آرشیو روزنامه شماره ۴۳۷۶ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۳۷۶

 • آدرس غلط به توزیع سفر

  آزاده باقری
  دنیای اقتصاد: شواهد نشان می‌دهد تعطیلات متراکم به خودی خود نمی‌تواند به توسعه و توزیع گردشگری کمک کند.
 • رشد منفی جذب گردشگران چینی

  دنیای اقتصاد: کارشناسان حوزه گردشگری همواره بر این نکته تاکید داشته‌اند که مهم‌ترین بازارهای هدف جهت جذب گردشگر برای هر کشوری، همسایگان آن کشور هستند اما تجارب جهانی نشان می‌دهد که کشورهایی که از صنعت گردشگری بالنده‌ای برخوردار هستند، علاوه بر اولویت دادن به جذب گردشگر از کشورهای همسایه، بازارهای هدف خود را به این کشورها محدود نکرده‌اند و برای جذب گردشگر از نقاط مختلف جهان برنامه‌ریزی منسجمی دارند.
 • تورگردانان خاورمیانه در راه مشهد

  میراث آریا: سخنگوی شورای راهبردی سیاست‌گذاری گردشگری خراسان‌رضوی از تصویب برگزاری همایش آشناسازی تورگردانان خاورمیانه با جاذبه‌های گردشگری خراسان‌رضوی در مشهد خبر داد. فرید جواهرزاده با اعلام این خبر افزود: «سومین جلسه شورای راهبردی سیاست‌گذاری گردشگری خراسان‌رضوی برگزار شد و پیشنهاد کارگروه بازاریابی این شورا مبنی بر برگزاری همایش تورگردانان خاورمیانه مورد تصویب قرار گرفت.» وی با اشاره به نقش تورگردانان در توسعه گردشگری و به ویژه جذب گردشگرخارجی برای خراسان‌رضوی تصریح کرد: «در این جلسه شورا مصوب شد که این همایش در ۶ ماه دوم سال جاری در مشهد برگزار شود و پیگیری‌ها و اقدامات لازم در‌این‌خصوص نیز صورت گیرد. همچنین طرح تبدیل مشهد به منطقه ویژه زیارتی در این جلسه نیز توسط بخش خصوصی مطرح و مقرر شد پیگیری‌های لازم توسط اداره‌کل میراث فرهنگی استان از استانداری خراسان‌رضوی، میراث فرهنگی کشور و کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی انجام شود.»
 • اطلس تمام‌نما برای مدیران هتل‌ها

  مسعود غلامی/ دانشجوی دکترای تخصصی بازاریابی هتلداری
  عوامل متعددی برای موفقیت و رشد یک هتل وجود دارد؛ عواملی مانند محل و مکان هتل، محبوبیت مقصد گردشگری، امکانات هتل و درنهایت کارکنانی که در هتل کار می‌کنند. با این‌حال، همواره مدیریت هتل نقش حیاتی و مهمی در موفقیت کلی یک هتل به عهده دارد. این مدیریت برای موفقیت نیاز به ویژگی‌ها، مهارت‌ها و همچنین دانش و تجربه دارد.
 • تاکید بر حمایت پلیس اطلاعات و امنیت از گردشگری

  میراث آریا: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجا طی نشستی بر تقویت همکاری‌های میان دو نهاد تاکید کردند. همچنین در این جلسه درخصوص ثبت اطلاعات مرتبط با گردشگران از طریق یک سامانه واحد و صدور مجوز برای فعالیت‌های تاسیسات گردشگری نیز گفت‌و‌گو و تبادل نظر شد.
 • ثابت ماندن قیمت هتل‌ها در تابستان

  ایلنا: نایب‌رئیس جامعه هتلداران ایران و رئیس اتحادیه هتلداران تهران اظهار کرد: «امسال قیمت‌ هتل‌ها ثابت بوده و هیچ‌گونه تخفیفی از سوی اتحادیه ابلاغ نمی‌شود؛ اما هرکدام از هتل‌ها برای جذب مسافران تخفیف‌هایی درنظر گرفته‌اند.»
 • وضعیت موزه‌ها در زمان قطعی برق

  ایسنا: قطعی برق از دست‌کم یک ماه گذشته، توریست‌ها و بازدیدکنندگان از فضاهای تاریخی و فرهنگی را نیز دچار چالش کرده است. مشکلات گرمایشی و الکترونیکی شدن بلیت‌های موزه‌ای از یک طرف و وضعیت مبهم دوربین‌های مداربسته و امنیت موزه‌ها در همان مدت زمان کم قطعی برق از طرف دیگر از مسائلی است که باید در زمان قطعی برق‌ در مناطق مختلف کشور به آنها توجه کرد.

بیشتر