آرشیو روزنامه شماره ۴۳۱۷ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۳۱۷

 • تحدید گردشگری آمریکا به مبادی ثروتمند

  نوید شکراللهی
  دنیای اقتصاد: ایالات متحده از زمانی که چهل‌وپنجمین رئیس‌جمهور آن آغاز به‌کار کرده، همچنان نتوانسته روزهای خوش گردشگری خود را احیا کند. تحولات در روند ورود گردشگر به ایالات متحده شرایطی را پدید آورده که فعالان صنعت گردشگری در این کشور نگران آینده کسب‌وکارهای خود هستند و این درحالی است که درآمدهای حاصل از گردشگری حدود ۱۰ درصد از صادرات آمریکا را تشکیل می‌دهد و نوسانات آن، آثار ملموسی بر اقتصاد این ابرقدرت خواهد گذاشت.
 • موزه «هنرهای معاصر تهران» فعلا تعطیل است

  موزه هنرهای معاصر تهران به دلیل تعمیرات گسترده تا آخر تابستان تعطیل است.
 • خانه «سیمین و جلال» موزه شد

  خانه جلال و سیمین در مرکز محله دزاشیب پس از ۱۰ سال مواجهه با چالش‌های مختلف، احیا و تبدیل به موزه شد؛ خانه‌ای که سال ۸۳ در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد و پس از فوت سیمین دانشور همواره بحث موزه شدن آن مطرح بود.
 • چالش جدید آژانس‌ها از نگاه وزیر راه

  وزیر راه و شهرسازی، آزادسازی قیمت‌ها را یکی از فرصت‌های مناسب برای توسعه صنعت گردشگری در سال‌های اخیر دانست و گفت: ‌«این موضوع باعث می‌شود فعالان گردشگری در ایام غیرپیک بتوانند از حمل‌ونقل هوایی در برگزاری تورهای خود استفاده کنند.» به گزارش «میراث آریا»، عباس آخوندی با اشاره به توسعه آی‌تی در دنیا تصریح کرد: «در حال حاضر بخش عمده‌ای از رزرو بلیت‌های هواپیما، دیگر از طرق آژانس‌ها صورت نمی‌گیرد. حتی بخش عمده بلیت‌های اتوبوس و قطار نیز آنلاین تهیه می‌شود و کارکرد تامین بلیت در حوزه آژانس‌ها تا حد زیادی مفهوم خود را از دست داده است. بنابراین نکته مهمی که وجود دارد این است که آژانس‌ها چه ارزش افزوده‌ای دارند و چه خدمتی را برای مردم خلق می‌کنند؟» وی خاطرنشان کرد: «شاید چالش اصلی آژانس‌ها نحوه تعریف این خدمت و ارزش افزوده‌ای است که به مردم ارائه و مردم را قانع می‌کنند تا به آنها مراجعه کنند.»
 • خبر خوش ارزی و مالیاتی برای فعالان گردشگری

  رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با بیان اینکه دولت قبول دارد سیاست ارزی جدید تدوین شده، نواقصی دارد، به دستور معاون اول رئیس‌جمهوری برای برگزاری جلسه‌ای در خصوص چالش‌های ارزی گردشگری اشاره کرد و گفت: «در این جلسه که با حضور معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی و معاون بانک مرکزی برگزار شد، مقرر شد تمام ارز مسافرتی از طریق دفاتر مسافرتی تامین شود.»

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر