آرشیو روزنامه شماره ۴۲۹۴ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۲۹۴

 • توصیه‌هایی برای سفر‌های نوروزی

  نوید شکراللهی
  دنیای اقتصاد: یکی از مهم‌ترین مولفه‌های نوروز و ایامی که به برگزاری این آیین باستانی در سراسر کشور سپری می‌شود، سفر و گردشگری است و طیف گسترده‌ای از مردم تعطیلات نوروزی خود را به سفر و گردش می‌پردازند. هرچند انتخاب بعضی‌ها مقاصد خارجی دور و نزدیک است، اما عموم گردشگران کشور سفر خود را به ایرانگردی اختصاص می‌دهند؛ سفرهایی که انگیزه‌های متنوعی شکل‌دهنده آن است و از بازدید اقوام و آشنایان در دیگر شهرها گرفته تا کشف مناطق جدید و گذران اوقات در کنجی آرام و دنج می‌تواند ایرانیان را به سفر به اقصی‌نقاط کشور سوق دهد.
 • ۱۴ هزار بازدید از «لوور» تهران

  به گفته رئیس‌کل موزه ملی ایران، در مدت ۱۲ روز پس از گشایش موزه لوور در تهران، بیش از ۱۴هزار نفر از آثار به‌نمایش گذاشته‌شده بازدید کردند. به گزارش روابط‌عمومی موزه ملی ایران، جبرئیل نوکنده افزود: «عنوان کامل این نمایشگاه «موزه لوور در تهران: شکوه تمدن‌های جهان» است و بازدیدکنندگان می‌توانند ۵۶ اثر از شماری از تمدن‌های کهن را خصوصا از مصر، بین‌النهرین، یونان و روم و البته دو اثر ویژه از تمدن ایران را در موزه ملی ایران ببینند.» او با بیان اینکه این نمایشگاه تا ۱۸ خرداد در محل نمایشگا‌های موزه دوران اسلامی واقع در موزه ملی ایران دایر است، گفت: «ما در آستانه نوروز قرار داریم و با اینکه معمولا در این زمان مردم برای آغاز سال نو آماده می‌شوند و به خرید و برنامه‌ریزی سفر می‌پردازند، اما در مقایسه با همین زمان در سال گذشته تعداد بازدیدکنندگان از موزه ملی رشد چشمگیری داشته است.»
 • ۴ نکته درباره خرید CRM گردشگری

  بهنام اسلمی/ مشاور توسعه کسب‌وکار
  نرم‌افزارهای CRM یا Customer Relationship Management (مدیریت ارتباط با مشتری) سال‌هاست که به شدت مورد استقبال سازمان‌های گردشگری قرار گرفته است. اما بسیاری از این شرکت‌ها در به‌کارگیری CRM شکست خورده و نه تنها به نتایج مطلوبی دست نیافته‌اند، بلکه ضررهای مالی بسیاری را نیز متحمل شده‌اند. در این مطلب به نکاتی پرداخته‌ایم که عدم توجه به آنها می‌تواند باعث افزایش احتمال شکست در راه‌اندازی CRM شود.
 • مسافران نوروزی خارج از کشور بخوانند

  وزارت امور خارجه طی اطلاعیه‌ای به هموطنانی که قصد سفر به خارج از کشور دارند، توصیه هایی داشته است. رعایت قوانین، مقررات و هنجارهای فرهنگی و اجتماعی دولت مقصد، توجه به هشدارهای مسافرتی مندرج در تارنمای این وزارتخانه، توجه به اعتبار گذرنامه، اخذ روادید معتبر سفر، رعایت قوانین و مقررات گمرکی و نیز مقررات مربوطه به انتقال پول نقد (اعلام ارز همراه و همراه نداشتن ‏بیش از ۱۰ هزار دلار یا معادل آن)، همچنین همراه نداشتن دارو و قرص های ممنوعه بنابر اعلام کشور مقصد (از جمله قرص های کدئین دار استامینوفن، ‏آرام بخش و ...)‏، اعتماد نکردن به افراد ناشناس و نسپردن مدارک هویتی به آنها و... بخشی از این توصیه‌هاست. وزارت امور خارجه همچنین به هموطنان توصیه کرده در تمام مراحل سفر از قبول کردن بسته‌های افراد ناشناس خودداری کنند و در صورت بروز هرگونه مشکل موضوع را به بخش کنسولی سفارت یا سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران اطلاع‌رسانی کنند.
 • زمان بازدید نوروزی از اماکن تاریخی و موزه‌ها

  موزه‌ها و اماکن تحت پوشش سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ایام نوروز از ساعت ۹ صبح تا ۷ شب پذیرای بازدیدکنندگان خواهند بود. به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، مدیرکل موزه‌ها و اموال فرهنگی - تاریخی با اعلام این خبر افزود: «بر اساس بخشنامه صادره از سوی این اداره کل روز سه شنبه ۲۹ فروردین ماه موزه‌ها و اماکن تاریخی - فرهنگی تا ساعت ۱۵و روز اول فروردین ۱۳۹۷ تمامی مراکز اعلام شده باز خواهند بود.» براساس آنچه پیش از این نیز اعلام شده بود، هزینه ورودی موزه‌ها و اماکن تاریخی - فرهنگی تحت پوشش در ایام نوروز تغییر نخواهد داشت.
 • نقشه «توریستی» برای رشت

  طبق آنچه معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام کرده است چهار ساختمان شهرداری، پست، هتل ایران در میدان شهرداری شهر رشت و ساختمان شورای این شهر به مقصد فرهنگی و گردشگری و موزه تبدیل می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر