آرشیو روزنامه شماره ۴۲۷۵ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۲۷۵

 • انتقاد از شتاب‌زدگی در بسته رونق بخشی گردشگری

  دنیای اقتصاد: اخیرا معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام کرده که نهاد متبوعش در تلاش است تا بسته‌های سفر ارزان‌قیمتی را در ایام نوروز به مقصد شهرهای تهران، همدان و تبریز طراحی و تعریف کند تا به رونق گردشگری در این شهرها کمک شود؛ مقاصدی که ایام تعطیلات نوروز از فصول غیراوج سفر در آنها محسوب می‌شود. محمد محب‌خدایی اعلام کرده است که به موجب این طرح، برای جذب گردشگر از ۳ کشور همسایه آذربایجان، ترکیه و عراق و از طریق تورهایی که هزینه آنها کمتر از ۵۰۰ دلار است، اقدام خواهد شد.
 • چاره‌اندیشی برای افت گردشگران کرمانشاه

  دنیای اقتصاد: کرمانشاه نیمه دوم امسال با زلزله‌ای که در این استان رخ داد، احتمالا ریزشی را در فصل بعدی سفر تجربه خواهد کرد. البته آمارها نشان می‌دهد پیش از این نیز این استان رقم قابل‌توجهی از گردشگران ورودی را به خود جلب کند. این موضوع به‌رغم آن است که پتانسیل‌های چشمگیر تاریخی و فرهنگی بسیاری برای توسعه گردشگری این استان وجود دارد.
 • کلید موفقیت یک مقصد گردشگری در عصر دیجیتال

  پژمان حاتمی‌فر/ استاد مدعو دانشگاه هنر اصفهان زاهد شفيعي/ مدير گروه گردشگری دانشگاه هنر اصفهان
  گزارش‌های سایت Tripadvisor نشان داده است ۸۴ درصد از بازدیدکنندگان یک مقصد گردشگری به صورت آنلاین از نظرات دیگر گردشگران باتجربه برای سفر خود استفاده می‌کنند و این میزان به صدها میلیون نفر در هزاران مقصد گردشگری می‌رسد. این بازدیدکنندگان برای تصمیم سفر خود مستقیما تحت تاثیر نظرات آنلاین دیگران قرار می‌گیرند؛ پس توجه به این موضوع امری ضروری برای توسعه یک مقصد گردشگری یا بهبود کیفیت یک کسب‌وکار گردشگری است.
 • پیشنهاد نماینده مجلس برای ارزان‌سازی سفر در نوروز

  عضو فراکسیون میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مجلس با اشاره به اینکه با توجه به گرانی‌های ایجادشده احتمالا امسال مردم نتوانند به راحتی به سفر بروند، خواستار پرداخت یارانه‌ سفر به افراد کم‌درآمد شد. به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، مهرداد بائوج لاهوتی همچنین پیشنهاد داد که تعاونی سازمان‌ها به صورت دسته جمعی کارکنان خود را به سفر بفرستند؛ در این شیوه هزینه سفر را کارمندان پرداخت می‌کنند اما به‌دلیل گروهی بودن هزینه سفر کاهش می‌یابد.
 • تخفیف‌هایی برای بازدیدکنندگان «تبریز ۲۰۱۸»

  طبق آنچه مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی اعلام کرده، در راستای برنامه‌های ویژه رویداد «تبریز ۲۰۱۸»، مراکز گردشگری این استان تخفیف‌های ۳۰ تا ۴۰ درصدی به گردشگران ارائه خواهند داد. به گزارش « ایرنا»، مرتضی آبدار با بیان اینکه برای رونق صنعت گردشگری استان همکاری‌های خوبی با بخش خصوصی درحال انجام است، افزود: «بر این اساس برنامه‌های تدوین‌شده توسط اداره کل، شهرداری تبریز و دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان درقالب تفاهم‌نامه‌های سه‌جانبه به‌منظور توسعه گردشگری منعقد و عملیاتی خواهد شد.» وی اظهار کرد: «تفاهم‌نامه‌ای نیز در ارتباط با همکاری هتل‌ها، دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، راهنمایان گردشگری و شرکت‌های هواپیمایی در دست اجرا است که در راستای ارائه تسهیلات ویژه به گردشگران و مسافران تبریز ۲۰۱۸ با تخصیص تخفیف‌های ویژه در خدمات مراکز مذکور، امضا شده و تا پایان سال عملیاتی خواهد شد.» به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، درحالی که قرار بود مراسم افتتاحیه «تبریز ۲۰۱۸» در ایام عید نوروز برگزار شود، این مراسم به تعویق افتاد و به پنجم اردیبهشت سال آینده موکول شد.
 • سوغات ایران برای جام جهانی ۲۰۱۸

  مدیرکل صادرات صنایع‌دستی از رایزنی با اعضای کارگروه فرهنگی فدراسیون فوتبال برای پیشکشی صنایع‌دستی به‌عنوان هدیه در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه خبر داد. به‌گزارش «ایسنا»، پویا محمودیان در این باره تصریح کرد: «طبق دعوتی که معاونت صنایع‌دستی از اعضای کارگروه فرهنگی فدراسیون فوتبال داشت، نمایشگاهی از برخی رشته‌های فاخر صنایع‌دستی در ساختمان شماره یک سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تشکیل شد تا با بازدید از آن بتوان از صنایع‌دستی به‌عنوان هدایایی که قرار است در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به روسا و معاونان فیفا پیشکش شود، استفاده کرد.» او ادامه داد: «نمایشگاهی در هشتی معاونت صنایع‌دستی برپا کردیم تا اعضای کارگروه فرهنگی فدراسیون فوتبال درباره اینکه کدام رشته صنایع‌دستی را می‌توانند هدیه دهند، انتخاب کنند. همچنین بعد از بازدید، نشستی با اعضا برگزار شد تا در این زمینه به تعامل برسیم.» به گفته محمودیان، قرار است همزمان با مسابقات جام‌‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه، نمایشگاه صنایع‌دستی در مسکو برپا شود. این اتفاق برای معاونت صنایع‌دستی بسیار ارزشمند است زیرا پیش‌بینی شده در زمان برگزاری این رویداد ۲۰ هزار ایرانی ساکن کشورهای مختلف از مسکو بازدید داشته باشند.
 • آغاز نمایشگاه ملی صنایع‌دستی از نیمه اسفند

  بیست‌و‌نهمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی و هنرهای سنتی از ۱۵ تا ۱۸ اسفند برگزار می‌شود. به‌گزارش میراث‌آریا، این نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران در فضایی بالغ بر ۲۴۰۰ مترمربع برگزار می‌شود و استان‌های مختلف در آن به عرضه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی خود خواهند پرداخت. علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از این نمایشگاه که بزرگ‌ترین رخداد صنایع‌دستی کشور است در تاریخ گفته‌شده از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۷ عصر به سالن ۵ و ۱۳ نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران مراجعه کنند.

بیشتر