آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۲ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۲۲۲

 • ۵بازار اصلی سفر به تهران

  امیر شاملویی
  دنیای اقتصاد: شورای جهانی سفر و گردشگری (WTTC) در تازه‌ترین گزارش خود به بررسی وضعیت سفر و گردشگری در شهرهای خاورمیانه و آفریقا پرداخته است. براساس این گزارش، تهران حدود ۴۹درصد از هزینه‌کرد گردشگران در این شهر را از طریق توریست‌های خارجی به دست می‌آورد و ۵۱ درصد از آن توسط گردشگران ایرانی تامین می‌شود. براساس آمارهای WTTC، بخش سفر و گردشگری شهر تهران در سال ۲۰۱۶ حدود ۷/ ۳ میلیارد دلار به اقتصاد این شهر کمک کرده و انتظار می‌رود این رقم تا سال ۲۰۲۶ به ۶/ ۵ میلیارد دلار افزایش یابد.
 • ایران؛ میزبان مراسم مهر اصالت سال ۲۰۱۸

  رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع‌دستی در دیدار با رئیس سازمان میراث فرهنگی کشورمان اعلام کرد: «ایران برای میزبانی از برگزاری داوری مهر اصالت برای سال ۲۰۱۸ انتخاب شده است.» به گزارش میراث آریا، غدا هیجاوی با بیان اینکه شورای جهانی صنایع‌دستی موضوع مهر اصالت را نیز به قیمومیت از طرف یونسکو دنبال می‌کند، افزود: «این برنامه هر دو سال یک‌بار به‌میزبانی کشورهای مختلف انجام می‌شود. در سال ۲۰۱۶ کویت میزبان این رویداد بود و ۸ اثر از ایران موفق به دریافت مهر اصالت شد.» وی از صنایع‌دستی به‌عنوان یک فرصت برای توسعه گردشگری نام برد و تصریح کرد: «ارتباط عمیقی بین صنایع‌دستی و گردشگری وجود دارد و صنایع‌دستی به‌عنوان یک ابزار فرهنگی می‌تواند در اختیار گردشگری برای تقویت روابط با کشورهای مختلف باشد.»
 • مشارکت محلی در توسعه گردشگری جزیره سیشل

  در پرداختن به حوزه گردشگری، نباید اسیر اعداد شد. نمی‌توان تاثیر افراد را فراموش کرد، زیرا یکایک آنها، قلب تپنده گردشگری هستند. سازمان بین‌المللی گردشگری در کتابی با عنوان «داستان‌های گردشگری: داستان من، جامعه من، آینده ما» سرگذشت کسانی را روایت می‌کند که برای توسعه گردشگری و ایجاد تغییری مثبت در اجتماع پیرامون خود کوشیده‌اند و لحظات به‌یادماندنی برای گردشگران ساخته‌اند. این کتاب، بازتاب تکاپوی افرادی است که ظرفیت‌های جوامع خود را خلاقانه بارور ساخته‌ و تاریخ و سنت‌های سرزمین‌شان را احیا کرده‌اند تا از آنها سنگ‌بنایی برای آینده‌ بسازند. ۲۸ روایت از سراسر جهان در این کتاب گنجانده شده است. گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای اقتصاد» هر هفته، یکی از آنها را با شما به اشتراک می‌گذارد.
 • خطر زلزله از سر آثار تاریخی تهران و البرز گذشت

  دنیای اقتصاد: زلزله ساعات پایانی روز چهارشنبه در قم، البرز و تهران، علاوه‌بر نگرانی‌هایی که از حیث خطرات جانی برای مردم و خسارات مالی ایجاد کرد، به افزایش دغدغه تخریب و آسیب‌دیدن محوطه‌های تاریخی و موزه‌های این سه استان نیز منجر شد. با این‌ همه اما معاون میراث‌فرهنگی، سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اعلام کرد که زلزله چهارشنبه شب به آثار تاریخی و موزه‌های استان‌های البرز و تهران آسیبی وارد نکرده است.

بیشتر