در آمریکا بیشترین آسیب متوجه ایالاتی نظیر نوادا است که سوخت اقتصادش از کازینوها و تفرجگاه‌ها تامین می‌شود و فلوریدا که در آن کشتی‌های تفریحی و شهربازی‌ها، متروکه شده‌اند. به‌رغم اینکه زمزمه‌هایی پیرامون بازگشایی فعالیت‌های اقتصادی در برخی ایالات این کشور شنیده می‌شود.بر این اساس «انجمن مسافرت آمریکا» برآورد می‌کند تا ماه مه (اواسط اردیبهشت) ۶/ ۴ میلیون شغل در این کشور از بین برود، رقمی که به عقیده کارشناسان روندی رو به افزایش خواهد داشت. به گزارش «فوربس»، شمار نیروی‌کاری که اعلام بیکاری می‌کنند با دو برابر شدن به هفته‌ای ۶/ ۶ میلیون نفر رسیده است، که بزرگ‌ترین افزایش در نیم قرن اخیر را نشان داده است.

یافته‌های مطالعه زیرمجموعه گردشگری «شرکت اقتصاد آکسفورد» نیز نشان می‌دهد صنعت گردشگری آمریکا در سال ۲۰۲۰ حداقل ۲۴ میلیارد دلار کاهش درآمد خواهد داشت. «شورای جهانی سفر و گردشگری» نیز پیش‌بینی می‌کند بیش از ۵۰ میلیون شغل در صنعت گردشگری جهان از بین برود. فیزان علی و کیهان کوبانوگلو، دو محقق دانشگاه فلوریدای جنوبی، مطالعه‌ای را در هفته سوم ماه مارس (اواخر اسفند) روی بیش از ۲ هزار گردشگر از ۲۸ کشور انجام دادند و از آنها پیرامون رفتار مسافرتی‌شان در عصر کرونا پرسیدند.

نتیجه این پژوهش نشان می‌دهد که ۸/ ۶۳ درصد از گردشگران مشارکت‌کننده در این نظرسنجی قصد دارند برنامه‌های سفر خود را برای طی ۱۲ ماه آینده کاهش دهند، در حالی که بیش از نیمی از این افراد سفرهای کاری خود را در پی شیوع ویروس کرونا لغو کرده‌اند.براساس یافته‌های این تحقیق، صنعت گردشگری در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال گذشته تا ۵۰ درصد کوچک‌تر خواهد شد، اتفاقی که پیامدهای ناگواری برای صنعت هوایی، هتل‌ها، رستوران‌ها و مشاغل تابعه به همراه دارد.

 در این رابطه ممکن است تعداد مسافران بین‌المللی با کاهشی ۴/ ۱ میلیارد نفری به کمتر از یک میلیارد نفر برسد، پایین‌ترین رقم گردشگران بین‌المللی از سال ۲۰۱۵.در این تحقیق همچنین از مشارکت‌کنندگان خواسته شده دیدگاه‌شان را پیرامون چین و ایتالیا بگویند، دو کشوری که بحرانی‌ترین وضعیت‌ها را در پی پاندمی «کووید-۱۹» تجربه کرده‌اند.

براساس پاسخ‌ها، ویروس کرونا به‌شدت به وجهه گردشگری چین آسیب زده است، به خصوص آنکه بسیاری این کشور را مسوول شیوع این ویروس می‌دانند. با این حال بررسی‌های صورت گرفته حکایت از آن دارد که تصور منفی که گردشگران پس از وقوع یک بحران از یک مقصد پیدا می‌کنند گذرا است.

 

این مطلب برایم مفید است
11 نفر این پست را پسندیده اند