آرشیو روزنامه شماره ۵۱۴۱ دنیای اقتصاد

اخبار کدال - روزنامه شماره ۵۱۴۱

 • ایفای نقش در تولید برق و فولاد

  اشکان حسینی کارشناس بازار سرمایه
  بیش از ۸۰ درصد مصرف زغال‌سنگ‌ برای تولید فولاد، برق، حمل و نقل یا سوخت به‌کار می‌رود. استفاده زغال‌سنگ در صنایع مختلف موجب رشد قابل ملاحظه تقاضای این محصول در سال‌های اخیر شده است و این تقاضا باعث شده زغال‌سنگ با قیمت‌های متفاوتی در دسترس قرار گیرد. زغال‌سنگ از پسماند بوته ها، گیاهان زنده و درختان طی سالیان دراز تشکیل می‌شود که ماده اصلی آن کربن است. زغال‌سنگ در صنعت برای تولیدات گاز، کک، روغن، قطران و موارد دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • سودآوری در پی افزایش نرخ

  دنیای‌اقتصاد: زغا‌ل‌سنگ در اقتصاد جهانی به دلیل اینکه یکی از منابع مهم تامین انرژی پس از نفت و گاز است، اهمیت ویژه‌ای‌ دارد. همچنین این صنعت در ایران نیز به دلیل اینکه به عنوان ماده اولیه مورد نیاز صنعت فولاد به‌حساب می‌آید، از صنایع مهم کشور محسوب می‌شود. در این گزارش به بررسی عملکرد اسفند‌ماه شرکت‌های این صنعت که در بازار سرمایه پذیرفته شده‌اند پرداخته خواهد شد.
 • سیمانی‌ها در صدر اطلاعیه‌های گروه الف

  دنیای‌اقتصاد: افشای اطلاعات در سامانه کدال این روزها به دلیل شرایط بعد از تعطیلات سال نو و همین‌طور وضعیت قرمز بسیاری از شهرهای ایران که از نظر شیوع کرونا وارد فاز چهارم شدند، تراکم کمتری نسبت به روزهای دیگر دارند. در چهار موردی که روز گذشته روی این سامانه قرار گرفته بود، یک مورد افشای اطلاعات در سطح ب و سه مورد به عنوان گزارش گروه الف مربوط می‌شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر