آرشیو روزنامه شماره ۵۰۰۴ دنیای اقتصاد

اخبار کدال - روزنامه شماره ۵۰۰۴

 • کوه‌یخ بانک‌ها

  نازنین خالقی کارشناس بازار سرمایه: در سال‌های اخیر، سهم صنعت بانکداری از کل تولید ناخالص ملی در جهان به‌طور متوسط، ۵ درصد است، این در حالی است که در برخی کشورها، همانند کشورهای حوزه خاورمیانه از جمله ایران، نظام اقتصادی بانک‌پایه است و این صنعت نقش کلیدی در اقتصاد بازی می‌کند. بررسی صنعت بانکداری در ایران نشان می‌دهد حجم سپرده‌ها در سه‌ماهه ابتدایی سال ۹۹، قریب به ۲۶۰۰ هزار میلیارد تومان است که بالغ بر ۸۰ درصد آن را سپرده‌های بلند‌مدت تشکیل می‌دهد.
 • گزارش‌های ماهانه بانک‌ها

  بانک تجارت (وتجارت): درآمد تحقق‌یافته تسهیلات اعطایی طی شهریور‌ماه ۱۳۹۹ بالغ بر ۲۴۰۱ میلیارد تومان بوده که ۳۳ درصد بیشتر از متوسط درآمد تحقق‌یافته تسهیلات اعطایی طی ۵ماه گذشته بوده است. تسهیلات اعطایی طی شهریور‌ماه ۱۳۹۹ حدود ۶۷/ ۱ درصد کمتر از تسهیلات وصولی طی شهریور‌ماه ۱۳۹۹ بوده است.
 • قوانین ناهمسو با اهداف بازار

  روزبه معین‌زاده تحلیلگر بازار سرمایه
  در دستورالعمل بورس بیان شده است که در سفارش‌ها با حجم کمتر از ۵۰۰ هزار تومان صرفا مجاز به ارسال یک سفارش فروش به میزان کل دارایی روی آن نماد هستند. بنابراین ورود سفارش کم حجم به غیر از مورد مذکور اکیدا ممنوع و تخلف است و در صورت عدم رعایت موضوع مذکور ضمن مسدود شدن کد معاملاتی، موضوع در کمیته رسیدگی به تخلفات بررسی می‌شود. در این دستورالعمل، از اخلال در فرآیند قیمت‌گذاری به‌عنوان دلیل یاد شده درحالی‌که رابطه آن مورد ابهام است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر