آرشیو روزنامه شماره ۴۹۹۴ دنیای اقتصاد

اخبار کدال - روزنامه شماره ۴۹۹۴

  • فرار بورسی‌ها از سجام

    دنیای اقتصاد- سیمین سعیدی: پرداخت سود سهام یا همان DPS مشروط به وجود سود قابل تقسیم و تصویب مجمع عمومی صاحبان سهام در مورد تقسیم سود است که توسط شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه انجام می‌شود.
  • رانت دارویی دلار ۴۲۰۰ تومانی چه تبعاتی برای بورس دارد؟

    دنیای‌اقتصاد - محمدامین خدابخش: رانت به‌عنوان واژه‌ای آشنا برای فعالان اقتصادی ایران در سال‌های گذشته و همراه با نوسان شدید نرخ ارز و افت ارزش پول ملی بیش از پیش راه خود را در میان خبرها و تحلیل‌ها باز کرده و توانسته است اذهان عمومی را به سمت خود منحرف کند. این کلمه اگرچه به فراخور شرایط و بستر‌های گوناگونی که امکان ایجاد آن فراهم می‌شود نمودهای متفاوتی خواهد داشت با این حال در هر زمان و مکانی که رخ دهد نشانگر یک چیز است؛ نوعی از نابرابری در برخورداری از امکانات یا شرایط مختلف که به‌دلیل وضعیت خاص دریافت‌کننده آن را از دیگران متمایز می‌کند.
  • پیش‌بینی عرضه‌های اولیه بورس در پاییز

    دنیای اقتصاد-امیرکلهر: بورس هرچقدر هم ریزش داشته باشد و به رنگ سرخ در بیاید، عرضه‌های اولیه برای سهامداران جذابیت خاص خودش را دارد. در شهریورماهی که گذشت آن‌طور که باید و شاید بازار ارائه عرضه‌های اولیه در بورس مانند ماه‌های قبل از آن داغ نبود. حالا که وارد فصل پاییز شده‌ایم، این احتمال وجود دارد که در یکی، دوماه آینده بازار ارائه عرضه‌های اولیه در بورس مانند اوایل سال جاری شود. هرچند از این احتمال هم نباید چشم‌پوشی کرد که ممکن است تا آبان و انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا بازار عرضه‌های اولیه داغ نباشد. اما پیش‌بینی ما برای فصل پاییز اول از همه عرضه اولیه شرکت صنایع غذایی کورش است که در نیمه اول امسال عرضه آن دوباره به تعویق افتاد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر