آرشیو روزنامه شماره ۴۹۷۸ دنیای اقتصاد

اخبار کدال - روزنامه شماره ۴۹۷۸

 • بانک‌ها در شعاع تصمیم ساز

  دنیای اقتصاد-مسعود کریمی: صنعت بانک یکی از صنایع فعال در بازار سرمایه کشور است. برخی معتقدند سهام بانک بعد از فروکش کردن آتش موسسات غیر مجاز فرصت مناسبی را برای جبران گذشته به دست‌ آورده است، چرا که این صنعت طی سال‌های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ به سمت ورشکستگی روی کاغذ حرکت کرد، اما با توجه به شرایط کلان اقتصاد کشور این صنعت می‌تواند سود عملیاتی مناسبی تا پایان سال کسب کند. از سویی به اعتقاد دیگر صاحب‌نظران اقتصادی برخی از بانک‌های حاضر در بورس بسیار غیر شفاف عمل می‌کنند و گزارشگری مالی بسیار مبهمی دارند، به‌طوری که سود‌های ساخته شده در این شرکت‌ها از پایه با واقعیت‌‌های بنیادی در تضاد است.
 • آنچه باید درباره هجدهمین عرضه اولیه در بورس بدانید

  دنیای اقتصاد: ۲۷ خردادماه امسال بود که مدیر پذیرش سهام فرابورس ایران اعلام کرد که شرکت کیا‌الکترود شرق قرار است در بازار شرکت‌های کوچک و متوسط عرضه شود. حالا بعد از چند ماه در صف بودن این شرکت، قرار است در سومین هفته شهریورماه و سه‌شنبه این هفته ۱۰درصد سهام شرکت کیا‌الکترود شرق که معادل ۱۶‌میلیون و ۴۶۸ هزار سهم می‌شود، در فرابورس ایران عرضه ‌شود. این عرضه، هجدهمین عرضه اولیه امسال در بورس است. برای این شرکت نماد کیا۱ در نظر گرفته شده و در گروه ساخت محصولات فلزی قرار گرفته است.
 • دومین هلدینگ صندوق بازنشستگی کشوری در راه بورس

  گروه شرکت‌ها: مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از ورود شرکت سرمایه‌گذاری آتیه صبا به بورس طی ماه‌های آینده خبر داد.
 • پساب لردگان کنترل شده است

  گروه شرکت‌ها: استفاده تعداد انگشت‌شماری از کشاورزان از پساب خروجی اوره لردگان به رغم نصب تابلوهای هشدار دهنده موجب اتفاقی شده که برخی اقدامات تخریبی علیه شرکت را در پی داشت. مدیرعامل پتروشیمی لردگان با اشاره به اینکه افزایش مقطعی غلظت آمونیاک پساب خروجی از این مجتمع در مراحل پیش راه‌اندازی و راه‌اندازی‌ غیرطبیعی نیست، گفت: این اتفاق همانطور که پیش از این سابقه نداشته، بعد از این هم با تمهیداتی که به کار برده می‌شود تکرار نخواهد شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر