آرشیو روزنامه شماره ۴۹۶۳ دنیای اقتصاد

اخبار کدال - روزنامه شماره ۴۹۶۳

  • اثر ریسک‌های جهانی بر سهام بانک‌ها

    دنیای اقتصاد: صنعت بانکداری در بورس ایران از جمله صنایع مورد توجه برای سهامداران جهت سهامداری و سرمایه‌گذاری است و چندین دلیل سبب استقبال سهامداران از این صنعت شده است. افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها، صندوق‌ دولتی ETF با نام دارایکم که عرضه کننده سهام بانکی بود، فروش سرمایه‌گذاری‌های مربوط به املاک و ساختمان، واگذاری سهام بورسی که ماهیت بانکی ندارند و همچنین خبری که به تازگی منتشر شد مبنی ‌بر فراهم شدن شرایط واگذاری و فروش املاک و مستغلات از طریق بورس کالا از جمله موارد قابل توجه برای رشد این صنعت بوده است. علاوه‌بر این بانک‌‌ها در ایران تاثیرپذیری بسیار محدودی از نوسانات بازار جهانی و تغییر قیمت‌‌ها دارند که بر مزایای سرمایه‌گذاری در آنها می‌افزاید و در مجموع نسبت ریسک به بازدهی مناسبی برای سرمایه‎گذاران ایجاد می‌کنند. در میان ۳۹ گروه صنعت حاضر در بورس اوراق بهادار، صنعت بانکداری با ارزش بازاری ۵۹۰ هزار میلیارد تومان پنجمین گروه بزرگ بازار محسوب شده و ۷/ ۶ درصد از ارزش کل بازار را در اختیار دارد. در حال‏ حاضر هشت بانک از ۱۷ بانک بورسی و فرابورسی در بازار اول بورس فعالیت می‌کنند.
  • بازی زیرکانه دولت در مصاف با بازارها

    دنیای اقتصاد - محمدامین خدابخش: تامین مالی از طریق بازار سرمایه یکی از مهم‌ترین وظایفی است که در تمامی کشورهای دنیا به خصوص کشورهایی که از لحاظ اقتصادی توسعه‌یافته هستند مورد توجه قرار می‌گیرد. در بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته بازار بدهی حجم تقریبی برابر با بازار سهام دارد و سهم تامین مالی بازار سرمایه را در مقابل بازار پول به رقمی در حدود ۵۰ درصد می‌رساند.
  • نمای تار پالایشی‌ها در بستر شفاف کدال

    دنیای‌اقتصاد: چند روزی است که نمادهای پالایشی به صدر اخبار بازار سرمایه آمده‌اند و زیر سایه تصمیمات دولتی بر ذهنیت فعالان بازار سرمایه اثر می‌گذارند. همین امر سبب شده تا نیمه دوم معاملات بورس تاثیر قابل‌توجهی از نفتی شدن مخاطرات بورس بپذیرد و در روزهای گذشته همسو با اخبار پیرامون «دارادوم» تغییر کند. دیروز اما ماهیت این خبرها متفاوت بود. اخبار منتشره روی تارنمای کدال حکایت از آن داشت که سود‌سازی این نمادها ممکن است به سبب تغییر معیارهای محاسباتی در خوراک و محصول دستخوش تحولات مثبت شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر