آرشیو روزنامه شماره ۴۹۲۱ دنیای اقتصاد

اخبار کدال - روزنامه شماره ۴۹۲۱

 • ارز و تغییر قاعده بازی داروسازان

  دنیای اقتصاد - سیمین سعیدی: این روزها قصه پر حاشیه حذف ارز دولتی شرکت‌های داروساز نقل محافل سهامداران و سرمایه‌گذاران شده است. با نگاهی به وضعیت این صنعت در بازار سرمایه، به‌نظر می‌رسد حذف ارز این گروه نمی‌تواند کام اهالی بازار سرمایه را تلخ کند، زیرا در پس این تصمیم که ناشی از تنگنای کاهش درآمدهای ارزی کشور است، صدای قطار افزایش نرخ این محصول استراتژیک به گوش می‌رسد.
 • احداث واحد جدید پلی‌اتیلن آریاساسول با ظرفیت تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن

  گروه شرکت‌ها: مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول از احداث یک واحد جدید پلی‌اتیلن با ظرفیت تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن تا سال ۱۴۰۱ خبر داد.
 • درخشش صنعت دارو

  مهدی رضایتی / کارشناس بازار سرمایه
  براساس آخرین گزارش منتشرشده روی سامانه کدال، ۳۴ شرکت‌ دارویی بورسی (بدون احتساب هلدینگ‌های دارویی) در سال ۱۳۹۸ مجموعا به سود خالصی معادل ۳۸۰۰ میلیارد تومان دست یافتند که نسبت به سود ۱۷۵۰ میلیارد تومانی سال ۱۳۹۷ بیش از ۱۱۰ درصد رشد داشته است.
 • حذف ارز دولتی و تقویت تولید داخلی

  داود فصاحت / کارشناس شرکت سرمایه‌گذاری بیمه ایران
  حذف ارز دولتی از شرکت‌های داروسازی به خصوص داروهای OTC به‌صورت تدریجی انجام شده است که بخشی از این امر در سال گذشته صورت گرفت. با حذف ارز دولتی برای مواد بسته‌بندی، شرکت‌ها برای تامین مواد اولیه از ارز نیمایی استفاده کردند.درسال جاری ارز دولتی از دارو‌های OTC مکمل حذف شد که میزان تاثیر حذف ارز ازاین دارو‌ها بستگی به حجم این دارو‌ها در شرکت‌های دارو‌سازی و بازار دارویی دارد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر