غصینو: شرکت صنعتی مینو اطلاعات حاصل از برگزاری کنفرانس اطلاع‌‌‌رسانی ناشی از تغییرات قیمت را در کدال منتشر کرد. شرکت در خصوص آخرین وضعیت نصب و راه‌‌‌اندازی خطوط تولید ساقه طلایی اعلام کرد که کار نصب و استقرار یکی از خطوط (با بالغ بر ۹۸ درصد پیشرفت کار) به پایان رسیده و در آذر ماه سال جاری به تولید آزمایشی می‌‌‌رسد و خط دوم با پیشرفت ۹۵ درصدی، مراحل پایانی نصب را طی می‌‌‌کند و در این ارتباط مهندسان و کارشناسان اروپایی برای این منظور در محل کارخانه استقرار دارند و امید است فروردین ماه راه‌‌‌اندازی و به تولید آزمایشی برسد.

در خصوص آخرین وضعیت شرکت چاپ و بسته‌‌‌بندی تندیس مینو که ۷۳ درصد از سهام آن متعلق به شرکت صنعتی مینو (سهامی عام) است اعلام کرد که کارهای ساختمانی و تاسیساتی کارخانه در مراحل پایانی است. دستگاه‌‌‌ها، تجهیزات و قطعات به محل کارخانه رسیده و آماده نصب است. درصد پیشرفت این پروژه بالغ بر ۶۳ درصد است. در خصوص افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی سرمایه‌‌‌گذاری‌‌‌های بلندمدت نیز شرکت گفته است که ارزیابی عمده شرکت‌‌‌های فرعی سرمایه‌‌‌پذیر به پایان رسیده و گزارش کارشناسی کارشناس رسمی دادگستری واصل شده است و به محض اخذ گزارش کارشناسی الباقی شرکت‌‌‌های سرمایه‌‌‌پذیر، ضمن رعایت تشریفات قانونی و اطلاع‌‌‌رسانی از طریق سامانه کدال در مهلت قانونی، اقدامات لازم صورت خواهد گرفت. در انتها شرکت در خصوص خرید و تامین مواد اولیه اصلی و استراتژیک موردنیاز شرکت با توجه به تورم و تغییر قیمت این مواد، ضمن پیش‌‌‌بینی و برنامه‌‌‌ریزی دقیق، اقدامات لازم نسبت به تامین صورت گرفته است.

دتولید: شرکت داروسازی تولید دارو اعلام کرد که در اجرای ماده ۱۱ دستورالعمل مصوب ۰۳/ ۱۰/ ۱۳۹۰ الزامات افشای اطلاعات و معاملات با اشخاص وابسته مشمول ماده ۱۲۹ قانون تجارت که مبلغ معامله معادل یا بیش از ۵ درصد دارایی‌‌‌های ناشر باشد، به استحضار می‌‌‌رساند این شرکت سالیانه بیش از ۵ درصد ارزش دارایی‌‌‌، کالا (داروی ساخته شده) به صورت فروش قطعی و سیر فروش به شرکت پخش دارو (سهامی عام)به فروش ‌‌‌می‌‌‌رساند.

ثغرب: شرکت سرمایه‌‌‌گذاری مسکن شمال غرب از امضای مبایعه‌نامه زمین خبر داد. بر این اساس شرکت اعلام کرد که مبایعه‌‌‌نامه زمین نصر به متراژ ۵۶/ ۵۸۸۱متر مربع واقع در تبریز با توجه به تکمیل ۶۵ درصد از پروژه پیمانکاری مامور سرا طبق مفاد قرارداد فی‌مابین امضا شد و جزو زمین‌‌‌های آماده برای ساخت طبقه‌‌‌بندی شد.    

جم‌پیلن: شرکت پلی‌پروپیلن جم توضیحاتی در خصوص اطلاعات و صورت‌‌‌های مالی منتشر شده در کدال منتشر کرد. شرکت دلیل افزایش سود عملیاتی در ۶ ماه نخست سال را افزایش نرخ فروش محصولات این شرکت (میانگین هر کیلو از ۳/ ۱۶ هزار تومان به ۸/ ۳۳ هزار تومان) دانسته است. شرکت در این خصوص اعلام کرده که نرخ فروش محصولات متاثر از دو عامل نرخ‌‌‌های جهانی پروپیلن و افزایش نرخ ارز است.

ددانا: شرکت داروسازی دانا نیز در خصوص افزایش بیش از ۳۰درصدی سود شش ماه اول سال ۱۴۰۰ نسبت به دوره مشابه سال قبل گفت: این افزایش ناشی از تولید و فروش محصولات جدید، راه‌‌‌اندازی خطوط جدید و همچنین افزایش فروش تعدادی از محصولات مرتبط با بیماری کرونا نسبت به فروش نرمال در دوره مشابه سال قبل است.

حفاری: شرکت حفاری شمال نیز روز چهارشنبه طی اطلاعیه‌‌‌ای تحت‌عنوان «شفاف‌‌‌سازی در خصوص شایعه، خبر یا گزارش منتشر شده» در خصوص ارزش جایگزینی و سرمایه‌گذاری در نیروی مرکزی صبا توضیحاتی به شرح ذیل ارائه کرد:

درخصوص عدم افشای ارزش جایگزینی دارایی‌‌‌ها: درخصوص به‌روزرسانی ارزش جایگزینی دارایی‌‌‌ها و استفاده از روش تجدیدارزیابی دارایی‌‌‌ها، همانگونه که در مجمع عمومی عادی فوق‌‌‌العاده مورخ ۰۶/ ۰۸/ ۱۴۰۰ توسط ریاست مجمع بیان شد، به دلیل اینکه بخش اعظم دارایی‌‌‌های این شرکت استهلاک‌‌‌پذیر است در حال حاضر این شرکت در خصوص تجدیدارزیابی برنامه‌‌‌ای ندارد.

همچنین شرکت به دلیل درخواست سهامداران جدول ارزش جایگزینی دارایی‌‌‌های شرکت را براساس آخرین پوشش بیمه‌‌‌ای اعلام شده به نرخ روز در سامانه کدال منتشر کرد.

 عدم ارائه اطلاعات شرکت نیروی مرکزی صبا: با توجه به نظر حسابرس مستقل و بازرس قانونی شرکت و به استناد استاندارد حسابداری شماره ۲۰، در شرایطی صورت‌‌‌های مالی به روش ارزش ویژه تهیه می‌‌‌شود که شرکت سرمایه‌‌‌گذار دارای نفوذ بااهمیت در شرکت سرمایه‌‌‌پذیر باشد.

با عنایت به اینکه هیچ شواهدی مبنی بر نفوذ با اهمیت شرکت حفاری شمال در شرکت تولید نیروی مرکزی صبا وجود ندارد (عضو هیات مدیره وجود ندارد) نیاز به ارائه صورت‌‌‌های مالی به روش ویژه نبوده است. (به‌رغم دارا بودن حق رای بالای ۲۰درصد)

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند