۱۰ هزار میلیارد تومان برای روکش آسفالت راه‌های استان اصفهان نیاز است

مهدی فقهی دوشنبه ۲۴ اردیبهشت‌ماه در بازدید تعدادی از خبرنگاران از پروژه‌های راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان، اظهار کرد: در صورت تامین قیر و اعتبارات لازم، هر سال حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد از جاده‌های استان روکش می‌شود. اعتبار زیادی برای این کار نیاز است که با توجه به تغییر قیمت‌ها، به‌صورت روزانه امکان برآورد دقیق آن وجود ندارد.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان نیاز است تا بتوانیم وضعیت روکش آسفالت راه‌های استان را به سطح قابل قبول تبدیل کنیم، ادامه داد: بسیاری از محورهای ارتباطی استان نیازمند روکش حفاظتی و اساسی است که در زمان حاضر عملیات لکه‌گیری و روکش راه‌های منطقه در قالب ۲۰ گروه در حال انجام است.معاون حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان با تاکید بر اینکه برنامه‌های خوبی در زمینه روکش آسفالت حفاظتی راه‌های روستایی و فرعی استان وجود دارد تا بتوانیم مشکلات این خطوط را حل کنیم، گفت: اعتبار راه‌های روستایی به‌صورت استانی اختصاص پیدا می‌کند و باید مسئولان سازمان برنامه و بودجه استان توجه ویژه‌ای به این اعتبارات داشته باشند تا بتوانیم در قالب قراردادهای مختلف، مقاطع نیازمند روکش آسفالت را با اولویت اجرا کنیم. فقهی با اشاره به اهمیت ساماندهی و ایمن‌سازی ورودی‌های اصفهان به منظور افزایش ایمنی آن‌ها اضافه کرد: محورهای ارتباطی ورودی به شهرهای بزرگ از جمله کلانشهر اصفهان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و برنامه‌های خوبی توسط اداره کل راهداری استان به منظور ایمنی این محورها در دستور کار قرار دارد.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اصفهان با اشاره به محور اتوبان معلم به سمت تهران به‌عنوان یکی از ورودی‌های اصفهان تصریح کرد: عملیات ایمن‌سازی روفوژ میانی این محور به طول ۲۵ کیلومتر اجرا و با این کار وقوع حوادث در این محور نسبت به سال گذشته حدود ۵۰ درصد کمتر شده است. او ادامه داد: اعتبار پیش بینی شده برای تکمیل این محور بیش از یک هزار میلیارد ریال است که بخشی از آن سال گذشته تامین شده و بخش دیگر آن باید از اعتبارات استانی و ملی هزینه شود تا این کار در زمان مشخص شده به اتمام برسد.