شرکت‌ جهان فولاد سیرجان در یک‌ سال گذشته‌ دستخوش تغییرات پایه‌‌‌ای‌ در بسیاری‌ از زمینه‌‌‌ها بوده است‌ که‌ علاوه بر تمرکز بر تولید و کیفیت‌ محصولات، بر روی‌ کیفیت‌ زندگی‌ کاری‌، انگیزه و شکوفایی‌ کارکنان نیز متمرکز شده است‌ که‌ حاصل این‌ فعالیت‌‌‌ها موفقیت‌‌‌های‌ چشمگیر‌ همچون برگزیده شدن در جشنواره امتنان، کسب‌ لوح تقدیر تعالی‌ سازمان مدیریت‌ صنعتی‌ وتمدید و اخذ گواهینامه‌‌‌های‌ استاندارد است. از جمله‌ موفقیت‌‌‌ها در زمینه‌ تولید کمی‌ می‌توان به‌ ثبت‌ ٦٥ رکورد در سال١٤٠٢بصورت پیاپی‌ روزانه‌، ماهیانه‌، سالیانه‌ و در مجموع با وجود محدودیت‌‌‌های‌ بسیار زیاد انرژی‌ نسبت‌ به‌ سالیان قبل‌ اشاره کرد که‌ این‌ امر نشان دهنده اراده راسخ‌ کارکنان در تحقق‌ شعار مهار تورم و رشد تولید می‌‌‌باشد. علاوه بر رکوردهای‌ کمی‌ ثبت‌ رکوردهای‌ کیفی‌ محصولات و اخذ گواهینامه‌ استاندارد مشتری‌ مداری‌١٠٠٠٢ و١٠٠٠٤ از افتخارات این‌ مجموعه‌ فولادی‌ است. در زمینه‌ تحقق‌ چشم‌‌انداز شرکت‌، پروژه‌‌های‌ این‌ شرکت‌ با رشد قابل‌ ملاحظه‌‌‌ای‌ در حال تکمیل‌ هستند و در سال ١٤٠٣شاهد افتتاح دو پروژه احیا٢ و احیا مگا مدول برای‌ تولید آهن‌ اسفنجی‌ خواهیم‌ بود. علاوه بر آن با توجه‌ به‌ تحریم‌‌‌ها ومشکلات در تامین‌ قطعات یدکی‌ پر مصرف، مهندسین‌ خلاق و پر توان کارگاه ساخت‌ این‌ شرکت‌ موفق‌ به‌ بومی‌ سازی‌ قطعات استراتژیک‌ شده اند. در حوزه محیط‌ زیست‌ این‌ شرکت‌ از لیست‌ شرکت‌‌‌های‌ آلاینده خارج شده و با اقدامات ساخت‌ تصفیه‌ خانه‌ مرکزی‌ و نیروگاه خورشیدی‌ و پشتیبانی‌ از محیط‌ زیست‌ و...رسالت‌ خود رادراین‌ بخش‌ به‌ نحو احسن‌ انجام داده است‌.

در حوزه منابع‌ انسانی‌ از تمرکز بر شایسته‌ سالاری‌ و برگزاری‌ دوره‌‌های‌ آموزشی‌ تخصصی‌ و افتتاح باشگاه کتاب و تربیت‌ مدرسین‌ داخلی‌ می‌توان نام برد و علاوه بر آن فراهم‌ آوردن شرایط‌ ورزشی‌ و رفاهی‌ مناسب‌ برای‌ پرسنل‌ و خانواده شان در برنامه‌ کار قرار گرفت‌ و اجرا شد . یکی‌ از موضوعات مهمی‌ که‌ سرلوحه‌ مزایای‌ رفاهی‌ کارکنان شرکت‌ قرار گرفته‌ تشویق‌ به‌ ازدواج و فرزند‌‌آوری‌ با در نظر گرفتن‌ وام رفاهی‌ و مزایای‌ رفاهی‌ می‌ باشد که‌ با استقبال کارکنان مواجه‌ شد. علاوه بر آن در راستای‌ استفاده از نبوغ پرسنل‌ و تشویق‌ به‌ اندیشه‌ و به‌ منظور بهبود عملکرد سازمان، نظام پیشنهادات این‌ شرکت‌ در سال١٤٠٢اجرایی‌ شد و با دریافت‌ ٣٤٨پیشنهاد صرفه‌ جویی‌ در هزینه‌‌‌ها با اجرای‌ پیشنهادات تقریبا ‌٣٠٠میلیارد ریال  صرفه‌جویی محقق‌ شد.همچنین‌ شرکت‌ جهان فولاد بعنوان پیشگام در منطقه‌ گل‌‌‌گهر موفق‌ به‌ پیاده سازی‌ نرم افزار جامع‌ ایریسا شده که‌ اجرایی‌ شدن ماژول‌‌های‌ اصلی‌ این‌ نرم افزار در سال١٤٠٢تحقق‌ یافت‌.

در سال١٤٠٢شرکت‌ جهان فولاد برای‌ اولین‌ بار در جشنواره تعالی‌ سازمان مدیریت‌ صنعتی‌ شرکت‌ نمود و موفق‌ به‌ کسب‌ تقدیر نامه‌ دوستاره از این‌ مجموعه‌ شد . در رابطه‌ با رکوردهای‌ سال١٤٠٢باید گفت‌ بیشترین‌ آمار تولید و بهترین‌ کیفیت‌ محصولات شرکت‌ جهان فولاد از تاسیس‌ تا کنون در سال١٤٠٢اتفاق افتاد و در زمینه‌ گواهینامه‌‌‌های‌ استاندارد این‌ شرکت‌ در سال١٤٠٢با ممیزی‌ سالیانه‌ گواهینامه‌‌های‌١٤٠٠١محیط‌ زیست‌ وCEاتحادیه‌ اروپا ، و٩٠٠١مدیریت‌ کیفیت‌ و٥٠٠٠١انرژی‌ و٤٥٠٠١ایمنی‌ را تمدید نمود و گواهینامه‌‌‌های‌ استاندارد جدید در حوزه مشتری‌ مداری‌١٠٠٠٢و١٠٠٠٤وحوزه منابع‌ انسانی‌٣٤٠٠٠و در حوزه امنیت‌ اطلاعات استاندارد٢٧٠٠٠از موسسات معتبر اخذ نمود.