به گزارش دنیای اقتصاد بین‌المللی سازی در صنعت سنگ از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، چرا که صنعت سنگ کشور همچون صنایع دیگر دارای قابلیت‌ها و ظرفیت‌های فراوانی است و توجه و سرمایه‌گذاری در این زمینه می‌تواند به تنوع صادراتی ایران کمک چشمگیری کند و نمایشگاه به یقین ابزار مهمی در مسیر بین‌المللی سازی است.

در این میان اصفهان همواره به عنوان یکی از اصیل‌ترین و مهم‌ترین مراکز تولید و فرآوری سنگ در کشور شناخته شده است. نمایشگاه سنگ این استان از اهمیت ملی و بین‌المللی برخوردار است و همواره مورد استقبال تولیدکنندگان و تجار داخلی و خارجی قرار گرفته است.  نمایشگاه بین‌المللی اصفهان از فردا اول آذر  تا چهارم میزبان «هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ، معادن، ماشین‌آلات و صنایع وابسته» است.

در این نمایشگاه که بیش از ۱۳۰ شرکت حضور خواهند داشت، شرکت‌هایی از استان‌های تهران، اصفهان، البرز، قم، خراسان رضوی، آذربایجان غربی، اراک، لرستان و اردبیل صاحب غرفه هستند و همچنین نمایندگان شرکت‌های خارجی از کشورهای ترکیه، پرتغال، کره‌جنوبی و پاویون کشورهای چین و ایتالیا نیز حاضر هستند.

هجدهمین نمایشگاه سنگ اصفهان در حالی برگزار می شود  که طیف وسیعی از فعالان مرتبط با صنعت سنگ در آن مشارکت می‌کنند.

 معدن داران با ارائه متنوع سنگ های کوپ، کارخانجات سنگ های ساختمانی، ماشین آلات استخراج، ماشین آلات فرآوری سنگ، ابزار و تجهیزات تخصصی معادن و کارخانه های  سنگ در این نمایشگاه به ارائه خدمات و دستاوردهای خود پرداخته اند.

شرکت «رستاک پادویژن» به عنوان مجری این نمایشگاه قرارداد همکاری را با شرکت «سنگ‌یاب» منعقد کرده است که در قالب آن نمایشگاه هجدهم رویکرد متفاوت‌تری را نسبت به دوره‌های پیشین دنبال  کرده است. برگزاری دوره‌های آموزشی، ایونت‌های معماری با حضور معماران و سازندگان استان اصفهان بخشی از اهدافی است که این تفاهم‌نامه همکاری دنبال می‌کند و امید می‌رود که به هم‌افزایی بیشتر فعالان صنایع وابسته به سنگ منجر شود.  همچنین شناخت دقیق زنجیره ارزش و زنجیره تامین و تلاش و برنامه‌ریزی در جهت بهبود و ارتقاء کارائی و اثربخشی از اهداف دیگری است که برگزارکنندگان این نمایشگاه دنبال می‌کنند.

بازدید شخصیت‌های شناخته شده و مسوولان تراز اول استانی و کشوری فرصت دیگری است که مشارکت‌کنندگان در این نمایشگاه می‌توانند در قالب آن به طرح چالش‌ها و انتظارات خود بپردازند و به عنوان بخشی از فرایندهای سیاست‌گذاری در این حوزه نقش‌آفرینی کنند.