آرشیو روزنامه شماره ۴۳۶۹ دنیای اقتصاد

اخبار ورزش - روزنامه شماره ۴۳۶۹

 • لیگ ایران را «له» نکنید

  دنیای اقتصاد: جام‌جهانی برای تیم‌ملی ایران پایان یافته و حالا به تدریج نقل‌وانتقالات برای فصل جدید باشگاهی در اروپا و کشورهای حاشیه خلیج‌فارس آغاز می‌شود. همین مساله باعث شده آن دسته از بازیکنان تیم‌ملی که نمایش موثرتری داشتند، در کانون خبرها قرار بگیرند و هر روز در موردشان از حضور در یک باشگاه خارجی سخن گفته شود. به‌طور نمونه می‌توان در مورد علیرضا بیرانوند حرف زد که نمایشی بالاتر از تصور در روسیه داشت و حالا با وجود قرارداد چند ساله‌اش با پرسپولیس، رسانه‌ها از ترانسفرش به فوتبال اروپا خبر می‌دهند. عجیب اینکه دیروز در مورد او گفته شده باشگاه ریزه‌اسپور ترکیه خواهان خرید این بازیکن است؛ همان باشگاه ترکیه‌ای که سر ماجرای انتقال مهدی طارمی دمار از روزگار پرسپولیس درآورد و سرخپوشان هنوز دارند تاوانش را پس می‌دهند. همچنین امید ابراهیمی و وحید امیری هم حداقل تا لحظه تنظیم این مطلب جواب پرسپولیس و استقلال را نداده‌اند و عجیب اینکه در مورد ابراهیمی گفته می‌شود در آستانه پیوستن به لیگ قطر قرار دارد؛ اما به راستی آیا چنین انتقال‌هایی به سود فوتبال ایران خواهد بود و این همان چیزی است که از جام‌جهانی می‌خواستیم؟
 • کیمیای طلایه‌دار

  پرچمدار کاروان ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا مشخص شد. هیات اجرایی کمیته ملی المپیک نشست خود را در وزارت ورزش و جوانان با حضور مسعود سلطانی‌فر برگزار کرد. در این نشست در مورد پرچمدار کاروان ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا تصمیم‌گیری و یک بانوی ورزشکار به‌عنوان پرچمدار انتخاب شد.
 • نگرانی هواداران استقلال

  درحالی‌که پرسپولیس با وجود بسته بودن پنجره نقل‌وانتقالاتی‌اش چند خرید مهم انجام داده و آنها را برای نیم‌فصل دوم در آب نمک خوابانده استقلال با انبوهی از مشکلات ریز و درشت نقل‌وانتقالاتی دست به گریبان است. خریدهای جدید آنها مورد تایید کادر پزشکی تیم نیستند و اختلاف شدیدی بین دکتر امین استقلال با توفیقی معاون باشگاه به‌وجود آمده از سوی دیگر چند پروژه مهم تمدید قرارداد روی زمین مانده است. وریا غفوری باوجود نرفتن به جام‌جهانی تازه دیروز قراردادش را تمدید کرد. تیام مدت‌ها است که برای بازگشت به ایران امروز و فردا می‌کند و جباروف تا پول نگیرد حاضر به امضا نیست. اما شاید سخت‌ترین کار مجاب کردن امید ابراهیمی همان بازیکنی است که شفر از او به‌عنوان ژنرال میانه میدانش یاد می‌کند. ستاره‌ای که در جام‌جهانی درخشید و به‌جای حضور در باشگاه راهی قطر شده و استقلالی‌ها بسیار نگران هستند که ناگهان تصویری از او درحال امضای قرارداد با یک باشگاه قطری منتشر شود.
 • امید به دیپلماسی سیاسی - ورزشی

  رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی نوجوانان جهان روزهای ۱۱ تا ۱۳ تیرماه در شهر زاگرب کرواسی برگزار شد. در پایان مسابقات تیم ایران با سه مدال طلای رحمان عموزادخلیلی، علیرضا عبداللهی و امیرحسین زارع در اوزان ۴۵، ۹۲ و ۱۱۰ کیلوگرم، یک مدال نقره محمدرضا قیاسی در وزن ۸۰ کیلوگرم، سه مدال برنز سید عرفان جعفریان، علی‌اکبر فضلی و محمد کریمی در اوزان ۵۱، ۶۰ و ۶۵ کیلوگرم و با کسب ۱۵۲ امتیاز به‌عنوان قهرمانی رسید. پس از تیم ایران تیم‌های آمریکا و روسیه به ترتیب با کسب ۱۳۲ و ۱۱۶ امتیاز دوم و سوم شدند. قهرمانی تیم ایران درحالی به‌دست آمد که قبل از شروع این مسابقات بیم آن می‌رفت که ملی‌پوشان جوان ایران در این مسابقات با حریفانی از رژیم صهیونیستی روبه‌رو شوند و آن زمان عرصه بر ملی‌پوشان و فدراسیون کشتی تنگ می‌شد که تکلیف چیست و آیا باید در این بازی شرکت کنند یا خیر.
 • سلطان تمارض و مدل مو

  با حذف برزیل از مسابقات جام‌جهانی، بیشترین انتقادها متوجه نیمار شد که برابر بلژیک هم نمایش ضعیفی داشت.
 • بازگشت قدوس به تمرینات اوسترشوندس

  بر خلاف اینکه عده زیادی تصور می‌کردند بازیکن ملی‌پوش ایران بعد از جام‌جهانی به یک تیم بزرگ منتقل خواهد شد اما این اتفاق هنوز میسر نشده است.
 • درآمد ایران از جام‌جهانی

  به گزارش «ایسنا» فیفا به‌خاطر حضور تیم‌ملی در دور گروهی ۸ میلیون دلار به‌عنوان پاداش به تیم‌ملی پرداخت می‌کند که با احتساب هر دلار به قیمت ۸۳۵۰ تومان، مبلغی در حدود ۶۷ میلیارد تومان به فدراسیون فوتبال پرداخت می‌شود. در کنار این مبلغ، فیفا ۵/ ۱ میلیون دلار هم بابت آماده‌سازی تیم‌ها برای جام‌جهانی در نظر گرفته که به گفته مسوولان فدراسیون بخشی از این مبلغ صرف هزینه کمپ، هتل و آماده‌سازی تیم‌ملی شده و فیفا این هزینه‌ها را از پاداش ایران کم می‌کند. در مجموع فدراسیون فوتبال ۵/ ۹ میلیون دلار به‌خاطر حضوردر جام‌جهانی به‌دست آورده که معادل ۸۰ میلیارد تومان می‌شود. این درحالی است که هنوز مشخص نیست فدراسیون چه برنامه‌ای برای استفاده از این پول دارد.
 • ترابی به‌زودی سرباز می‌شود!

  طبق گفته‌های رئیس کمیته نقل‌وانتقالات سازمان لیگ فوتبال ایران مهدی ترابی که اخیرا با پرسپولیس قرارداد امضا کرده به‌زودی سرباز خواهد شد. فریبرز محمودزاده در مورد وضعیت مهدی ترابی بازیکن جدید پرسپولیس گفت: «طبق قوانین قرارداد بازیکنی که شاکی داشته باشد تا تعیین تکلیف قطعی، ثبت نمی‌شود. درحال‌حاضر مهدی ترابی طبق اسناد موجود در سازمان لیگ یک فصل دیگر با سایپا قرارداد دارد و فسخ قراردادی از این بازیکن هم در سازمان لیگ ثبت نشده است. ترابی هنوز سرباز نشده و طبق اسنادی که در سازمان لیگ موجود است برگه اعزام به خدمت او در مورد حوزه نظام وظیفه‌اش در تاریخ ۱۹ مرداد ۹۷ است یعنی درحال‌حاضر او بازیکن سرباز نیست و در آن تاریخ باید به خدمت سربازی اعزام شود. در مورد این بازیکن بررسی‌های لازم باید توسط کمیته تعیین وضعیت و کمیته نقل‌وانتقالات سازمان لیگ انجام شود.»
 • آخرین وضعیت روزبه چشمی

  مدافع استقلال برای درمان مصدومیت کشاله نیاز به ۴ هفته درمان دارد. روزبه چشمی در یکی از تمرینات بعد از بازی ایران و مراکش دچار مصدومیت شد و ادامه این مسابقات را از دست داد. چشمی این روزها به مسافرت رفته و درحال استراحت است اما با توجه به اینکه این بازیکن از ناحیه کشاله دچار مصدومیت شده است نیاز به ۴ هفته درمان دارد. مدافع ملی‌پوش استقلال در صورت برگزاری اردوی تیمش در خارج از ایران غایب خواهد بود اما دراین مدت به درمان پای مصدوم خود خواهد پرداخت. با این شرایط اگر چشمی از هفته آینده درمان خود را آغاز کند می‌تواند با رساندن خود به شرایط ایده‌آل بدنی به هفته‌های دوم یا سوم مسابقات برسد.
 • پیشنهاد علی مطهری به فیفا

  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی پیشنهاد جالبی به فیفا ارائه کرد. به گزارش «ایسنا» علی مطهری در یادداشت کوتاهی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «درمیان تیم‌های شرکت‌کننده در جام‌جهانی فوتبال، تیم‌هایی را می‌بینیم که از بازیکنانی با ملیت دیگر استفاده می‌کنند به این بهانه که تابعیت آن کشور را دارند. این قضیه رقابت بین ملت‌ها را مخدوش و ناعادلانه کرده است. مثلا تیم فرانسه که در آن تعداد قابل‌توجهی از ملیت‌های آفریقایی حضور دارند در واقع تیم‌ملی فرانسه نیست بلکه تیم فرانسه و مستعمرات آفریقایی سابق اوست. این مطلب را با شدت کمتری می‌توان درباره تیم‌های آلمان و بلژیک نیز صادق دانست. فیفا باید این نقص و بی‌عدالتی را برطرف کند به‌طوری‌که تیم‌ملی هر کشوری فقط از همان ملیت تشکیل شده باشد و حتی شامل بازیکنان دو رگه نیز نباشد.»
 • تماس مسوولان گسترش با آندو

  مدیران باشگاه گسترش فولاد با دو بازیکن کلیدی فصل گذشته‌ تماس گرفتند و خواهان تمدید قرارداد آنها شدند. با اینکه گفته می‌شد آندرانیک تیموریان و سامان نریمان جهان دو بازیکن با تجربه گسترش فولاد در فصل گذشته موردنظر فیروز کریمی برای لیگ هجدهم نیستند، اما از باشگاه تبریزی شنیده می‌شود که مدیران باشگاه به‌دنبال حفظ آنها هستند. در این‌باره مسوولان گسترش فولاد طی تماسی با تیموریان و نریمان جهان خواهان تمدید قرارداد آنها شدند و از آنها خواستند برای مذاکره به باشگاه بروند. با این شرایط به‌نظر می‌رسد تیموریان قصدی برای خداحافظی از فوتبال نداشته باشد.
 • بازگشت میرسلیم به نجات غریق!

  با حکم وزیر ورزش و جوانان، مصطفی میرسلیم به‌عنوان عضو هیات‌رئیسه فدراسیون نجات غریق و غواصی انتخاب شد. به گزارش «ایسنا» سیدمصطفی میرسلیم به‌مدت ۲۸ سال عهده‌دار ریاست فدراسیون نجات غریق و غواصی بود اما در سال ۱۳۹۶ ایلخان نوری با رای اعضای مجمع به‌عنوان رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی انتخاب شد. اما دیروز با حکم مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان میرسلیم به‌عنوان عضو هیات‌رئیسه این فدراسیون انتخاب شد.
 • بهترین گلزنان جام از لیگ برتر

  بازیکنان حاضر در لیگ برترانگلیس بیشترین گل‌ها را در جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه به‌ثمر رسانده‌اند.
 • واکنش رسانه‌ها به حذف سلسائو

  شکست تلخ سلسائو از بلژیک در جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه دررسانه‌های برزیلی و جهان بازتاب گسترده‌ای داشت. رسانه‌های برزیلی پس ازحذف تیم‌شان ازتصاویر نیمار بهره بردند و به این شکست تلخ پرداختند. O Globo نوشت: «این شکست یک درس دردناک بود. هیچ تیمی شکست‌ناپذیر نیست. بر خلاف سال ۲۰۱۴ برزیل این‌بار با سر بالا از جام‌جهانی خداحافظی کرد.» ازطرفی گلوبو اسپورت از لقب تیم بلژیک برای این بازی استفاده کرد و تیتر زد: «چه شیطانی!» فاکس اسپورت برزیل به نیمه نخست این دیدار اشاره کرد و نوشت: «بلژیک از خاموشی برزیلی‌ها در نیمه نخست استفاده کرد.» رسانه‌های جهان نیز به این شکست پرداختند و اکیپ فرانسه برای شکست برزیل از تیتر «شیطان کافی است» استفاده کرد. همچنین گاتزتادلو اسپورت ایتالیا به ستاره پاری‌‌سن‌‌ژرمن اشاره کرد و نوشت: «جام‌جهانی برعکس پیش رفت، بلژیک، برزیل را حذف کرد. دی‌بروین بازیکن برتر بود و نیمار شکست خورده است.»
 • ستایش کورتوا از خودش

  سنگربان تیم‌ملی فوتبال بلژیک بعد از پیروزی برابر برزیل به ستایش از عملکردش پرداخت. تیبو کورتوا گفت‌: «واکنش‌های خوب من را همه دیدند. یک دروازه‌بان بزرگ باید در دیدارهای بزرگ خودش را نشان دهد. من درطول فصل با انتقادهای غیرمنصفانه‌ای مواجه شدم اما امروز ثابت کردم که چرا اینجا هستم و چرا در ترکیب اصلی به میدان می‌روم. خوشبختانه بهترین واکنش را دربرابر ضربه نیمار داشتم و باعث شدم تا در نهایت پیروزی خود را حفظ کنیم. پیش‌بینی کردم که توپ کجا می‌رود و خوشحالم که بهترین واکنش را از خود نشان دادم.»
 • افزایش قیمت فروش رونالدو

  باشگاه رئال‌مادرید حاضر نیست ‌ستاره پرتغالی‌اش را مفت از دست بدهد. فلورنتینو پرس نمی‌خواهد بعدها ازاو به‌عنوان رئیسی یاد شود که کریستیانو رونالدو را فروخت، از این‌رو می‌خواهد همان کاری را که با ژابی آلونسو در زمان جدایی‌اش از جمع کهکشانی‌ها در سال ۲۰۱۴ کرد، درمورد کریستیانو تکرار کند و با حضور در یک کنفرانس خبری اعلام کند جدایی وی تنها یک تصمیم شخصی است و باشگاه رئال‌مادرید در این موضوع دخیل نیست. در همین حال فلورنتینو پرس قیمت فروش رونالدو را افزایش داده و رقم درخواستی وی که پیش‌تر ۱۰۰ میلیون یورو عنوان شده بود اکنون به ۱۵۰ میلیون یورو افزایش یافته است. کریستیانو رونالدوی ۳۳ ساله تا سال ۲۰۲۱ با رئال‌مادرید قرارداد دارد.
 • بیرهوف پشیمان از دعوت اوزیل

  پیش از آغاز جام بسیاری از آلمانی‌ها مخالف حضور اوزیل در تیم‌ملی بودند (به‌دلیل ورود او به مسائل سیاسی و ملاقاتش با اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه) و عملکرد ضعیف او هم بهانه‌های بیشتری به منتقدان این بازیکن داد تا بیش از پیش صلاحیت او را برای بازی در تیم‌ملی آلمان زیرسوال ببرند. بیرهوف در این‌باره گفت: «فکر نمی‌کنم که اعضای تیم ما آن‌قدرها از عکس گرفتن مسوت و ایلکای (گوندوگان) با اردوغان آزرده خاطر شده باشند اما رسانه‌ها دست از بحث کردن درباره این موضوع برنمی‌دارند. اگر امکانش بود، من سعی می‌کردم که به شیوه‌ای منطقی‌تر این مساله را مدیریت کنم. شاید ما باید به این نتیجه می‌رسیدیم که باید از او بگذریم. ما هرگز ملی‌پوشان‌مان را مجبور به انجام کاری خلاف میل‌شان نکرده‌ایم بلکه همیشه سعی در متقاعد کردن آنها داشته‌ایم.»
 • کلینزمن سرمربی ژاپن نمی‌شود

  سرمربی پیشین تیم‌های ملی فوتبال آلمان و آمریکا احتمال حضورش روی نیمکت تیم‌ملی ژاپن را رد کرد. اخیرا چند سایت ژاپنی مدعی شده‌اند یورگن کلینزمن گزینه اصلی اتحادیه فوتبال ژاپن برای سرمربیگری تیم‌ملی این کشور است؛ اما کلینزمن این خبر را تکذیب و با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: «نمی‌شود کاری در مورد شایعات مطرح شده در ژاپن کرد.»
 • لوییس: تیته بماند

  تیم‌ملی فوتبال برزیل در مرحله یک‌چهارم نهایی جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه به مصاف بلژیک رفت و با نتیجه‌ ۲ بر یک تن به شکست داد تا از دور رقابت‌ها حذف شود. داوید لوییس، مدافع برزیلی بعد از این شکست پست جالبی منتشر کرد. او نوشت: «نقشه‌های خداوند بزرگ‌تر از نقشه ما است. همه بازیکنان نهایت تلاش خود را کردند و تا پایان جنگیدند. ما به این بازیکنان افتخار و برای همه آنها موفقیت و سلامتی را آرزو می‌کنیم. خوشحالم که شما نماینده برزیل بودید.» لوییس در ادامه به ستایش از تیته پرداخت و نوشت: «به پروفسور تیته به‌خاطر همه آنچه که برای ما انجام داد تبریک می‌گویم. امیدوارم که او با تیم بماند، چراکه شخصیت ممتازی دارد و می‌تواند به فوتبال ما کمک کند.»

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر