نهال گردویی که ارزش طلا دارد!

رپرتاژ آگهی: این نهال گردو اصلاح شده ارگانیک بوده که باغداران گردو در مناطق کوهستانی می توانند از دیرگل بودن این رقم لذت ببرند. مقاومت در برابر سرما، پاکوتاه و زودبازده بودن از مزایای برتر این رقم به حساب می آید. در ادامه با ما باشید تا با مزایای این گردوی برتر بیشتر آشنا شوید.

زمان گلدهی گردو ژنوتیپ رویال:

همانطور که در قسمت قبل اشاره شد گردو ژنوتیپ رویال کاملا دیرگل و زود خزان می باشد به همین دلیل یخبندان های طولانی مناطق کوهستانی و سرمای زودرس بهاره نمی توانند به این رقم آسیب برسانند.گل دهی و جوانه زنی گردو ژنوتیپ رویال با توجه به اقلیم آب و هوایی هر منطقه می باشد و ممکن است این زمان گلدهی از اواسط فروردین ماه تا اوایل خرداد ماه متغییر باشد.

علاوه بر این، گردو ژنوتیپ رویال در زمستان تا منفی ۲۵ درجه را متحمل می باشد و در مناطقی با یخبندان های شدید سرشاخه های این رقم دچار آسیب نمی شوند پس به یقین می توان گفت درخت گردو ژنوتیپ رویال در سطح ارتفاعات مابین ۳۰۰ تا ۳۰۰۰ متر از دریای آزاد به خوبی به عمل می آید این در حالی می باشد که ارقام خارجی نهال های گردو چون فرنور، چندلر و.... در ارتفاعات بالای ۱۸۰۰متر دچار آسیب می شوند.

همچنین جالب است بدانید این رقم گردو در تابستان های مناطق نیمه گرمسیر نیز تا ۴۵ درجه بالای صفر را متحمل می باشد و دچار آفتاب سوختگی نمی شود پس می توان نتیجه گرفت گردو ژنوتیپ رویال دارای گزومروفی بالایی می باشد و می توان در مناطق کوهستانی، معتدل و نیمه گرمسیر کشت کرد و نتیجه مطلوبی کسی کرد.

 گرده افشانی گردو ژنوتیپ رویال :

از دیگر مشکلات گردو های خارجی ریزش محصول یا باردهی کم به دلیل عدم کاشت گرده افشان می باشد زیرا بیشتر ارقام گردو از جمله گردو های خارجی جهت باردهی مطلوب به رقم گرده افشان نیاز دارند اما در مقابل گردو ژنوتیپ رویال تک پایه می باشد و نیازمند رقم گرده افشان نمی باشد این مزیت برتر سبب پربار و توپر شده محصول این درخت گردیده است.

زود بازده بودن گردو ژنوتیپ رویال:

بعد از کاشت نهال گردو بایستی سالیان سال منتظر باردهی آن باشید زیرا اکثر درختان گردو دیربازده می باشند و بعد از ۶ یا ۷ سال شروع به باردهی می کنند اما گردو ژنوتیپ رویال جز ارقام زود بازده بوده و از سال اول شروع به باردهی می کند.شروع باردهی گردو ژنوتیپ رویال به صورت نوبرانه در خزانه می باشد.باردهی سال های اولیه این گردو به صورت نوبرانه بوده و شروع باردهی اقتصادی آن از سال چهارم می باشد.

باردهی درخت ۶ ساله گردو ژنوتیپ رویال به ۵۰ تا ۷۰ کیلو بار خشک می رسد با احتساب قیمت گردو ایرانی می توان گفت این میزان باردهی ارزشی به مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۲۵ می باشد در واقع اگر شما ۱۰۰۰ متر زمین داشته باشید می توانید سالانه ۵۰۰ میلیون درآمد داشته باشید.

محصول گردو ژنوتیپ رویال

محصول گردو ژنوتیپ رویال :

محصول گردو ژنوتیپ رویال برخلاف گردو های محلی پوست کاغذی می باشد و به دلیل داشتن اصالت ایرانی بسیار پرچرب و خوش طعم می باشد و به دلیل داشتن خوشه های 3 یا 4 تایی کاملا درشت و بازار پسند می باشد وزن هر کدام از گردوها معادل 15 تا 16 گرم می باشد.

کاشت گردو ژنوتیپ رویال در واقع یک سرمایه گذاری بلند مدت می باشد. البته ناگفته نماند که از درختان فرعی چون هلو، شلیل و آلبالو نیز به مدت 7سال می توان به عنوان محصول فرعی مابین درختان گردو سود برداشت.

ارتفاع درخت گردو ژنوتیپ رویال :

بسیاری از باغداران گردو با مشکل ارتفاع گرفتن درختان گردو خود مواجه هستند و چیدن محصول گردو برایشان دردساز شده است بهتر است بدانید درخت بالغ گردو ژنوتیپ رویال دارای تاجی گسترده می باشد و حداکثر رشد درخت این رقم 4 متر می باشد. به همین سبب جزء درختان پاکوتاه محسوب می شود و فضای زیادی را اشغال نمی کند به همین دلیل با فاصله 7*7 می توان اقدام به چاله زنی جهت کاشت این رقم کرد. در واقع در 1000 متر زمین خود می توانید 25 اصله نهال گردو ژنوتیپ رویال کشت کرد.

عمر مفید گردو ژنوتیپ رویال بر خلاف گردو های اسرائیلی بالغ بر 80 سال می باشد البته با رسیدگی و آبیاری منظم می توان این طول عمر را افزایش داد.

خرید نهال گردو ژنوتیپ رویال

خرید نهال گردو ژنوتیپ رویال :

بسیاری از باغداران با مشکل و دغدغه تامین نهال گردو مواجه هستند زیرا اولین و مهم ترین قدم در احداث باغات گردو خرید نهال با اصالت و شناسنامه دار می باشد. برای خرید نهال گردو لیبل دار با کیفیتی بی نظیر و قیمتی عالی توصیه می شود با کارشناسان و مشاوران مجرب رویال نهال در ارتباط باشید تا علاوه بر خریدی مطمئن از خدمات و پشتیبانی های پس از فروش این مجموعه نیز بهره مند شوید .

اگر خرید حضوری از مجموعه نهالستان رویال نهال برایتان کاری دشوار می باشد می توانید با یک تماس تلفنی اقدام به ثبت سفارش خود نمایید. در هنگام خرید دقت داشته باشید که گردو ژنوتیپ رویال مختص مجموعه نهالستان رویال نهال آرمین قاسمی می باشد. از خرید نهال با قیمت های گزاف از دلالان خودداری کنید.

قیمت نهال گردو ژنوتیپ (تولید اختصاصی نهالستان رویال نهال) به شرح ذیل می باشد:

گردو ژنوتیپ رویال 2 ساله: 130هزار تومان

گردو ژنوتیپ رویال 3 ساله: 200 هزار تومان

گردو ژنوتیپ رویال پیوندی 2 ساله: 230 هزار تومان

گردو ژنوتیپ رویال پیوندی 3 ساله: 250 هزار تومان

(حداقل ارسال 30 اصله می باشد)

جهت خرید حضوری به آدرس نهالستان رویال نهال آرمین قاسمی مراجعه نمایید:

آدرس: آذربایجان غربی، میاندواب، خیابان طالقانی، تقاطع خیابان دانش و کشاورزی

جهت ثبت سفارش آنلاین با شماره تماس های زیر در ارتباط باشید:

09141811520

09301811520

09201811520

09021811520

04445231520

برای اطلاعات بیشتر در خصوص انواع ارقام نهال گردو و سایر میوه های دیگر میتوانید به وب سایت نهالستان رویال نهال مراجعه نمایید، بدین منظور کافیست در گوگل رویال نهال را جستجو نمایید.

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.