زیرا با توجه به زیاد شدن روز به روز ساختمان‌ها و نبودن امکان عبور باد و همینطور گرمای بیش از حد برخی از شهرها، شرایط برای تحمل گرما خیلی سخت می‌شود.

در همین راستا، آگاهی از خصوصیات کولر آبی خوب، به شما برای تجربه خرید خوب کمک می‌کند.

برای این‌که بتوانید گزینه مناسب خود و شرایطتتان را انتخاب کنید در ادامه از راهنمای انتخاب کولر آبی خواهیم گفت؛ بنابراین، برای آشنایی بیشتر، ادامه مطلب را بخوانید تا متوجه شوید خرید و انتخاب کولر آبی نیاز به آشنایی با چه مواردی دارد تا در این مسیر دچار زیان نشوید.

 اهمیت کولر آبی در چیست؟

با زیاد شدن گرما و تحمل کم افراد، ساخت کولر که قرار بود بهتر از پنکه باشد اجرایی شد. با پیشرفت تکنولوژی، تلاش شد که مدل‌های مختلفی تولید شوند و هر کدام از آن‌ها بتوانند بهترین سطح از کارایی را برای افرادی که از آن استفاده می‌کنند داشته باشند.

با خرید کولر آبی، مبالغی که روی قبض برق شما نوشته می‌شوند کم می‌شود؛ زیرا این کولرهای آبی مصرف برق کمی دارند و همین موضوع دلیل انتخاب افراد زیادی است. از طرف دیگر، این مدل‌ها دارای رطوبت هستند و سبب می‌شوند تا هنگام استفاده از آن در محیط، پوست شما دچار خشکی نشود. همینطور این کولرها خنک‌کنندگی مناسبی هم دارند. 

مدل‌های کولر آبی

با پیشرفت تکنولوژی و اهمیت بهتر کردن کیفیت کالاها، تولیدکنندگان کولرهای آبی نیز تلاش کرده‌اند تا کیفیت محصولات خود را بالا ببرند. در همین راستا، مدل‌های مختلفی از کولر آبی تولید شده‌اند که در ادامه آن‌ها را نام می‌بریم:

کولر آبی پوشالی

اولین مدل کولر آبی، نوع پوشالی آن است. در این نوع، پوشالی چوبی وجود دارد که خیس می‌شود. روش کار آن به این شکل است که از این پوشال بادی عبور می‌کند و سبب می‌شود تا باد سردی تولید شود که محیط را خنک می‌کند. این مدل پوشالی از مدل‌های قدیمی کولر آبی است.

از نکات راهنمای خرید کولر آبی پوشالی می‌توان گفت که این دسته از کولرها به تعویض سالانه پوشال نیاز دارند. در ادامه، این مدل‌ها حساسیت‌زا هستند و می‌توانند در محیط‌های آلوده سبب منتشر شدن آن شوند. در کنار این مساله‌ها، این کولرها قیمت‌های بسیار اقتصادی دارند و می‌توانند اولین گزینه‌ای باشند که افراد با بودجه مشخص آن را انتخاب می‌کنند.

کولر آبی سلولزی

برای استفاده نکردن از پوشال، نسل دیگری از کولرهای آبی تولید شدند که از پد سلولزی استفاده می‌کنند. همین موضوع نیاز به تعویض سالانه آن پوشال را از بین برد. در کنار آن، این کولرهای آبی قوی‌تر هستند و حساسیتی برای افراد ایجاد نمی‌کنند. این کولرها صدای بیشتری نسبت به همتای پوشالی خود دارند و اگر این مورد برای شما مساله مهمی است لازم است به آن توجه داشته باشید.

راهنمای خرید کولر آبی با ۳ نکته

گفتیم که مدل‌های مختلفی وجود دارد که هنگام خرید کولر آبی با آن روبه‌رو خواهید شد. درست است که همه به دنبال بهترین گزینه هستند اما همیشه شرایطی وجود دارد که سبب می‌شوند ما یک مورد از میان آن مدل‌ها را انتخاب کنیم. برای این‌که انتخاب هوشمندانه داشته باشید و آن مدل برایتان کاربردی باشد بهتر است که به ۳ نکته حتماً توجه داشته باشید. در ادامه در مورد هر کدام از آن‌ها بیشتر خواهیم گفت:

۱) راهنمای خرید کولر آبی براساس متراژ

 کولرها با هم تفاوت داشته و هر کدام از این‌ها مقدار مکش متفاوتی دارند و همین سبب می‌شود تا مقدار خنک‌کنندگی آن‌ها برای محیط متفاوت باشد. هر کولر آبی، ظرفیت‌های مختلفی دارد و از ۲۰۰۰ تا ۷۰۰۰ متفاوت هستند. بر همین اساس، متراژی که در آن قرار است از این کولر استفاده شود مشخص می‌‌کند تا کدام درجه را انتخاب کنید تا سرمای مناسبی تولید شود. معمولاً خانه‌ها با متراژ حدوداً ۳۰ متری ظرفیت حدوداً ۲۵۰۰ مناسب است و برای بیشتر از ۱۲۰ متری ظرفیت ۷۰۰۰ گزینه مناسب است.

۲) اهمیت بودجه در خرید کولر آبی

گروه‌های تولیدکننده ایرانی و خارجی بسیاری در زمینه کولر آبی فعالیت می‌کنند. هر کدام از این برندها قیمت‌های مختلفی برای این محصولات در نظر گرفته‌اند. عامل قیمت نیز سبب می‌شود تا بخواهیم آن موردی را انتخاب کنیم که به بودجه و شرایط اقتصادی ما نزدیک‌تر است. اما نباید نگران بود که قیمت پایین‌تر نشان‌دهنده کیفیت کمتر است؛ زیرا این گروه‌ها با هم رقابت کرده و همه آن‌ها تلاش می‌کنند تا بتوانند در این رقابت، افراد بیشتر به خرید از آن‌ها متمایل شوند؛ بنابراین، می‌توان به کیفیت این محصولات اطمینان داشت.

۳) محل جغرافیایی برای استفاده از کولر آبی

خرید کولر آبی برای هر منطقه‌ای مناسب نیست و لازم است قبل از اقدام به خرید، به این موضوع اهمیت دهید؛ زیرا کولر آبی برای مناطق شمال کشور که مرطوب و شرجی هستند گزینه مناسبی نیست. در مقابل، این کولرها در سایر مناطق ایران که دارای آب‌وهوای خشک هستند عملکرد خوبی دارند.

درست است که کولر آبی برای مناطق خشک گزینه درستی به حساب می‌آید اما باید به این مورد هم دقت داشت که درجه دما در شهرهای خشک نیز با هم تفاوت دارد و لازم است این مورد نیز در خرید لحاظ شود. در ادامه محیط باید به محل ساختمان نیز توجه داشت؛ برخی از آن‌ها آفتابگیر هستند و همین موجب می‌شود لازم باشد که کولر آبی با ظرفیت بیشتری انتخاب کنید تا بتواند سرمای مناسب را برای محیط فراهم کند.

اطلاع از قیمت و مقایسه کولرهای آبی در تجهیزمن

تا اینجا در مورد مدل‌های مختلف کولر آبی و راهنمای خرید بهترین کولرها برای محیط دلخواه شما صحبت کردیم. یکی از مکان‌هایی که به شما در خرید آسان‌تر کولر آبی کمک می‌کند تجهیزمن است. در این سایت شما می‌توانید کالاهای مختلف را با برندهای متفاوت انتخاب و مقایسه کنید؛ برای مثال، شما می‌توانید کولر آبی جنرال تجهیزمن را با سایر برندها مقایسه کرده و آن گزینه‌ای را بخرید که مناسب شما و شرایطتان است. بنابراین، به این فروشگاه اینترنتی سر زده و کولرهای آبی را با شرایط مختلف مقایسه کنید تا در نهایت از خرید خود بیشترین رضایت را داشته باشید.

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.