برای تهیه ی هر چه بهتر این محصول خرما شاهانی خود را به مدت دو  هفته در آب خیس نگه دارید پس از اینکه کاملا رطوبت آب را به خود جذب کردند به مدت دو روز آنها را برای خشک شدن در هوای آزاد قرار دهید و پس از گذشت دو الی سه روز آنها را بر روی حرارت قرار داده و تفت دهید تا زمانی که به خوبی ترد شوند وقتی هسته های خرما به خوبی ترد و شکننده شدند آنها را داخل آسیاب ریخته و پس از اینکه به خوبی آسیاب شد پودر هسته ی شما آماده می شود.

خیلی از افرا از خواص نهفته شده در هسته ی خرما پودر شده غافل هستند اما بهتر است بدانند که هسته های خرما پر از خواص هستند و بهتر است استفاده از آن را حتما در برنامه ی غذایی خود قرار دهند. فیبر موجود در پودر هسته خرما برای افرادی که از مشکلات گوارشی رنج می برند پر از فایده می باشد و می توانند در درمان مشکلات گوارشی آنها تا حدودی موثر باشد.

یکی از مواد خوراکی که افراد دیابتی بدون هیچ نگرانی می توانند از آنها استفاده کنند هسته های خرما پودر شده است زیرا برعکس قند و شکر خواصی در آن نهفته است که در کنترل میزان قند خون موثر و مفید است.

قیمت شیره خرما

بدیهی است که با توجه به درخواست های صورت گرفته از شیره خرما در سال های اخیر قیمت محصول دارای نوسان نرخی می باشد؛ با توجه به این مسئله که از جمله دغدغه های ذهنی مشتریان دسترسی به منابع دست اول در تولید بوده تا شیره خرما را با قیمتی ارزان همراه با سطح کیفی مناسب دریافت نمایند.

توصیه می شود تا با مراجعه به نمایندگی های معتبر محصول خود را سفارش دهند؛ با توجه به پارامتر های متعددی که در زمینه تعیین برآورد نهایی شیره خرما وجود دارد باید در هنگام خرید آن به نکاتی از قبیل ذیل توجه کنید:

خرید عمده شیره خرما می تواند در کاهش چشمگیر قیمت محصول تاثیر گذار باشد؛ خرید به صورت مستقیم بدون وجود دلالان در زنجیره معمالاتی سبب صرفه جویی در هزینه ها خواهد شد؛ چنانچه محصول از سطح کیفی ممتازی برخوردار باشد دارای قیمتی بیشتر از نمونه های تقلبی و بی کیفیت موجود در بازار می باشد.

شیره خرما

این فراورده مهم به عنوان یکی از اقلام خوراکی انرژی زا می باشد که به عنوان وعده صبحانه می تواند علاوه بر تامین انرژی روز، کم خونی را نیز درمان نماید؛ خرید شیره خرمای اصل می تواند یکی دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت شیره خرما تلقی شود که به جهت قیمت مقرون به صرفه و کیفیت دارای طرفداران بسیاری می باشد.

چنانچه حجم تولید سالانه این محصول افزایش یابد میزان عرضه نیز به تبع آن بیشتر می شود در نتیجه قیمت نیز کاهش می یابد؛ مصرف شیره خرما سرشار از ویتامین بوده و به همین جهت برای رفع خستگی های روزمره و تعادل عصبی مفید می باشد منیزیم و فسفر موجود در این محصول به تقویت و بهبود عارضه های خونی منجر می گردد.

تجارت خرما مضافتی

خرما مضافتی خواص بسیار بالایی دارد و پوست نازک و گوشت آن شیرین می باشد. تجارت خرما مضافتی یکی از صادرات مهم در کشور است و صنعت این محصول در کشور، سبب صادرات و تجارت به کشورهای خواهان شده و توانسته ارز آوری خوبی برای ایران به دست آورد. کشت خرما در جنوب کشور به وفور انجام می شود، که از درختان تنومند نخل رشد می کند.

خرما به خاطر مواد مغذی و انواع ویتامین، یک خوراکی کامل از انرژی می باشد و پزشکان مصرف آن را به همگان توصیه کرده اند. همچنین در طب اسلامی از این میوه به عنوان شفای هر درد نام برده می شود، که غذای محبوب پیامبر (ص) در وعده ی شام بوده است.

خرما

خرما انواع مختلفی دارد و هر کدام از آن ها، دارای خواص و فواید بی شماری برای سلامتی انسان است. تجارت خرما مضافتی در بسیاری از کشور های عربی همچنین ایران انجام می شود و بسیاری از کشورهای اروپایی خواهان این محصول می باشند. خرما سرشار از آنتی اکسیدان قوی است و بخاطر طبع گرم آن، تسکین دهنده ی بسیار از بیماری ها می باشد.

تا کنون شش استان از کشور به تولید و کشت خرمای مضافتی پرداخته اند. از جمله ی این شهرها می توان به هرمزگان، بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان،  کرمان و فارس اشاره کرد و هزاران تن از این محصول، تولید و در داخل و خارج از کشور صادر می شود.

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.