معمولا آن افرادی به راه اندازی گلخانه هیدروپونیک گل رز دست می زنند که پرورش رز های هلندی را دارند.

این به آن معنا نیست که نمی توان دیگر گل های رز را هیدروپونیک کرد بلکه به این معناست که رز هلندی، خواهان بیشتری در دسته هیدروپونیک ها دارد.

بسیاری از گل های موجود در بهترین گلفروشی ها از طریف گلخانه هیدروچونیک تامین شده اند. که البته برای معرفی بهترین گلفروشی در تهران می توانید کلیک نمایید 

چرا تاسیس گلخانه هیدروپونیک گل رز بهتر است؟

در ابتدا بهتر است مزایای هیدروپونیک نمودن گل رز را ذکر نموده و سپس به صورت کامل به هر یک از موارد پرداخته شود.

  1. حذف نیاز به خاک در گلخانه هیدروپونیک گل رز

  2. تامین بهتر منابع مورد نیاز گل رز

  3. افزایش میزان برداشت به صورت 4 فصل  

  4. صرفه جویی از منابع حتی آب 

  5. بهبود کنترل آفات و بیماری ها 

  6. و....

حال فرصت آن است که به صورت کامل به توجیه هر یک از موارد ممکن بپردازیم تا بتوانید با خیالی آسوده تصمیم به اقدام بر ساخت و تاسیس گلخانه هیدروپونیک گل رز بزنید. البته که شرح کوتاه موارد نیز می تواند مشخص کننده علل منطقی احداث گلخانه هیدروپونیک گل رز باشد 

حذف نیاز به خاک در گلخانه هیدروپونیک گل رز

نیاز به خاک همان طور که از کودکی به خاطر دارید از اصول و منابع مورد نیاز رشد گیاه است. در روش هیدروپونیک و با ساخت گلخانه هیدروپونیک گل رز می توانید این نیاز را از طرق دیگری تامین نمایید و به تبع همین مورد از معایب و مشکلات خاک نیز مصون داشته شوید. در این روش آب می تواند با مکمل های گیاهی موجود نیاز کامل گلخانه هیدروپونیک گل رز را تامین نموده و رز های شما را بی نیاز از هرگونه نیاز به خاک گرداند 

تامین بهتر منابع مورد نیاز گل رز

به آن علت که مکمل هایی به روی آب وجود دارد و در  گلخانه هیدروپونیک گل رز از این مکمل ها استفاده می شود نیاز گل رز تامین شده می باشد. اما به آن علت که واسطه برای دریافت این موارد از بین رفته و گیاه برای دریافت از خاک نیازی به تلاشی ندارد. بی فاصله از اقدام مواد جذبِ گیاه شده و نیازی به خاک در مواد اولیه گلخانه هیدروپونیک گل رز نیست. تجهیزات گلخانه هیدروپونیک بهترین تامین کننده است

افزایش میزان برداشت به صورت 4 فصل  

این که می توانید گل رز از گلخانه هیدروپونیک گل رز به صورت عمده برداشت نمایید از ویژگی های بارز گلخانه هیدروپونیک گل رز است. نه تنها تعداد برداشت ها بسیار نیست بلکه به صورت 4 فصل نیز هست. در بهار، تابستان، پاییز و زمستان می توانید به میزان بسیار برداشت گل رز هلندی و غیرهلندی را داشته باشید. 

images_1659293224.jpg

صرفه جویی از منابع حتی آب

همان طور که ذکر شده منابعی همچون خاک حذف شده و آب جایگزین می شود. اما جالب است بدانید که آب نیز در گلخانه هیدروپونیک گل رز صرفه جویی می شود. میزان آب مصرفی به دلیل حذف واسطه ی خاک که میزان بسیاری آب را به خود جذب می کند کاهش پیدا نموده و به صورت مستقیم و به بهینه جذب آب می شود. پس در روش هیدروپونیک حتی آب که اصلی ترین تجهیزات است به کمترین میزان ممکن مصرف می شود. 

بهبود کنترل آفات و بیماری ها 

احتمالا تجربه تعویض خاک را دارید. حتی اگر این تجربه منحصر به یک گلدان شده باشد و به همین اندازه تجربه محدودی باشد، متوجه آلودگی خاک شده  اید. وجود حشرات، کرم ها و باکتری های غیر مفید است که آفات و بیماری های بسیاری را به جان خاک می اندازد. حال با حذف این منبع طبیعی، جایگزینی آب به ای خاک مشخصا این آفات و بیماری ها نیز از بین می روند. می توان هیدروپونیک را یکی از تمیز ترین ها و مفید ترین روش های ممکن دانست.

و....

هزینه احداث گلخانه هیدروپونیک گل رز چقدر است؟

هزینه احداث گلخانه هیدروپونیک گل رز تفاوت چندانی با گلخانه سنتی گل رز ندارد. اما مهم این است که بدانید که ممکن است در سال اول عوایدی از احداث  گلخانه هیدروپونیک گل رز برای جبران سرمایه گذاری نداشته باشید. این به آن معناست که ممکن است در سال ابتدایی فقط هزینه صرف شده به شما باز گردد  سود دهی به سال بعد موکول شود. البته عواید سال بعد به حدی هست که جبران این سود کم در سال اول باشد. اما هنگام تاسیس باید به این مسئله توجه داشته باشید که نگاهتان به  گلخانه هیدروپونیک گل رز باید نگاهی بلند مدت باشد. 

هزینه احداث آن نیز با در نظر گرفتنّ سود، هزینه ای معقول و قابل پرداخت است. یعنی هر شخصی با داشتن سرمایه ای می تواند در کنار تخصص گیری از افراد متخصص گلخانه هیدروپونیک گل رز را با حداقل هزینه ممکن تاسیس نموده و سپس به برداشت و بهره برداری و درآمد زایی بسیار بالا رسید و دست پیدا نمود.

بهترین روش برای کشت گل رز چیست؟

طبق تحقیقات برای انواع رز، از هلندی گرفته تا غیر هلندی، بهترین روش ممکن روش به روز هیدروست. تاسیس نمودن گلخانه هیدروپونیک گل رز عقلانی ترین و بهترین راه برای کشت گل رز است. بیشتر تولید کنندگان گل و گیاه و صاحبان کسب و کار گیاهی و گلخانه های کشور از روش هیدروپونیک گل رز برای  گلخانه هیدروپونیک گل رز خود استفاده می نمایند و آب را به حداقلی ترین میزان مصرف رسانده و مواد مغذی را به بالا ترین حالت ممکن جذب گیاهان می نمایند. 

چرا کشت گل رز؟

گل رز را می توان محبوب ترین نوع ممکن گل و گیاهان دانست. معمولا هر شخصی که مایل به هدیه دادن به عزیزان خود است گل رز را انتخاب می نماید. از بی اطلاع ترین فرد در حوزه گل و گیاه نیز نام یکی از گل های موجود را نام ببرد قطعا رز را انتخاب خواهد نمود. پس انواع رز به ویژه رز هلندی که بسیار زیبا و فاخر است انتخاب مناسبی برای کشت هیدروپونیک است. پس بدون هیچ گونه تردیدی در صورت داشتن بودجه کافی و برای درآمد زایی به شیوه این نوین  گلخانه هیدروپونیک گل رز را انتخاب نموده و به تاسیس آن فکر نمایید. 

images_1659293276.jpeg

دیگر ویژگی های کشت هیدروپونیک در  گلخانه هیدروپونیک گل رز

از مهم ترین و حائز اهمیت ترین ویژگی های ممکن در گلخانه هیدروپونیک گل رز این است که دما قابلیت کنترل بسیار بالایی دارد و گیاه را می توان در مقابل گرما و سرما مصون داشت. البته که این ویژگی تمامی گلخانه هاست و کشت گلخانه ای به این سبب از دیگر کشت ها متمایز است اما در هنگامی که تاسیس  گلخانه هیدروپونیک گل رز رخ می دهد این ویژگی نیز افزایش چشم گیری دارد. به همین سبب است که محصول گل رز در این نوع کشت به صورت 4 فصل به افراد ارائه می شود. 

در صورت آلودگی یک گیاه به آفت و بیماری که در روش حذف خاک بسیار کمتر رخ می دهد آن آفات به دیگر گیاهان منتقل نمی شود چرا که هر کدام از گیاهان دارای محفظه ای جداگانه است به صورت جداگانه تغذیه شده، آبیاری مخصوص خود را داشته و به همین سبب است که شیوع به حداقل ترین حالت ممکن خواهد رسید و افرادی که گلخانه هیدروپونیک گل رز تاسیس می نمایند را از این نظر خیال آسود می نماید. 

بستر کشت گل رز به چه صورت است؟

در حوزه کشت بهتر است بدانید که معمولا با استفاده از پشم سنگ و پرلیت و کوکوپیت، بستر مناسب کشت گلخانه ای را فراهم می نمایند. اگر بخواهیم به صورت دقیق به میزان موارد تلفیق شده اشاره ای نماییم بهتر است بدانید که بستر مناسب کشت گل رز حاوی 35 درصد کوکوپیت و 65درصد پرلیت است که البته زهکشی مناسب نیز دارای اهمیت بسیار بسیار زیاد و بالاست.

در مورد فواصل بین کشتی نیز باید اطلاعاتی به دست آورید تا به صورت آگاهانه از این فواصل، فاصله های معین را مشخص نمایید.فاصله بین کشت‌ها 15 تا ۲۰ سانتی‌متر است و این حد مطلوب ترین حالت ممکن برای فاصله است. همچنین مانند هر نوع دیگری کشت گلخانه می دانید که راهروهایی وجود دارد. راهرو‌ها در کشت گل رز فاصله‌ای بهتر است و باید بین 90 تا 100 سانتی متر باشند. یعنی بین دو راه رو بین 90 سانت الی یک متر فاصله باشد. این اندازه مهندسی شده بهترین میزان برای رشد بالای گیاهان است

در مورد عرض این بستر ها نیز بهتر است بدانید 40 سانتی متر و عمق آن بین 30 تا 35 متر در نظر گرفته می شود و شما نیز در صورت تمایل به تاسیس باید این میزان های عددی که مهندسی شده اند را رعایت نمایید.

در مورد ابعاد سکو‌های بستر کشت بدانید باید از سطح زمین تا قسمت لبه بستر ارتفاعی بین 80 تا 90 سانتی متر دارا باشند و طول هر یک از آن‌ها 40 سانتی متری باشد. با توجه به موارد ذکر شده شما نقشه راه کاملی دارید و بهتر است برای بهترین بهره وری ممکن از تخصص یک متخصص نیز کمک بگیرید.

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.