نوشهر بهتر است یا رامسر؟

هر گاه نام مسافرت به میان می آید  همه ذهنمان به سمت شمال کشور جذب می شود . وقتی هم تصمیم به سفر به شمال کشور می گیرید باید در انتخاب های خود بیشترین دقت را انجام دهید زیرا تعدد جاذبه های گردشگری این دو استان ساحلی یعنی گیلان و مازندران شما را حسابی دودل خواهد کرد. حق هم دارید زیرا جاذبه هایی نیستند که بتوان به سادگی از روی آنها رد شد و نادیده شان گرفت.

همین زیبایی ها و طبیعت بکر و ناب هر گوشه ای از زیبایی های بی کران منطاق شمالی و استان ها و شهر های جنگلی و ساحلی آن هر مسافر و گردشگری را به فکر سفر به این منطقه و دیدن کردن از زیبایی هایش می اندازد به گونه ای که این منطق نیز در جلب رضایت مندی این مسافران و گردشگران به بهترین نحو ممکن عمل کرده است.

اما مسئله اینجاست که بهترین استان شمالی ایران کدام است و در تعطیلات چند روزه هر ساله و فرصتی که به دست آورده ایم به کدام استان سفر کنیم که بهترین و بیادماندنی ترین خاطرات را برای خود و خانواده و دوستانمان بوجود بیاوریم.

در این بین است که در میان تمامی جاذبه ها و استان ها و شهر های شمالی ایران استانی با وجود زیبایی ها و جذابیت های بی نهایت به نام استان مازندران جلوه گری می کند به طوری که اگر از هر کسی که قصد سفر به شمال را دارد بپرسیم که تصمیم سف به کدام شهر و منطقه شمال را دارید بدون شک در میان این مسافران وگردشگران تعداد انبوهی نام شهر های استان مازندران را به زبان خواهند آورد.

حال دوباره چالش به کدام شهر و جاذبه گردشگری مازندران برویم به سراغمان می اید که این سوال چالش بسیاری از افرادی است که در کنار خانواده و دوستان خود قصد سفر به استان مازندران را دارند و اکثریت قریب به یقین نام تعدادی از شهر های استان مازندران مانند رامسر و نوشهر را در خاطر خود نگه داشته و تصمیم به انتخاب یکی از این دو شهر را برای مسافرت و تفریح دارند.

در ادامه به بررسی بهترین جاذبه های گردشگری، طبیعی، تفریحی، دریایی و ساحلی هر یک از این دو شهر زیبا و جذاب و بکر استان مازندران پرداخته و در نهایت به سوال نوشهر بهتر است یا رامسر پاسخی در خور خواهیم داد تا علاوه بر مسافرت به این منطقه و لذت بردن از جاذبه های گردشگری آن ها اقامتی خوب و دنج  راحت را در بهترین و با کیفیت ترین اقامتگاه های هر یک از شهر های شمالی ایران از طریق سپنجا داشته باشید.

بهترین جاذبه های گردشگری نوشهر

هر فردی که برای اولین بار به نوشهر سفر می کند فکر سفر به این شهر را از ذهن خود بیرون می کند بلکه اساساً به فکر خرید خانه در این شهر می افتد زیرا حتماً با خونگرمی و مهمان نوازی مردمان این شهر در کنار جاذبه های بکر این شهر بهترین خاطرات را برای خود وخانواده تجربه می کند.

حال به این مرحله می رسیم که کدام جاذبه گردشگری نوشهر بهترین و معروف ترین جاذبه گردشگری این شهر بحساب می آید مسافران زیادی را به خود جذب می کند. بدون شک اولین و بهترین جاذبه گردشگری که به ذهن هر مسافری که قصد سفر به نوشهر را دارد خطور می کند جاذبه های طبیعی و جنگل گردی این شهر است اما جاذبه های نوشهر به طبیعت بکر و جنگل گردی خلاصه نمی شود.

در ادامه ما می خواهیم بهترین و معروف ترین جاذبه های گردشگری چالوس را که در رضایتمندی مسافران به بهترین نحو عمل کرده اند را به شما معرفی کنیم تا در یافتن این جاذبه ها زمان کمتری را صرف کنید.

از بهترین جاذبه های گردشگری نوشهر می توان به دریاچه ها و جذابیت های آبی بی نهایت زیبا و لذت بخش و بی نظیر آن اشاره که رد که از جمله این دیاچه ها و جاذبه های آبی و دریایی نوشهر می توان به دریاچه ارواح، دریاچه سد آبیدر، آبشار چلندر، آبشار دارنو، دریاچه فراخین، دریاچه خضرنبی بسیاری موارد دیگر اشاره کرد که هر ساله در هر فصلی از سال به دلیل برخورداری از آب و هوای بکر و دلچسب از تعداد بسیار بالایی از مسافران و گردشگران پذیرایی می کند.

جاذبه-های-گردشگری-رامسر

بهترین جاذبه های گردشگری رامسر

عروس مازندران. شهری که که یقیناٌ با شنیدن اسم آن، تصویر جنگل های پربار و سر سبز در ذهن شما نقش می بندد. شهری که در آن تمامی جنبه یک فضای دیدنی اعم از ساحل، دریا، جنگل های پربار و مکان های تاریخی و باستانی در آن گنجانده شده است.

بدون شک وقتی حرف از شمال و مسافرت برای تعطیلات می شود اولین مکانی که به ذهن ایرانیان خطور می کند رامسر و جنگل های بی نهایت زیبای آن است. رامسر نیز همانند نوشهر در لیست پر مراجع ترین شهر های شمال و استان ماندران است. 

بدون شک اگر قصد شما لذت بردن بی نهایت از از طبیعت بکر شمال است رامسر، جنگل ها و جاده در طبیعت تنیده این شهر بهترین گزینه برای شماست.

از بهترین جاذبه های گردشگری رامسر می توان به تعداد بسیار زیادی اشاره کرد که بسار قت گیر خواهد بود اما اگر بخواهیم پرطرفدار ترین و معروف ترین جاذبه های دیدنی و گردشگری این منطقه را نام ببریم می توانیم به جاذبه های گردشگری مانند روستای جواهرده، تله کابین رامسر، جنگل دالخانی روستای جنت رودبار، دریاچه قوسد میجران، آبشار سیاسرت، آبشار ایج رامسر، آبشار صفارود، آبشار ازارک، بوستان جنگلی صفارود، آب گرم سادات محله و بسیاری دیگر نیز اشاره کنیم.

نوشهر-بهتر-است-یا-رامسر

نوشهر بهتر است یا رامسر؟

همانطور که در مطالب بالا تر گفتیم هر یک از شهر ها و جاذبه های گردشگری این شهر ها و استان های شمالی ایران از تعداد بالا و زیبا و کیفیت ارائه خدمات بالایی برخوردار هستند به گونه ی که هر یک از شهر های استان های مازندران مانند نوشهر و رامسر از خدمات و امکانات اقامتی ویژه و با کیفیتی برای هر یک از مسافران با هر سلیقه و خلق و خویی مانند اجاره ویلا در رامسر و یا اجاره سوئیت در نوشهر و بسیاری موارد دیگر برخوردار هستند که امکان انتخاب و رزرو آسان، سریع، مطمئن و معتبر را به افراد از طریق سپنجا فراهم آورده اند.

حال در جواب سوال نوشهر بهتر است یا رامسر باید بگوئیم که هر یک از جاذبه های زیبا و بی نهایت لذت بخش استان مازندران نظر هر مسافر و گردشگری را به خود جلب می کند و باید بگویئیم که پیشنهاد می شود از هر دو این شهر ها دیدن کرده و لذت بردن از جاذبه های گردشگری نوشهر و رامسر را در برنامه سفر شمالی خود قرار دهید.

کلام آخر

ما در مطلب بالا به بررسی موضوعاتی مانند بهترین جاذبه های گردشگری و طبیعی رامسر و نوشهر پرداختیم و علاوه بر آن روشی آسان و مطمئن را برای انتخاب بهترین و با کیفیت ترین اقامتگاه ها در ر یک از شهر های شمالی ایران ارائه کردیم تا در سفر های خود به این منطقه بهترین خاطرات را برای خود به وجود آورده باشید.

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.