کشور چین توانسته با نیروز کار ارزان و قیمت مناسب محصولاتش را به بازار جهانی صادر کند، ولی همه کالاهای چینی هم بی کیفیت نیستند، بلکه بسیاری از آنها از مواد با کیفیت بالا ساخته شده اند، به همین تجار ایرانی و وارد کنندگان ایرانی بعد اینکه ایران دچار تحریم،تصمیم گرفتند که کالا های خود را از این کشور وارد کنند.

اما خیلی از افراد با فرایند واردات از جین آشنایی ندارند.  به همین خاطر ما دراین مقاله به شما کمک می کنیم، که به راحتی این کار را انجام دهید. و در انتها بهترین شرکت واردات کالا از چین را به شما معرفی کند.

قوانین واردات کالا از چین :

برای واردات از چین  به کشور و خروج از آن، قوانینی  وجود دارد :

 • در کشور چین، قانون کپی رایت به صورت کاملا جدی اجرا می شود و اگر کالایی کپی شود، اجازه صادرات ندارد.

 • برای تهیه هر کالا اصل باید آن را از نمایندگی های معتبر تهیه کنید تا قابلیت خروج از چین را داشته باشد همنین باید بیجیک ، اظهارنامه و تایید شرکت تولید کننده را داشته باشد تا بتوانین به راحتی کالای خودتون را از چنن صادر کنید.

 • لیست و اظهارنامه در گمرگ خروجی بسیار مهم است و باید با کالاها مغایرتی نداشته باشد در صورت هرنوع تخلفی ، کالا در گمرگ توقیف خواهد شد.

 • کالاهایی که باتری خور هستند، نمی توانند با هواپیما صادر شوند و باید برای خروج با کشتی انجام شود.

 • برای ورود کالا از چین به کشور، باید مجوزهای لازم مانند مجوز بهداشت، مجوز سازمان غذا و دارو، استاندارد و غیر دریافت شود .

واردات

مراحل واردات کالا از چین:

انتخاب محصول :

اصلی ترین و ابتدایی مرحله برای واردات کالا از چین انتخاب محصول می باشد.

دراین مرحله شما باید نیاز بازار را بررسی کنید. و میزان تقاضای مورد نیاز برای هرکالا را بسنجید.  اگر بدون بررسی اولیه و نیاز بازار اقدام به واردات ازچین  کنید، بعد از ورود ممکن است تقاضایی نداشته باشد و درنتیجه تمام محصول روی دست شما می ماند و به فروش نمیرود. همچنین کالایی انتخابی شما ممکن است در شهرهای چین، با کیفیتی متفاوت تولید شود، پس این را هم در نظر بگیرید. کالای که  انتخاب می کنید در مورد قیمت کالا در کشور خودتان و مدل های پر طرفدار آن بررسی کنید .

انتخاب فروشنده :

برای واردات کالا از چین دومین کاریی که باید انجام دهید، باید بهترین  فروشنده  کالای  مورد نظر خودتان را پیدا کنید. دراین مورد میتوانید سراغ شرکت های و تولید کننده بزرگ چینی بروید.

و از روش دیگر، که فروشندگان را از طریق بازارهای عمده فروشی یا شهرک های صنعتی پیدا کنید. همچنین هرسال نمایشگاهای مختلفی در چین برگزار می شوید که می تواد با محصولات آنها اشنا شوید و در صورت رضایت از کالای آنها ، با آنها وارد مذاکره شوید.

مشخصات کالا و لیست قیمت آنها

 بعد ازاین کالای مورد نظر و فروشنده یا شرکت مورد نظر را پیدا کردید، حالا می تواند از فروشنده در خواست کنید لیست قیمت کالا هم از آنها دریافت کنید و سعی کنید با مناسب ترین قیمت از آنها خرید کنید چون قیمت موجود در لیست، بالاتر از قیمت بازار باشد. و در این مرحله می توانید قبل از خرید کالا ، از فروشنده یک نمونه کالا دریافت کنید و در تمامی موارد بررسی کنید.

قوانین واردات از چین و تعرفه گمرکی

بعد توافق با فروشنده با قیمت کالای مورد نظر ودریافت پیش فاکتور، دراینجا باید در مورد هزینه آن کالا در گمرگ و شرایط واردات کالا اطلاعات بدست آورید. همچنین درمورد چگونگی انتقال کالا، زمان ارسال کالا و حمل و تحویل کالا باید با فروشنده کالا توافق کنید. همچنین ضروری است تا استانداردهای واردات و مجوزها و دیگر موارد هم اطلاعات داشته باشید .

واردات از چین

مراحل خرید از چین

برای خرید کالا از چین باید چندین مرحله دیگر را انجام دهید:

 • انجام سفارش در وزارت بازرگانی

 • دریافت مجوزهای اولیه

 • دریافت استاندارد

 • پیگیری تولید کالا

 • بررسی قبل از انجام حمل و نقل

 • دریافت اسنادر مرتبط به تهیه ارز

 • دریافت اسناد بازرسی

 • دریافت مجوزهای ورود کالا به کشور

 • پرداخت هزینه حقوق و عوارض گمرک

 • پرداخت تعهدات ارزی و مالیاتی

واردات کالا از چین از طریق بازرگانی علی والا

بازرگانی علی والا یکی از بزرگترین واردات کنندگان کالا از کشور چین به ایران است. این بازرگانی همچنین اقدام به صادرات کالا به چین را نیز انجام می دهد.  به همین خاطر ما به شما توصیه می کنیم که اگر می خواهید اقدام به خرید از چین کنید. یا خدماتی را در زمینه واردات و ترخیص کالا از چین داشته باشید. به ساینت این شرکت مراجعه و با کارشناسان مجموعه علی والا تماس بگیرید.

این شرکت همچنین در مواردی همچون ارسال حواله یوان به چین و ترخیص کالا نیز فعالیت می کند. و در این راستا بیش از ۳۰ سال سابقه دارد. و می تواند هر کالا و محصولی را به داخل کشور وارد کند.

بهترین کالا برای واردات از چین چه کالاهایی می باشند:

چون کشور چین یکی از بزرگترین شرکای ایران است وهمچنین به دلیل تحریم ها سالهای اخیر، باعث گسترش و افزایش واردات کالا از چین شده است و کالاهای بزرگ و کوچکی از چین به ایران صادر می شوند که برخی از این کالا عبارتند از :

 • قطعات و لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر

 • وسایل ورزشی

 • لوازم جانبی اتومیبل

 • کاغذ

 • مواد اولیه و شیمایی و معدنی

 • ساعت دیواری و مچی و....

چه میزان سرمایه برای واردات کالا از چین نیاز است؟

کشور چین بیشترین درصد کالاهای تولیدی جهان را دارید و ۸۰ درصد واردات کالای جهان از کشور چین انجام می شود بنابراین کشور چین دارای سطح بسیار بالایی در صادرات دارد.به دلیل هزینه دستمزد پایین و نیروی کار و کالاهای تولید ارزان ،سود واردات دراین کشور بیشتر از کشورهای دیگر می باشد.

روشهای واردات کالا از چین به ایران :

انتخاب بهترین شیوه برای واردات کالا از چین، تاثیر زیادی در هزینه واردات کالا دارد. به دلیل تحریم ها و قطع همکاری شرکت های حمل و نقل بین المللی با ایران ، واردات سختتر شده است

حمل و نقل دریایی از چین به ایران:

در این روش حجم زیادی ازکالا را می توان با هزینه کمتری وارد کرد ولی واردات کالا از چین دراین روش، زمان زیادی به طول می کشد و در بازه زمانی بین ۳۵-۴۵ روزی طول می کشد. روش حمل دریایی در واردات کالا از چین با این روش خیلی پرطرفدار است و می توان انواع مختلف محصولات را وارد کرد.

حمل و نقل هوایی :

واردات کالا از چین به این روش، برای محصولاتی که اهمیت بیشتری دارند استفاده می شود و از امن ترین و سریع ترین روشها می باشد. زمان دراین روش متغیر می باشد و بین ۶-۸ روز طول می کشد.

حمل زمینی :

از بهترین روشهای واردات کالا از چین، روش حمل و نقل زمینی است. در این روش، کالا به دلیل مسافت دیرتر به مقصد می رسد و همچنین به دلیل هزینه کمتر نسبت به روشهای دیگر، مناسب است.

22 نفر این پست را پسندیده اند