باکس گل موزیکال به عنوان یک هدیه شکیل و ارزشمند

شاید تا به حال قصد خرید هدیه‌ای برای همسر یا عزیزانتان را داشته‌اید و دوست داشتید که این هدیه خاص باشد و علاوه بر خاص بودن، زیبایی بصری هم داشته باشد. بهترین پیشنهادی که برای خرید این هدیه خاص برای شما داریم، خرید باکس گل موزیکال است. باکس گل موزیکال یکی از پرطرفدارترین هدایا بوده و طرفداران این محصول نیز اغلب جوانان هستند.

باکس گل موزیکال چگونه تولید می‌شود؟

قبل از شروع این بحث در مورد باکس گل موزیکال باید بگوییم باکس گل چیست و چگونه تولید می‌شود. باکس‌های گل موزیکال، در ابتدای امر از کشورهای دیگر به ایران صادر می‌شدند که به دلیل تحریم‌ها و هزینه‌های دلاری زیادی که داشتند، در سال‌های اخیر دیگر به ایران وارد نمی‌شوند. در حال حاضر در کشورمان، تولید کننده‌هایی وجود دارند که این باکس‌ها را تولید می‌کنند و دیگر نیازی به واردات آن‌ها نیست و همین امر باعث کاهش قیمت این محصول نیز شده است. 

جعبه‌های موزیکال که به جعبه‌های جادویی معروف هستند، در قرن ۱۸ اختراع شدند. این جعبه‌ها در زمان‌های ابتدایی اختراع در بین خانواده‌های ثروتمند، بسیار پرطرفدار بود. شاهزادگان دستور می‌دادند که این جعبه‌ها را برایشان تولید کنند تا آن‌ها این جعبه‌های زیبا را به کسی که دوستش داشتند، هدیه بدهند.

چگونگی تولید باکس گل موزیکال 

باکس‌های موزیکال از بخش‌های زیبا و مختلفی تشکیل شده‌اند که در این بخش قصد داریم این بخش‌ها را معرفی کنیم و بگوییم که نحوه کار این باکس‌ها چگونه است.

نحوه تولید باکس 

۱- باکس‌ها اهرم و میله‌ای جهت تولید انواع صدا دارند که با بازشدن در جعبه یا چرخاندن آن‌ها، صدای موسیقی ایجاد می‌شود

۲- صفحه‌هایی به شکل استوانه دارند که با برخورد با تیغه فلزی زیرشان، باعث ایجاد صدا می‌شوند

۳- تیغه‌های تولید صدا دارند که بر روی استوانه قرار دارند که با برخورد به آن صدا تولید می‌شود

۴- محل قرارگیری ابزار پخش صدا از جنس چوب است و بخش پخش موزیک بر روی آن قرار می‌گیرد

نحوه تولید گل‌ درون باکس

بعد از اینکه فهمیدیم که باکس‌های موزیکال چگونه تولید می‌شوند، نوبت به این رسیده که درباره نحوه پرورش گل‌های به کار رفته در این باکس‌ها صحبت کنیم. 

 مراحل رشد گل های طبیعی به کار رفته درون جعبه ها به گونه‌ای است که گل‌ها توانایی داشته باشند لطافت و ماندگاری خود را حفظ کنند. اگر به درستی از باکس‌ها مراقبت شود، گل‌های درون باکس می‌توانند سه سال یا حتی بیشتر نیز ماندگار باشند.

مسئله بعدی این است که هیچ ماده مصنوعی در پروش گل‌ها به کار برده نمی‌شود. گل‌ها نمی‌توانند رشد کنند، به این دلیل که این گل‌ها در بهترین زمان رشدشان چیده می‌شوند.

گل‌های درون باکس خشک نیستند و یا خشک نمی‌شوند؛ زیرا خشک شدن گل‌ها باعث تخریب شدن بافت آن‌ها می‌شود و باید از گلی استفاده کرد که دچار خرابی نشود. افراد فکر می‌کنند به دلیل موادی که در پرورش گل‌ها استفاده می‌شود، شاید گل‌ها سمی باشند و توانایی دست زدن به این گل‌ها را نداشته باشند، ولی باید بگوییم که این گل‌ها سمی نبوده و اغلب از مواد طبیعی برای نگهداری آن‌ها استفاده می‌شود. 

جعبه گل

نوع گل‌های درون باکس گل موزیکال

گونه‌های مختلفی از گل‌ها در باکس‌های موزیکال استفاده می‌شوند. یکی از محبوب‌ترین گل‌هایی که در این باکس‌ها استفاده می‌شود، گل رز است. گل رز در جهان بسیار معروف است. گل‌های رز گونه‌های مختلفی دارند که از محبوب‌ترین آن‌ها گل رز سرخ است. در باکس‌های موزیکال بیشتر از رزهای سرخ و آبی استفاده می‌شود. ازگل‌های دیگری نیز درباکس‌ها استفاده می‌شود ولی چون محبوبیت گل رز بیشتر است از آن استفاده می‌کنند.

گل رز به عنوان سمبل عشق، زیبایی و محبت شناخته می‌شود؛ به همین دلیل است که این نوع از گل در باکس‌های موزیکال استفاده می‌شود. امروزه نوع دیگری از رز نیز در باکس‌های موسیقی استفاده می‌شود که به آن رز جاودان گفته می‎شود. رز جاودان از محبوب‌ترین گل‌های مورد استفاده در این نوع باکس‌ها بوده که ظاهری زیبا دارد. در بخش بعدی کمی بیشتر درباره این گل صحبت می‌کنیم و نحوه نگهداری از این گل را برای شما توضیح می‌دهیم. 

رز جاودان چیست؟

همان‌طور که گفتیم رزهای جاودان از گونه‌های جدید رز به شمار می‌روند که این گل‌ها با تغییرات ژنتیکی و اصلاح کردن نژاد تهیه و تولید می‌شوند. این گل‌های طبیعی مثل رزهای معمولی همان کیفیت را داشته و مصنوعی نیستند و یا خشک نشده‌اند. رزهای جاودان با جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا مومیایی شده‌اند.

نحوه نگهداری باکس گل موزیکال رز جاودان

رزهای جاودان همانند رزهای معمولی تا مدت‌های طولانی قابلیت نگهداری دارند، ولی باید روش‌های نگهداری از آن را بلد باشید. شاید بگویید این رزها باید در شرایط خاصی نگهداری شوند، ولی باید بگوییم که این طور نیست و با رعایت چند نکته کوتاه و ساده می‌توانید به راحتی از رزها نگهداری کنید.

1- از رسیدن رطوبت به رزها جلوگیری کنید

رطوبت بالا موجب از بین رفتن بافت‌ گل می‌شود، پس سعی کنید از طریق باکس‌ها ازگل مراقبت کنید تا هوای مرطوب وشرجی به آن نفوذ نکند.

2- در نور مستقیم خورشید قرار ندهید

اگر این رزها در مدت زمانی زیادی در برابر نورخورشید قرار بگیرند، آبی که در بافت این گل‌ها بوده تبخیر شده و همچنین اشعه‌های تابیده شده از خورشید زیبایی بافت این گل ‌را از بین می‌برد.

3- به این رزها آب ندهید

آبیاری این گونه رزها نه تنها باعث زیبایی بهتر آن‌ها نمی‌شود، بلکه تماس آب سلامت آن‌ها را در خطر می‌اندازد. همچنین اگر گرد و غباری بر روی این محصولات نشست، از آب برای از بین بردن آن استفاده نکنید و از هوای کم فشار برای ازبین بردن آلودگی استفاده کنید.

گل

خرید باکس گل موزیکال چه اهمیتی دارد؟

باکس‌های گل از هیجان انگیزترین و خاص‌ترین هدیه‌هایی است که همواره مورد پسند و رضایت همه سلیقه‌ها است. می‌توان باکس‌های دارای موسیقی را در روزهای مادر، اعیاد مذهبی، ولنتاین، فارغ التحصیلی، سالگردهای عروسی و یا تولد به عزیزانتان هدیه دهید. از این باکس‌ها می‌توانید به عنوان یک وسیله تزئینی زیبا در محل کار یا منزل استفاده کرده و باعث زیبایی آنجا شوید.

شما هم می‌توانید از این باکس‌ها برای شادی و نشاط خودتان استفاده کنید. به طور مثال زمانی که حال خوبی نداشتید، با بازکردن این باکس‌ها علاوه بر نگاه کردن به گل زیبایی که درون آن دارد، می‌توانید به موسیقی زیبا و ملایمی که دارد نیز گوش کنید و حال و هوای خود را تغییر دهید.

استفاده از باکس گل موزیکال در مراسم

امروزه به دلیل شیک بودن این جعبه‌ها، در مراسم عروسی و خواستگاری بیشتر استفاده شده و در این نوع مراسم طرفداران زیادی پیدا کرده است. به طور مثال افراد در روزهای ولنتاین این باکس را به یکدیگر هدیه می‌دهند و با هدیه دادن آن نشان می‌دهند که همدیگر را دوست دارند.

باکس گل موزیکال

باکس گل موزیکال به چند نوع تقسیم می‌شود؟

باکس‌های گل موزیکال به انواع چوبی، فلزی، شیشه‌ای وطلقی تقسیم می‌شوند، که باکس‌های چوبی و شیشه‌ای از معروف‌ترین آن‌ها به شمار می‌رود. باکس‌های موزیکال دیگری نیز وجود دارند که می‌توان حلقه یا انگشتری درآن قرار داد. این باکس‌ها بین جوانان پرطرفدار بوده و اغلب برای هدیه دادن در سالگردها، روز خواستگاری و یا عروسی از این گونه جعبه‌های موزیکال استفاده می‌کنند.

انواع جدیدتری از باکس‌های موزیکال نیز هستند که می‌توانید به آن‌ها فلش وصل کرده که برایتان موسیقی پخش کند؛ و یا انواع دیگری نیز هستند که دارای بلوتوث بوده و شما می‌توانید با تلفن همراه خود به آن وصل شوید و موسیقی پخش کنید.

نکات خرید باکس گل موزیکال

قبل از خرید باکس گل موزیکال نکات مهمی وجود دارد که حتما باید آن‌ها را رعایت کنید. این نکات مهم عبارتند از:

1- اندازه باکس

اولین نکته در خصوص خرید این نوع باکس‌ها این است که باید به اندازه آن‌ها توجه کرد. باکس گل موزیکال اندازه و سایزهای گوناگونی دارد، که این باکس‌ها به صورت عمودی یا افقی طراحی و تولید می‌شوند و شما باید به این نکته توجه داشته باشید که سایز مناسب را انتخاب کنید.

2- وزن باکس

بعد از برسی اندازه باکس باید به وزن آن نیز توجه کنید. این را بدانید که جعبه‌ گل موزیکال نباید وزن زیادی داشته باشد و وزن تقریبی آن باید بین 400 تا 500 گرم باشد. این جعبه‌ها باید وزن مناسب و سبکی را داشته باشند تا بتوان در سطوح مختلف قرارداد. 

3- جنس باکس

نکته مهم بعدی جنس باکس گل موزیکال است که باید مناسب دکور باشد. اغلب برای ساخت این باکس‌ها از طلق، چوب ویا شیشه استفاده می‌کنند. این باکس‌ها بر اساس در نظر گرفتن سلیقه و ظاهر زیبا انتخاب می‌شوند. اغلب باکس‌ها از جنس طلق و شیشه است و باکس‌های شکیل‌تر که از جنس چوب می‌باشند، هزینه بیشتری را برای خریدار به دنبال دارد.

4- جنس پایه باکس‌ها

همانطور که جنس بدنه باکس‌ها مهم است، جنس پایه نیز مهم بوده و در انتخاب جعبه‌ها با پایه‌های مختلف باید دقت کرد. توجه کنید که اگر قصد گذاشتن این باکس‌ها را بر روی قسمت‌های شیشه ای دارید، باید از باکس‌هایی استفاده کنید که جنس پایه آن‌‌ها از پلاستیک باشد تا به شیشه صدمه وارد نکند.

5- تنظیم سرعت پخش در باکس‌ها

داشتن تنظیم سرعت برای باکس‌ها سلیقه‌ای است. بیشتر باکس‌های گل موزیکال دارای تنظیم سرعت هستند که ممکن است برخی باکس‌ها از این قابلیت پشتیبانی کنند و برخی این قابلیت را نداشته باشند. 

6- نام ملودی 

بحث دیگری که باید در خرید باکس گل موزیکال رعایت کنید، نام ملودی است. ملودی که دستگاه توانایی پخش آن را دارد بر روی پلاک کنار آن حک شده و روی دستگاه زده می‌شود. به همین دلیل شما قبل از خرید باکس بدانید که برای چه موقعیتی این باکس را خریدار می‌کنید، و باید توجه کنید که نوع ملودی با آن موقعیت متناسب باشد. به طور مثال برای روز ولنتاین قصد خرید باکس را دارید، باید توجه کنید که نوع ملودی به گونه‌ای رمانتیک و عاشقانه باشد. پیشنهاد ما برای انتخاب ملودی باکس برای روز ولنتاین ملودی‌های رومئو و ژولیت یا Love Memory است. 

7- محفظه جانبی 

باکس گل موزیکال فقط جنبه دکوری ندارد و کاربردهای دیگری نیز دارد. به طور مثال در جعبه‌ها محفظه‌های جانبی وجود دارد که به عنوان یک آیتم عاشقانه و زیبا می‌توانید درآن طلا، جواهر یا هر وسیله کوچک دیگری را قرار دهید. همچنین می‌توانید یک نامه عاشقانه را بنویسید و درون آن قرار دهید.

8- معطر بودن

از بهترین ویژگی‌های باکس گل موزیکال، معطر بودن است. سعی کنید باکس گل موزیکال درست را انتخاب کنید که به اندازه کافی معطر باشد و بوی گل را به توان حس کرد. حواستان به خرید باکس‌هایی باشد که خیلی معطر هستند. ممکن است که عطر و بوی آن‌ها غیر واقعی باشد و از افشانه‌های غیر واقعی استفاده شده باشد. همچنین جعبه‌ای که اصلاً عطر و بویی را ندارد و فقط ظاهر زیبایی دارد را نخرید.

9- پخش دستی

همان‌طور که قبل‌تر گفتیم با باز کاردن باکس گل موزیکال، پخش موسیقی شروع می‌شود. اما برخی از باکس‌ها فقط قابلیت پخش دستی را دارند. در پخش دستی باکس‌ها دستگیره‌‌ای تعبیه شده که شما با چرخاندن آن می‌توانید ملودی را پخش کنید.همچنین بعضی از باکس‌ها قابلیت پیچ‌کوک دارند و شما می‌توانید با چرخش آن ملودی را پخش کنید.

10- چراغLED 

اغلب باکس‌ها چراغ‌های LED قابل تنظیم رنگ دارند. به طور مثال شما می‌توانید برای زیبایی در شب آن را روشن کنید و از نور زیبایی که با گل‌ها برخورد می‌کند در زمان پخش موسیقی لذت ببرید.

سخن پایانی

در این مطلب گفتیم که باکس گل موزیکال چگونه تولید می‌شود و چه نکاتی را برای نگهداری از این باکس‌ها باید رعایت کنید. درباره انواع گل‌هایی که در ساخت این باکس‌ها استفاده می‌شود گفتیم و فهمیدید که رز جاودان از مهمترین گل‌هایی است که امروزه در صنعت تولید باکس‌ها استفاده می‌شود.

باکس‌ها در هر موقعیتی قابل خریداری هستند و شما با خرید آن‌ها می‌توانید عزیزانتان را شاد کنید. حتما در خرید این نوع باکس‌ها باید به نکاتی توجه کنید که باعث زیباترشدن بیشتر باکس می‌شوند. به یاد داشته باشید بهترین خریدی که می‌توانید در یک روز خاص انجام دهید، باکس گل موزیکال است.

16 نفر این پست را پسندیده اند