نتایج لاتاری چه زمانی اعلام می شود؟

لاتاری گرین کارت آمریکا ارزان‌ترین و ساده‌ترین روش برای مهاجرت به آمریکا و دریافت اقامت دائمی این کشور است. برنامه لاتاری آمریکا هر ساله در ماه اکتبر یعنی اواسط مهر ماه برگزار می‌شود و اخیرا ثبت‌نام لاتاری گرین کارت در اکتبر 2020 انجام شد. اما این پرسش هم برای کسانی که در لاتاری ثبت‌نام می‌کنند بسیار پیش می‌آید که نتایج لاتاری کی اعلام میشه؟ 

اعلام نتایج لاتاری در ماه می 2021 و حدودا اواسط اردیبهشت برگزار و تکلیف برندگان لاتاری 2022 مشخص می‌شود. در زمان اعلام نتایج لاتاری اکثر متقاضیانی که ثبت‌نام کرده‌اند، با نحوه چک کردن نتایج لاتاری آشنایی ندارند و این تصور غلط را دارند که پس از اعلام نتایج لاتاری، با آنها تماس گرفته می‌شود و یا نتیجه لاتاری برای آنها ایمیل خواهد شد. در صورتیکه اینچنین نیست و برای مشخص شدن تکلیف برندگان لاتاری 2022 متقاضیانی که ثبت‌نام کرده‌اند، اگر با نحوه چک کردن نتایج لاتاری آشنایی دارند، برای مشاهده نتایج باید به سایت dvprogram.state مراجعه نمایند و کسانی هم که با نحوه چک کردن نتایج لاتاری آشنایی ندارند برای مشاهده نتایج باید از طریق یک موسسه مهاجرتی معتبر استعلام نمایند.

موسسه حامی مهاجر، یک موسسه معتبر و با سابقه در زمینه کلیه امور مربوط به گرین کارت لاتاری اعم از ثبت نام، اعلام نتایج لاتاری به برندگان، مشاوره برندگان و در نهایت کلیه امور مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری می‌باشد. اگر ثبت‌نام لاتاری را از طریق موسسه حامی مهاجر انجام داده‌اید، اعلام نتایج لاتاری به صورت رایگان برای شما انجام خواهد شد اما اگر ثبت‌نام لاتاری را از طریق دیگری انجام داده‌اید، می‌توانید با مراجعه به سایت حامی مهاجر، هم اعلام نتایج رو به این موسسه بسپارید و هم از این موضوع مطلع شوید که نتایج لاتاری کی اعلام میشه و تکلیف برندگان لاتاری 2022 چه خواهد بود. همچنین در صورت نیاز با کارشناسان موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.

اعلام نتایج لاتاری

هر فرد شرکت‌کننده در لاتاری آمریکا، پیش از هر اقدامی، باید با نحوه ثبت‌نام دوره لاتاری، تاریخ ثبت‌نام هر دوره، تاریخ اعلام نتایج در هر دوره و تاریخ بسته شدن پرونده هر کدام از دوره‌های لاتاری آشنایی داشته باشد. به عنوان مثال ثبت نام برنامه لاتاری 2022 آمریکا در اکتبر 2020 انجام می‌شود و نتایج آن در ماه می 2021 اعلام می‌شود و نهایتا در پایان ماه سپتامبر 2022 پرونده لاتاری 2022 به طور کامل بسته خواهد شد.

متاسفانه برخی از شرکت‌کنندگان از سال مالی برنامه لاتاری که در آن ثبت‌نام کرده‌اند اطلاع دقیقی ندارند و به اشتباه گمان می‌کنند چون در سال 2020 ثبت‌نام خود را انجام داده‌اند، بنابراین در برنامه لاتاری 2020 ثبت‌نام شده‌اند. ولی همانطور که در مثال بالا ذکر شد، با ثبت‌نام در سال 2020، در برنامه لاتاری 2 سال بعد یعنی لاتاری 2022 شرکت کرده‌اید و نتایج آن در سال 2021 مشخص خواهد شد.

تاریخ اعلام نتایج لاتاری

همیشه این دغدغه برای متقاضیانی که در لاتاری گرین کارت آمریکا ثبت نام می‌کنند وجود داشته که نتایج لاتاری کی اعلام میشه. معمولا نتایج لاتاری حدود 6 ماه پس از ثبت‌نام اعلام می‌شود. بنابراین کسانی که در اکتبر سال 2020 در لاتاری ثبت‌نام کرده‌اند، باید در ماه می سال 2021 منتظر اعلام نتایج باشند. باید به این نکته هم توجه نمود که هنگام اعلام نتایج لاتاری هیچگونه پیامی چه از طریق پیام کوتاه و چه از طریق ایمیل برای شما ارسال نخواهد شد.

ثبت‌نام لاتاری 2022 آمریکا در مهر سال 99 (اکتبر 2020) آغاز و در اواسط آبان 99 به پایان رسید. بنابراین تاریخ اعلام نتایج لاتاری 2022 در اردیبهشت سال 1400 (8 می 2021) خواهد بود و تکلیف برندگان لاتاری 2022 در این تاریخ مشخص خواهد شد.

تکلیف برندگان لاتاری 2022

هر سال که لاتاری گرین کارت آمریکا برگزار می‌گردد، تعداد برنده‌های لاتاری بیشتر از تعداد ویزاهایی است که صادر می‌شود. به طول مثال اگر موجودی ویزاهای لاتاری سال 2022 برای ایرانیان 6000 ویزا باشد، تعداد برنده‌های انتخاب شده لاتاری از ایرانیان 4500 نفر خواهد بود.

تعداد بیشتر برنده نسبت به موجودی ویزای تنوع نژادی به این معناست که برنده شدن در لاتاری تضمین دریافت ویزا نیست. محدودیت تعداد ویزا نسبت به تعداد برندگان به این دلیل است که حتمام تمامی 50000 ویزای در نظر گرفته شده برای برندگان لاتاری در جهان صادر شود و اگر کسی واجد شرایط دریافت ویزا نبود، ویزا به شخص دیگری اختصاص یابد. بنابراین تکلیف برندگان لاتاری 2022 صرفا با اعلام نتایج لاتاری مشخص نخواهد شد و برندگان لاتاری آمریکا باید مراحل اداری بعد از اعلام نتایج و مصاحبه لاتاری در سفارت آمریکا را با موفقیت به اتمام برسانند.

مدارک لازم برای اعلام نتایج لاتاری

هنگامی که ثبت‌نام خود را در لاتاری انجام می‌دهید، صفحه‌ای حاوی یک کد پیگیری یا به اصطلاح کانفرمیشن نامبر (Confirmation Number) برای شما باز می‌شود که حتما باید این صفحه را پرینت بگیرید و همچنین به صورت فایل ذخیره کنید و در نزد خود نگه دارید زیرا برای چک کردن نتایج لاتاری فقط به این کد پیگیری نیاز دارد و به مدارک دیگر نیازی نیست.

اولویت برندگان لاتاری گرین کارت در دریافت ویزا

اولویت دریافت ویزا برای برندگان لاتاری، ابتدا به کیس نامبر یا همان شماره کیس برنده لاتاری و سپس به زمان ارسال فرم برندگان لاتاری یعنی فرم DS-260 بستگی دارد. این موضوع به این معنا نیست که هر کس سریع‌تر نسبت به ارسال فرم‌های DS-260 اقدام نمود، سریع‌تر وقت سفارت و وقت مصاحبه دریافت می‌کند. اولویت شماره کیس بسیار بالاتر از اولویت زمان ارسال فرم است اما در صورت تاخیر در ارسال فرم DS-260 به طوری که از کارنتی کیس عبور کرده باشد، دچار مشکل خواهید شد.

این نکته را نیز باید در نظر داشته باشید که به محض اتمام 4500 ویزای تعیین شده، الباقی برنده‌ها شانس دریافت ویزا را از دست خواهند داد. در مجموع ارائه فرم DS-260 صحیح بهتر از ارسال سریع و دارای خطای این فرم است؛ چون خطا در فرم DS-260 باعث تاخیر در پردازش پرونده و احتمال از دست دادن ویزا خواهد شد.

آخرین و جدیدترین اخبار لاتاری

واقعیت این است که امکان تغییر زمان اعلام نتایج لاتاری وجود دارد، بنابراین همواره باید آخرین اخبار لاتاری را از منابع معتبر و موثق دنبال نمود. برای اطلاع از جدیدترین اخبار لاتاری می‌توانید در سایت حامی مهاجر به قسمت اخبار لاتاری مراجعه نمایید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لاتاری و اعلام نتایج آن می‌توانید به مقاله اعلام نتایج لاتاری ۲۰۲۲ مراجعه نمایید.

سخن پایانی

هر ساله تعداد زیادی از شرکت کنندگان لاتاری بی‌صبران منتظر اعلام نتایج لاتاری هستند. امسال نیز بسیاری از شرکت کنندگان منتظر مشاهده نتایج لاتاری 2022 در اردیبهشت ماه هستند و این مرحله از لاتاری آمریکا جزء پراسترس‌ترین مراحل آن است. مرجع رسمی برگزارکننده لاتاری، نتایج لاتاری را چه در صورت برنده شدن و چه در صورت برنده نشدن به شرکت‌کنندگان ایمیل یا پیامک نخواهد کرد.

البته افرادی که به واسطه موسسه حامی مهاجر در لاتاری ثبت نام کرده‌اند، به محض اعلام نتایج لاتاری 2022، نتایج از طریق پیامک و تماس به اطلاع آنها خواهد رسید. همچنین افرادی که ثبت نام لاتاری را از طریق دیگر انجام داده‌اند، می‌توانند با مراجعه به سایت حامی مهاجر و تکمیل فرم درخواست بررسی نتیجه لاتاری، اعلام نتایج لاتاری را از طریق پیامک و تماس به این موسسه بسپارند.

مهاجرت به آمریکا روش‌های متفاوتی دارد که سریع‌ترین و آسان‌ترین روش، لاتاری گرین کارت آمریکا است. برای اطلاع از سایر روش‌های مهاجرت به آمریکا می‌توانید در اینجا کلیک نمایید. همچنین در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره می‌توانید با کارشناسان و مشاوران موسسه حامی مهاجر با شماره 02148406 تماس حاص فرمایید.

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.