تبریز یکی از کلان‌شهرهای مهم ایران محسوب می‌شود که به علت قرار داشتن در منطقه مرزی، از موقعیت خاصی بهره‌مند است. مسافران بسیاری با خرید بلیط هواپیما تبریز برای انجام فعالیت‌های گوناگون وارد این شهر می‌شوند.

شهر تبریز دارای قدمت دیرینه‌ای است که بُعد گردشگری قابل اهمیتی دارد. گردشگران پرشماری، نام و آوازه این شهر را شنیده‌اند و برای گذران اوقات فراغت وارد این شهر می‌شوند. یکی از مسیرهای  دسترسی به این شهر، مسیر هوایی است که مسافران با خرید بلیط هواپیما تبریز خود را به این شهر می‌رسانند. همراه این مطلب باشید تا درباره بلیط هواپیما تبریز و نحوه خرید آن بیشتر بدانید.

انواع بلیط هواپیما تبریز

مسافران برای سفر به تبریز باید یکی از انواع بلیط هواپیما تبریز را خریداری کنند. 

بلیط چارتر تبریز

بلیط چارتر تبریز توسط چارترکنندگان تعریف می‌شود. بدین‌صورت که یک آژانس هواپیمایی یا چارترکننده اقدام به پیش‌خرید تمامی بلیط‌های یک هواپیما در مسیر مشخص می‌کند و مسئولیت قیمت‌گذاری را نیز خود برعهده می‌گیرد. این نوع بلیط در روزهای نزدیک به پرواز باز شده که اگر تمامی بلیط‌های آن به فروش نرود، در ساعات نزدیک به پرواز، با قیمتی ارزان‌تر از قبل فروخته می‌شود. 

فصول مسافرخیز سبب پرطرفدارشدن بلیط چارتر تبریز شده و چارترکنندگان در این مسیر پروازی بسیار فعال می‌شوند؛ اما از برخی شهرهای ایران به تبریز، بلیط چارتر به‌صورت دوره‌ای به فروش می‌رسد.

بلیط سیستمی تبریز

مسافرانی که برای وقتشان ارزش زیادی قائل هستند و دوست ندارند پرواز با تأخیری داشته باشند، می‌توانند در سفر به تبریز، بلیط سیستمی تبریز را خریداری کنند. بلیط سیستمی بدین‌صورت ایجاد می‌شود که یک شرکت هواپیمایی یک مسیر پروازی را تعریف کرده و بعد از قیمت‌گذاری روی بلیط، آن را به‌صورت مستقیم به فروش می‌رساند. به علت برنامه‌ریزی دقیق بلیط سیستمی و تهیه لیست مسافران از مدت‌ها قبل، کارت پروازی با سرعت بیشتری صادر شده که همین امر سبب عدم تأخیر در پرواز می‌شود.

پرواز سیستمی به‌صورت روزانه و دوره‌ای از تمامی مبدأهای شهرهای ایران انجام می‌شود و مسافران قادر هستند از هر شهری بلیط سیستمی تبریز را خریداری کنند.

 بلیط لحظه آخری تبریز

بلیط لحظه آخری تبریز از تمامی کلان‌شهرهای ایران قابل خریداری است و مسافرانی که به‌صورت ناگهانی مجبور به سفر شده‌اند، می‌توانند با خرید بلیط لحظه آخری خود را به آخرین پرواز روز برسانند. بلیط لحظه آخری در واقع همان بلیط‌های چارتر و سیستمی هستند که به فروش نرفته‌اند و در همان روز اگر به فروش نرسند، سوخت می‌شوند. از این رو به آن، بلیط روز هم گفته می‌شود.

محدوده قیمتی بلیط لحظه آخری را میزان متقاضیان بلیط هواپیما برای یک مسیر پروازی مشخص می‌کند. در ایام کم‌مسافر سال، قیمت آن ارزان می‌شود و با افزایش حجم مسافران قیمت آن رو به گرانی می‌رود.

با مراجعه به سایت ره بال آسمان می‌توانید انواع بلیط هواپیما تبریز را مقایسه قیمتی کنید و مناسب‌ترین آن را خریداری نمایید.

بهترین زمان خرید بلیط ارزان هواپیما تبریز

تبریز یکی از شهرهای مهم و توریست‌پذیر ایران است که سالانه مسافران زیادی وارد آن می‌شوند. این شهر اماکن گردشگری فراوان، سوغاتی‌های متنوع و غذاهای لذیذ برای خوردن دارد. مسلماً برای استفاده و خرید هریک از این گزینه‌ها باید پول زیادی خرج شود. پس بهتر است حداقل به دنبال راهی برای خرید ارزان بلیط هواپیما تبریز باشید. 

بهترین زمان خرید بلیط ارزان هواپیما تبریز را باید ایامی در سال معرفی کرد که مسافران کمتری به این شهر سفر می‌کنند. به طور مثال در فصل بهار و تابستان حجم مسافران به تبریز زیاد است ک سبب گران‌شدن بلیط هواپیما تبریز می‌شود. در مقابل در فصولی مانند پاییز و زمستان، سرمای هوا افراد کمتری را راغب به سفر می‌کند و قیمت بلیط هواپیما رو به ارزانی می‌رود.

قیمت بلیط هواپیما تبریز

موضوع قیمت بلیط هواپیما تبریز برای بسیاری از مسافران دغدغه است و همه افراد دوست دارند با هزینه کم، خدمات متمایزی دریافت کنند. محدوده قیمتی بلیط هواپیما تحت تأثیر عوامل گوناگونی تعیین می‌شود که هریک بر ارزانی یا گرانی بلیط اثرگذار هستند.

ازجمله عوامل تأثیرگذار می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد:

1. نوع بلیط (چارتر، سیستمی و لحظه آخری)؛

2. کلاس پروازی (اکونومی و بیزینس کلاس)؛

3. روز (ایام تعطیل یا غیر کاری، تعطیلات و روزهای کاری)؛

4. شرکت هواپیمایی؛

5. فاصله مبدأ تا مقصد.

چند ترفند برای خرید بلیط ارزان هواپیما تبریز

ترفند های خرید بلیط هواپیما تبریز ارزان قیمت

در ادامه به معرفی چند ترفند برای خرید بلیط ارزان هواپیما تبریز می‌پردازیم.

1. مسافران در فصل زمستان به دنبال بلیط لحظه آخری تبریز باشند؛ زیرا احتمال کنسلی پرواز توسط بعضی از مسافران به علت بارش برف و باران زیاد است و احتمال ارزان شدن بلیط هواپیما تبریز وجود دارد؛

2. تبریزی را باید شهری دانست که باید با جیبی پرپول به آن سفر کرد؛ زیرا کمتر کسی قادر به مقاومت در برابر غذاهای خوشمزه، اماکن گردشگری و البته سوغاتی‌های فراوان است. پس فصول کم‌مسافر برای سفر به تبریز مناسب است تا بلیط هواپیما تبریز ارزان‌تر بدست آورد؛

3. هواپیما دارای دو کلاس پروازی اکونومی و بیزینس کلاس است. با خرید بلیط کلاس اکونومی، بلیطی ارزان را تهیه می‌کنید و به همان نسبت خدمات کمتری هم دریافت خواهید کرد؛

4. روزهای آخر هفته ممکن است میزان مسافران زیاد باشد؛ پس بهتر است مسافران زمان پروازی‌شان را به روزهای وسط هفته موکول کنند؛

5. افرادی که خانوادگی سفر می‌کنند، هنگام خرید بلیط هواپیما دقت داشته باشند. زیرا در بلیط سیستمی قیمت بلیط کودک نصف قیمت بلیط بزرگسالان است؛

6. کنسلی و تعویض تاریخ در بلیط‌های سیستمی راحت‌تر از بلیط‌های چارتر است. به همین خاطر افرادی که نسبت به تاریخ سفر خود شک دارند، بلیط سیستمی بخرند؛

7. خرید آنلاین بلیط هواپیما تبریز یکی از ترفندهای مهم خرید ارزان بلیط هواپیما است. مسافران با مراجعه به سایت مطمئنی مانند ره بال آسمان می‌توانند بلیطی بدون افزایش قیمت را بخرند.

معرفی فرودگاه بین‌المللی تبریز

اهمیت فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز به علت قرارگرفتن در مسیر هوایی ایران به اروپا و آسیای میانه بسیار بالا است. از این فرودگاه روزانه 44 پرواز داخلی و 6 پرواز خارجی از دو ترمینال انجام می‌شود. همچنین فرودگاه شهید مدنی به‌صورت 24ساعته به مسافران خدمات ارائه می‌دهد.

ایرلاین‌هایی که در این مسیر پروازی فعالیت دارند

شرکت‌های هواپیمایی همچون ایران ایر، ماهان، آتا، آسمان و کیش ایر در این فرودگاه فعال هستند. ایرلاین‌های خارجی همچون پگاسوس، ترکیش و اطلس گلوبال نیز در این مسیر پروازی مسافر جابه‌جا می‌کنند.

مسیرهای پرتردد پرواز تبریز

به علت موقعیت خاص تبریز و اهمیت جغرافیایی آن، روزانه پروازهای متعدد داخلی و خارجی در مسیرهای پروازی آن صورت می‌گیرد که در ادامه به معرفی برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

بلیط هواپیما تهران تبریز

مسافران تهران آمار بالایی در سفر به شهرهای گوناگون ایران را دارند. تبریز علاوه بر آنکه یک شهر گردشگری به حساب می‌آید، به علت مرزی‌بودن و هم‌جواری با کشورهای همسایه یک موقعیت خوب اقتصادی دارد که افراد بسیاری برای انجام کارهای اداری و تجاری به آن شهر سفر می‌کنند. برای خرید بلیط هواپیما تهران تبریز بهتر است ساعت پروازی خلوت را انتخاب کنید. صبح خیلی زود یا نصفه‌شب گزینه مناسبی برای خرید بلیط هواپیما تبریز است؛ زیرا مسافران کمتری در این ساعت پرواز می‌کنند. 

بلیط هواپیما مشهد تبریز

همه مسافران به دنبال خرید ارزان بلیط هواپیما هستند. مسافران مشهدی که قصد خرید ارزان بلیط هواپیما مشهد تبریز را دارند به چند نکته دقت کنند: 

1. بلیط این مسیر پروازی به‌صورت سیستمی، چارتر و لحظه آخری فروخته می‌شود که مسافران با توجه به شرایط و زمان سفر خود، می‌توانند مناسب‌ترین بلیط هواپیما را خریداری کنند؛

2. به کلاس پروازی دقت کنید. در پروازهای سیستمی نوع کلاس پروازی (اکونومی یا بیزینس) بر قیمت بلیط هواپیما و گرانی و ارزانی آن تأثیرگذار است.

بلیط هواپیما اصفهان تبریز

اصفهان و تبریز دو شهر با مردمانی خوش‌ذوق و هنرمند هستند که مسافران بسیاری مابین این دو شهر جابه‌جا می‌شوند. بلیط هواپیما اصفهان تبریز را باید در لیست پر متقاضی‌ترین بلیط‌ها دانست.

مسافرانی که قصد سفر به تبریز را دارند و به دنبال بهترین زمان برای خرید ارزان بلیط هواپیما اصفهان تبریز هستند، باید سفر خود را به بازه‌های کم مسافر سال موکول کنند. پاییز و زمستان از حجم متقاضیان خرید بلیط هواپیما تبریز کاسته می‌شود و بلیط آن رو به ارزانی می‌رود.

بلیط هواپیما شیراز تبریز

مسافت طولانی بین دو شهر شیراز و تبریز، مسافران این مقصد را ترغیب می‌کند تا با هواپیما به سفر بروند. راحتی و سرعت هواپیما باعث شده تا متقاضیان بلیط هواپیما شیراز تبریز بالا باشد.

بهتر است قبل از خرید بلیط هواپیما شیراز تبریز، از اطلاعات پروازی آن که شامل شرایط کنسلی بلیط هواپیما شیراز تبریز، مدت‌زمان پرواز شیراز تبریز و نیز قیمت بلیط کودک و نوزاد مطلع شوید. اگر از سایت ره بال آسمان بلیط خود را خریداری می‌کنید تمامی این اطلاعات برای مشاهده موجود است.

روش‌های خرید بلیط هواپیما تبریز

خرید آنلاین بلیط هواپیما تبریز

بلیط هواپیما را امروزه می‌توان مانند هر کالای دیگری از اینترنت خریداری کرد. یکی از روش‌های خرید بلیط هواپیما تبریز، خرید اینترنتی و آنلاین است. برای این کار تنها کافی ست به یک سایت معتبر همچون ره بال آسمان وارد شده و بلیط هواپیما مورد نظر خریداری شود.

اما چرا ره بال آسمان؟

1. راحتی استفاده از سایت؛

2. فروش بی‌واسطه بلیط هواپیما که افزایش قیمت بر روی آن اعمال نمی‌شود؛

3. پشتیبانی 24ساعته؛

4. امکان کنسلی بلیط هواپیما گرگان و استرداد وجه به‌صورت آنلاین و تلفنی.

آدرس سایت: rahbal

شماره تماس: 05137170

آدرس ایمیل: info@rahbal.ir

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند