ناصر ترکش‌دوز، مدیرعامل شرکت مهندسی مشاور مهاب‌قدس به خبرنگار «دنیای اقتصاد» گفت: «شرکت مهندسی مشاور مهاب قدس» با بیش از سه دهه سابقه فعالیت کوشیده تا یکی از اساسی‌ترین نیازهای کشور را در زمینه صنعت استراتژیک آب و نیروگاه‌های برق آبی، برآورده سازد. یافتن شرکت مشابهی در ایران که بتواند در مناقصات مختلف در رقابت با غول‌های صنعت آب جهان (شرکت‌هایی همچون شرکتهای مهندسی آمریکایی و اروپایی) حضورپیدا کند و در مسابقه هوش، استعداد، تجربه و تخصص در ۲۸ مناقصه، برنده نهایی باشد و در ۱۲۰ مناقصه بین المللی در لیست کوتاه انتخاب قرارگیرد،کار چندان آسانی نخواهد بود. وی گفت: این بدان معنی است که مراجع مهم مانند بانک جهانی، بانک توسعه اسلامی شرکت مهندس مشاور مهاب قدس رابه عنوان پنج مشاور برترجهان انتخاب کرده و در لیست کوتاه مناقصات مهم بین‌المللی قرارداده‌اند تا کاندید برنده نهایی باشد.  ترکش دوز تاکید کرد: باید توجه داشت که شرکت مهاب قدس تنها طی دو سال اخیر، توانست با شرکت در پنج مناقصه مهم بین‌المللی مربوط به کشورهای نیجریه، سریلانکا، زیمبابوه، اوگاندا و نپال برنده نهایی شده و فعالیت‌های جدید خود را آغاز کند و برگ‌های زرین تازه‌ای بر کتاب افتخارات گذشته خود بیافزاید.

مدیر عامل شرکت مهندسی مشاور مهاب قدس بیان کرد: اکنون به عنوان یک شرکت مهندسی مشاور در اندازه‌های جهانی با تکیه بر نیروهای خبره و متخصص، با پشتوانه بیش از ۲ هزار و پانصد پرسنل متخصص که از دانش آموختگان دانشگاه‌های برتر داخلی و بین المللی– در ۸۱گرایش تخصصی- هستند در مجامع بین المللی حضوری پرقدرت داشته و در حوزه صدور خدمات فنی و مهندسی یکی از معدود مشاورانی هستیم که جزء ۱۰ شرکت برتر جهان معرفی شده است که از این جهت شرکت تبدیل به یک برند ملی و بین المللی و در نهایت باعث افتخار و غرور مهندسی ایرانی شده است.

ترکش دوز به جایگاه شرکت تحت مدیریتش اشاره کرد و افزود: مهاب قدس با انجام پروژه‌های عظیمی اکنون به جایگاه معتبر و غرورآفرینی دست یافته است که نه تنها در ایران و خاورمیانه بلکه در مجامع بین‌المللی نیز به یک شرکت منحصر به فرد و بی رقیب تبدیل شده است که می‌توان به انجام طراحی و نظارت بر ساخت بیش از ۲ هزار پروژه بزرگ صنعت آب و فاضلاب و همچنین پروژه‌هایی مانند، تونل رسالت تهران، بزرگراه حرم تا حرم، متروی کرج، متروی شیراز و غیره اشاره کرد. در صنعت آب و فاضلاب هم می‌توان به طراحی و نظارت بر ساخت ۲۰۰ سد بزرگ، طراحی و نظارت بر ساخت نیروگاه‌های برق‌آبی با ظرفیت بیش از ۲۲ هزار مگاوات به عنوان انرژی پاک با هدف مقابله با افزایش گازهای گلخانه‌ای و حفاظت از محیط زیست، طراحی ونظارت برشبکه‌های آبیاری و زهکشی و توسعه اراضی کشاورزی با مساحتی بیش از ۳.۵میلیون هکتار، حدود ۷ هزار و پانصد کیلومتر خطوط انتقال آب، طراحی ونظارت بر ساخت حدود هفتاد تصفیه خانه بزرگ آب و همچنین تعداد ۷۵ تصفیه خانه فاضلاب، شبکه آبرسانی وشبکه جمع آوری فاضلاب برای ۳۵ میلیو ن جمعیت، مطالعات منابع آب، محیط زیست، اقتصادی و اجتماعی، ژئوماتیک، خدمات مهندسی تاسیسات حمل و نقل ریلی شهری (مترو) و صنعت راهسازی کشور اشاره کرد.

وی یادآور شد: شرکت مهاب قدس طی دو سال گذشته هر ساله به عنوان صادر کننده نمونه سال توسط سازمان تجارت ایران انتخاب شده است و فقط در دو سال گذشته در رسته مهندس مشاور ملحوظ شده است. همچنین این شرکت به عنوان صادر کننده پیش کسوت خدمات فنی ومهندسی در پنجاه سال گذشته توسط سازمان برنامه و بودجه شناسایی و انتخاب شد. هم اینک، «مهاب قدس» در جایگاهی قرار گرفته است که بسیاری از ابر شرکت‌های صاحب نام، برای جلب مشارکت و حضور مشترک در پروژه‌های مختلف باهم مسابقه می‌دهند.مدیر عامل شرکت مهندسی مشاور مهاب قدس افزود: قابل توجه است در اینجا به نکته بسیار مهمی اشاره کنم که شرکت مهاب قدس با تمام گستردگی تعهدات و افتخارات بین‌المللی از هیچگونه بودجه عمومی و دولتی استفاده نمی‌کند و فقط با تلاش‌های پرسنل و صرفا از طریق انجام پروژه‌های خود کسب درآمد و متعاقبا هزینه می‌کند.

ترکش دوز با اشاره به عدم بدهی شرکت مهندسی مشاور مهاب قدس به سیستم بانکی کشور گفت: همچنین این شرکت هیچگونه بدهی به سیستم بانکی، سیستم‌های کارفرمایی و پرسنل خود ندارد. شرکت مهاب قدس افتخار دارد علی رغم سال‌های سخت اقتصادی در طی ده سال گذشته تا به امروز حقوق و مزایای پرسنل را به‌موقع وحتی بدون یک روز تاخیر پرداخت کرده است.

وی در پایان گفت: ما اعتقاد داریم که موفقیت «مهاب قدس» در زمینه‌ی صدور تخصص و هوش ایرانی در عرصه‌های جهانی، باعث تقویت و افزایش میزان علاقه‌مندی و گرایش رنگ باخته‌ی جوانان ایرانی به رشته‌های فنی مهندسی، با توجه به نیاز شدید دنیای امروز به این رشته‌ها خواهد شد.