آرشیو روزنامه شماره ۴۸۴۷ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۸۴۷

  • برنده نهایی جنگ نفتی

    دنیای‌اقتصاد: جنگ قیمتی عربستان و روسیه پای نفت شیل آمریکا را نیز وسط کشید. گرچه سعودی‌ها و روس‌ها ذخایر ارزی مناسبی دارند، اما در بلندمدت وابستگی بالای عربستان به نفت نقطه ضعف آنها است. آمریکایی‌ها نیز به دلیل هزینه بالای تولید با مشکل مواجهند؛ اما انعطاف بیشتری در مدیریت هزینه‌ها دارند. گرچه هنوز پیروز منازعه این سه کشور مشخص نیست، اما برنده اصلی تاکنون نفتکش‌هایی هستند که به دنبال تخفیف‌های قیمتی با افزایش تقاضا مواجه شده‌اند.
  • نظارت بر پمپ‌بنزین‌ها برای مقابله با کرونا

    ایرنا: پمپ‌بنزین‌ها می‌تواند یکی از مکان‌های بالقوه برای انتقل ویروس کرونا باشد، از همین رو به گفته سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، نظارت بر جایگاه‌های سوخت افزایش پیدا کرده است.روز گذشته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پمپ بنزین‌ها را یکی از مکان‌هایی عنوان کرد که خطر گسترش ویروس کرونا را افزایش می‌دهند.
  • پذیرش قراردادهای نفتی به‌عنوان وثیقه بانکی شرکت‌های ایرانی

    ایرنا: بودجه ۹۹ این امکان را فراهم کرده تا شرکت‌های ایرانی فعال در حوزه نفت و گاز بتوانند قرارداد خود را با شرکت ملی نفت به‌عنوان وثیقه و ضمانت به بانک‌ها ارائه کنند.تحریم‌های نفتی باعث شده تا شرکت‌های بزرگ و کوچک بین‌المللی، ‌یکی یکی از ایران بروند و در این میان کار توسعه صنعت نفت به شرکت‌های ایرانی واگذار شود. شرکت‌هایی که با نام شرکت‌های اکتشاف و تولید شناخته می‌شوند و قرار است بحث توسعه میادین و تولید را بر عهده داشته باشند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر