آرشیو روزنامه شماره ۴۶۸۸ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۶۸۸

 • بازیگر اصلی آینده نفت

  دنیای اقتصاد: «آیا آمریکا می‌تواند دنیا را در نفت غرق کند؟» این سوالی است که موسسه بین‌المللی غیردولتی Global Witness طی انتشار گزارشی تلاش کرده به آن پاسخ بگوید. نگاه Global Witness به ماجرای رشد چشمگیر تولید نفت در آمریکا اگرچه طبق هدف این سازمان، مبتنی بر روشن کردن تهدیدهای زیست‌محیطی از ناحیه این افزایش تولید است؛ اما در عین حال آمار و ارقام منتشر شده در این گزارش برای تولیدکنندگان و فروشندگان سنتی نفت خام حاوی پیام‌های مهمی است.
 • فشارافزایی تولید گاز پارس‌جنوبی با امکانات داخلی

  فارس: در حالی توتال پیشنهاد فشارافزایی تولید گاز در پارس‌جنوبی را با ساخت سکوهای فشارافزا مطرح کرده بود که با خروجش این طرح تعطیل شد؛ اما مسوولان صنعت نفت قصد دارند با توجه به امکانات و دانش داخلی اقدام به فشارافزایی تولید گاز پارس‌جنوبی کنند.
 • روسیه برای نفت ونزوئلا بازاریابی می‌کند

  دنیای‌اقتصاد: شرکت روس‌نفت روسیه به بزرگ‌ترین معامله‌کننده نفت ونزوئلا تبدیل شد تا به خنثی کردن فشار آمریکا کمک کند. به گزارش رویترز، روس‌نفت، بزرگ‌ترین شرکت نفت روسیه، تلاش می‌کند نفت تولیدی ونزوئلا را به مشتریانی در چین و هند انتقال دهد. به این ترتیب نگرانی کاراکاس از از دست‌ دادن مشتریان سنتی نفت خام این کشور تحت‌فشار تحریم‌های آمریکا جبران می‌شود.
 • اثربخشی مسوولیت اجتماعی بر توسعه جوامع محلی

  شانا: رئیس شورای سیاست‌گذاری چهارمین همایش مسوولیت اجتماعی صنعت نفت بر ضرورت اثربخشی مسوولیت اجتماعی بر توسعه جوامع محلی تاکید و خواستار همگرایی دولت، مردم و نهادهای عمومی برای تحقق این نوع از مسوولیت شد. غلامرضا منوچهری در آستانه برگزاری چهارمین همایش مسوولیت اجتماعی صنعت نفت به ارائه تعریف جامع و کلی از مقوله مسوولیت اجتماعی در صنعت نفت پرداخت و گفت: آنچه امروزه به‌عنوان یک الزام قانونی مطرح است، مسوولیتی است که براساس آن لازم است شرکت‌ها و سازمان‌ها از یک‌سو مسوولیت آثار نامطلوب فعالیت‌های خود بر جامعه را به عهده بگیرند و از سوی دیگر، دغدغه‌های اجتماعی و زیست‌محیطی را در کنار عملکردهای کسب‌وکارشان به‌طور جدی مورد توجه قرار دهند.
 • صنعت پتروشیمی و افق‌های فرارو

  بهزاد محمدی مديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي
  ایران عزیز با داشتن بیشترین ذخایر نفت و گاز در بین کشورهای دنیا سعی بر این دارد که با نگاهی کلان و راهبردی نقش کلیدی و موثری را در این حوزه در منطقه و جهان بازی کند. در همین راستا در کنار تولید صیانتی حداکثری نفت و گاز، سیاست توسعه یکپارچه و متوازن زنجیره ارزش نفت و گاز نیز در کشور دنبال می‌شود.

بیشتر