آرشیو روزنامه شماره ۴۶۷۳ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۶۷۳

 • رانت خوراک در لباس جدید

  دنیای اقتصاد: انتشار آخرین صورت‌های مالی شرکت‌های پتروشیمی که متعلق به سه ماه ابتدای سال جاری است، از رشد فراتر از انتظارات سودآوری این صنعت خبر داد.
 • تداوم فروش نفت ایران با وجود تحریم‌های آمریکا

  دنیای اقتصاد: یک نشریه آمریکایی در گزارشی که به تازگی منتشر کرده، ابعاد تازه‌ای از صادرات نفت ایران در ماه‌های گذشته را مورد توجه قرار داده است. در روزهایی که بهره‌برداری اطلاعاتی ناظران آمریکایی در جهت افزایش فشار تحریم‌ها مانع ارائه آمار و ارقام صادرات نفت خام ایران از سوی مسوولان کشور شده، نشریه نیویورک تایمز، بر اساس تحقیقاتی که انجام داده، اعلام کرده چین و سایر مصرف‌کنندگان نفت خام همچنان از ایران نفت دریافت می‌کنند.
 • نسل جدید فعالیت‎های اکتشافی در شمال شرق کشور آغاز می‎شود

  شانا: مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران از آغاز نسل جدید فعالیت‎های اکتشافی در شمال شرق کشور خبر داد و گفت: با تاکید وزیر نفت و نظر به اهمیت تامین انرژی در این منطقه، فعالیت‎های اکتشافی در این منطقه در زمره اولویت‎های شرکت ملی نفت ایران قرار دارد. سیدصالح هندی در مراسم امضای چهار قرارداد پژوهشی مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران با دانشگاه‎ها و شرکت‎های دانش‎بنیان افزود: بر اساس سیاست‌های کلان وزارت نفت و پیرو حساسیت‎های آقای زنگنه بر دستیابی به منابع انرژی در شمال شرق کشور، نسل جدید فعالیت‌ها در این منطقه آغاز شده است.
 • دودگرفتگی ساختمان مرکزی وزارت نفت برطرف شد

  ایرنا: سخنگوی وزارت نفت، روز گذشته وقوع آتش‌سوزی در ساختمان مرکزی وزارت نفت را رد کرد و گفت: دود ناشی از ‌اتصالی برق در طبقه منفی یک ساختمان از مسیر آسانسور به تمام طبقات منتقل شده بود که با اقدامات صورت گرفته مشکل حل شده است.
 • مذاکرات وزیران انرژی عربستان و روسیه درباره شرایط بازار نفت

  شانا: وزیر انرژی عربستان اعلام کرد که با همتای روس خود درباره شرایط بازارهای جهانی نفت خام مذاکره کرده است. به گزارش خبرگزاری رویترز، خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان، روز شنبه در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد: با الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه دیدار داشته و تاکید کرده که عربستان همچنان به توافق جهانی کاهش تولید نفت پایبند است.

بیشتر