آرشیو روزنامه شماره ۴۶۳۹ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۶۳۹

 • چالش‌های طرح عبور از خام‌فروشی نفت

  دنیای‌اقتصاد: تصویب «کلیات طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه میعانات گازی و نفت‌خام با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی» یکشنبه گذشته (دوم تیر) با ۱۳۶ رای موافق از مجموع ۲۰۲ نماینده حاضر در صحن علنی مجلس، خبری بود که در رسانه‌های داخلی و بین‌المللی بازتاب داشت. هدف اصلی این طرح جذب سرمایه‌های مردمی برای توسعه «پتروپالایشگا‌ه‌ها» به منظور افزایش ظرفیت تولید فرآورده‌های نفتی است تا از این طریق با تحریم‌های نفتی آمریکا مبارزه شود.
 • انتقاد روسیه از رقابت ناسالم در بازار نفت

  ایرنا: وزیر انرژی روسیه بدون اشاره به نام کشوری اعلام کرد که ما شاهد به‌کارگیری شیوه‌های ناعادلانه و غیرقانونی برخی برای به‌دست آوردن سهم بیشتری از بازار نفت در جهان هستیم، هر چند که تقاضا برای خرید نفت در جهان روزبه‌روز بیشتر می‌شود.الکساندر نواک در همایش بین‌المللی رهبران آینده بازار جهانی نفت که روز گذشته تحت نظارت شورای جهانی نفت در سن‌پترزبورگ پایتخت فرهنگی روسیه برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد که با وجود افزایش تقاضا، رقابت بین تولیدکنندگان نفت در جهان هم روزبه‌روز بیشتر می‌شود.
 • ایران و ونزوئلا مذاکرات توافق نفتی اوپک را پیچیده می‌کنند

  ایسنا: وزیر انرژی قزاقستان اعلام کرد مذاکرات ماه آینده میان اوپک و متحدانش درباره تمدید کاهش تولید نفت راحت نخواهد بود و ممکن است به دلیل وضعیتی که ایران و ونزوئلا با آن مواجه هستند، پیچیده شود.
 • واکنش حراست صنعت نفت به ادعای دستگیری باند نفوذ در این وزارتخانه

  شانا: رئیس سازمان حراست صنعت نفت درباره اظهارات اخیر دو نماینده شاهین‌شهر و نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی مبنی بر دستگیری اعضای باند نفوذ در وزارت نفت گفت: وزارت نفت و سازمان حراست این وزارتخانه از چنین خبری بی‌اطلاع بوده و هیچ‌یک از مدیران ارشد و تصمیم‌گیر وزارت نفت تاکنون در این مورد احضار یا بازداشت نشده‌اند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر