آرشیو روزنامه شماره ۴۶۳۳ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۶۳۳

 • تبعات بیمه‌ای انفجار نفتکش‌ها

  دنیای اقتصاد: حمله به شش نفتکش در آب‌های اطراف تنگه هرمز طی یک بازه زمانی یک ماهه، اتفاقی نیست که آثار آن به راحتی برای بازارهای مرتبط با بازار نفت قابل هضم باشد. واکنش به اتفاقاتی این‌چنینی که می‌تواند وضعیت عادی یکی از مهم‌ترین آبراهه‌های دنیا را تحت تاثیر قرار دهد، معمولا خود را به شکل «افزایش هزینه» نشان می‌دهد. «هزینه بیمه» و «نرخ اجاره» نفتکش‌ها دو حوزه‌ای هستند که طی روزهای گذشته و بعد از حمله به دو نفتکش‌ در آب‌های عمان، وارد فاز افزایشی شده‌اند.
 • نفتکش‌های آسیب‌دیده نزدیک امارات بررسی می‌شوند

  ایسنا: دو نفتکشی که در حملات پنج شنبه گذشته در خلیج عمان آسیب دیدند، پیش از اینکه محموله آنها تخلیه شود، در نزدیکی سواحل امارات متحده عربی مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.شرکت کشتیرانی «برنهارد شولت» اعلام کرد: ارزیابی صدمات وارد شده به کشتی کوکوکاکوریجیس ژاپن و آماده کردن مقدمات انتقال کشتی به کشتی محموله متانول این نفتکش پس از اینکه مقامات شارجه بررسی‌های امنیتی را کامل کردند، آغاز خواهد شد.
 • سیاست‌های حمایتی ترامپ رونق صنعت نفت آمریکا را به خطر انداخته است

  تسنیم: فوربس طی گزارشی نوشت: سیاست‌های حمایتی ترامپ پروژه‌های انرژی آمریکا را بی اعتبار، اشتغال آن را تهدید و رهبری انرژی آمریکا را در سراسر دنیا تضعیف می‌کند.
 • تعمیرات اساسی در پالایشگاه روغن‌سازی ایرانول آبادان

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل شرکت نفت ایرانول از انجام موفقیت‌آمیز اورهال (تعمیرات اساسی) تمام واحدهای پالایشگاه روغن‌سازی ایرانول آبادان پس از ۲۰ سال با هدف افزایش تولید خبر داد.به گزارش روابط عمومی و تبلیغات شرکت نفت ایرانول، عیسی اسحاقی در جلسه شورای مدیران پالایشگاه آبادان گفت: این تعمیرات اساسی توسط کارشناسان و مهندسان داخلی و با صرفه‌جویی میلیون‌ها تومان، منجر به افزایش ۴۰ درصدی تولید شده است.
 • زنگنه: دروغ می‎‌گویند؛ عقب‎نشینی نمی‎‌کنم

  شانا: وزیر نفت در واکنش به اظهارنظر یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر درگیری لفظی زنگنه با رئیس‎جمهوری در نشست هیات‌ دولت و احتمال تغییراتی در وزارت نفت این ادعا را نادرست خواند و گفت: نمی‎دانم این خبرها را چه کسانی به دوستان نماینده می‎دهند؛ بارها هم از ایشان خواهش کرده‌ام منابعشان را تغییر دهند، زیرا این منابع خیلی اشتباه می‎گویند. به گزارش خانه ملت، بیژن زنگنه افزود: طی این ۶ سال، هیچ چالش یا مشکلی با آقای روحانی نداشته‎ام و نمی‎دانم این خبرها را چه کسانی به دوستان نماینده می‎دهند.وی ادامه داد: حدود ۳۰ نفر در نشست هیات‌ دولت حضور دارند، بالاخره یک نفر این موضوع را باید تایید کند یا یک نفر باید شنیده باشد. از قول آقای روحانی و دیگران دروغ می‎گویند و حرف‎هایی می‎زنند که فقط منبعی شنیده و به خلاف به نماینده‎ای انتقال داده است. بارها هم از نمایندگان خواهش کرده‌ام منابعشان را عوض کنند؛ زیرا این منابع خیلی اشتباه می‎گویند. وزیر نفت تصریح کرد: من عقب‌نشینی نمی‎کنم.
 • هشدار اوکراین به اروپا برای آماده شدن در برابر بحران گاز

  اوکراین به کشورهای اروپایی هشدار داد برای بحران گاز آماده باشند؛ زیرا عقد قرارداد جدید ترانزیتی با روسیه قبل از انقضای قرارداد فعلی با شک و شبهه‌هایی مواجه شده است. به گزارش بیزینس میرر، احتمال دارد پس از پایان قرارداد فعلی تا اول ژانویه هیچ قرارداد جدیدی بسته نشود که نشان می‌دهد قرار داد انتقال سوخت از روسیه، بزرگ‌ترین عرضه‌کننده سوخت اروپا، به مصرف‌کنندگان منطقه‌ای از طریق این کشور محوری با تردیدهایی مواجه شده است.

بیشتر