آرشیو روزنامه شماره ۴۶۳۲ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۶۳۲

 • آخرین پیش‌بینی از بازار نفت

  دنیای اقتصاد: با وجود هشدار موسسات و سازمان‌های بین‌المللی درخصوص بازگشت مازاد عرضه به دلیل ضعف سمت تقاضا، اما بانک‌ها و موسسات سرمایه‎‌گذاری جهانی برآورد خود از قیمت نفت در سال‌جاری را تغییر ندادند. آخرین نظرسنجی وال‌‌استریت ژورنال از بزرگ‌ترین‌ بانک‌های سرمایه‌گذاری جهان نشان از بی‌توجهی آنها به افت‌های اخیر قیمت نفت دارد. این بانک‌ها بر این باورند که در نهایت در نیمه دوم سال‌جاری قیمت‌ها در مسیر افزایشی قرار خواهند گرفت. وال‌استریت ژورنال هر ماه نظر تعدادی بانک سرمایه‌گذاری بین‌المللی درخصوص آینده بازار نفت و متوسط قیمت‌ها را جویا می‌شود.
 • حمایت قزاقستان از تمدید توافق جهانی کاهش تولید نفت

  شانا: وزیر انرژی قزاقستان اعلام کرد این کشور از تمدید توافق جهانی کاهش تولید نفت حمایت می‌کند. به گزارش خبرگزاری رویترز از مسکو، کنات بزومبایف اعلام کرد که کشورش از تمدید توافق سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش برای کاهش تولید نفت تا پایان سال جاری میلادی حمایت می‌کند.وی افزود: قزاقستان با تولید روزانه یک میلیون و ۷۶۰ هزار بشکه نفت، تاکنون در سال جاری میلادی بیش از مقدار متعهد شده در توافق اوپک و غیر اوپک، تولید خود را کاهش داده است. سهمیه تولید قزاقستان طبق توافق یاد شده، یک میلیون و ۸۶۰ هزار بشکه در روز است.
 • ۲ انتصاب در هیات‌‌مدیره شرکت ملی نفت ایران

  شانا: وزیر نفت در احکام جداگانه‌ای، اکبر سهیلی‌پور را به‌عنوان عضو اصلی و فرخ علیخانی را به‌عنوان عضو علی‌البدل هیات‌‌مدیره شرکت ملی نفت ایران منصوب کرد. در حکم بیژن زنگنه خطاب به سهیلی‌پور آمده است: «حسب اختیارات تفویض‌شده به اینجانب از سوی مجمع عمومی محترم شرکت ملی نفت ایران، مستند به مواد ۲۸ و ۲۹ قانون اساسنامه این شرکت مصوب ۲۳/ ۱/ ۱۳۹۵، با عنایت به تعهد و تخصص جنابعالی، با استعانت از خداوند دانای توانا، به موجب این حکم به مدت چهار سال به‌عنوان عضو اصلی هیات‌‌مدیره شرکت ملی نفت ایران منصوب می‌شوید.از خداوند قادر متعال برای جنابعالی در این مسوولیت خطیر، با همکاری دیگر اعضای محترم هیات‌‌مدیره شرکت، توفیق خدمت به مردم و صیانت از اموال و امانت ملی که به شما سپرده می‌شود، مسئلت می‌کنم.»زنگنه در حکم مشابهی، علیخانی را نیز برای مدت چهار سال به‌عنوان عضو علی‌البدل هیات‌‌مدیره شرکت ملی نفت ایران منصوب کرده است. بر اساس این گزارش، فرخ علیخانی هم‌اکنون معاون امور تولید شرکت ملی نفت ایران است و اکبر سهیلی‌پور نیز مدیریت امور مالی این شرکت را به‌عهده دارد.
 • ادعای تازه نفتی سعودی‌ها

  ایسنا: وزیر انرژی عربستان سعودی در حاشیه نشست انرژی کشورهای گروه G۲۰ در ناگانوی ژاپن اظهار کرد حتی یک بشکه نفت درخواست شده از آرامکوی سعودی نبوده که ما آن را پاسخ نداده باشیم. به گزارش گلوبال اس‌اند پی پلتس، خالد الفالح اظهار کرد: بازار نفت از عرضه کافی برخوردار است. با این حال وی در واکنش به حملات صورت گرفته به دو نفتکش حامل فرآورده‌های نفتی نزدیک تنگه هرمز، نسبت به خطر مختل شدن عرضه ابراز نگرانی کرد و گفت: عرضه کافی نفت وجود دارد و نسبت به این مساله اطمینان وجود دارد.
 • اپراتور نروژی: ایرانی‌ها به‌خوبی از خدمه نفتکش آسیب‌دیده ما پذیرایی کردند

  تسنیم: سخنگوی شرکت نروژی فرانت‌لاین که نفتکش آن در دریای عمان مورد حمله قرار گرفته بود با اعلام ورود ۲۳ خدمه این نفتکش از بندرعباس به دبی گفت: این خدمه روسی، فیلیپینی و گرجستانی بوده و به‌خوبی توسط مقامات ایران پذیرایی شده بودند. به گزارش رویترز، خدمه نفتکش فرانت التایر شرکت فرانت‌لاین، یکی از دو کشتی که این هفته در دریای عمان مورد حمله قرار گرفت وارد دبی شدند. اکثر آنها پس از رسیدن به دبی به خانه پرواز کردند. اپراتور کشتی نروژی اعلام کرد: «همه ۲۳ خدمه این نفتکش ایران را از فرودگاه بندرعباس ترک کردند و در فرودگاه بین‌المللی دبی فرود آمدند». فرانت‌لاین اعلام کرد یک ناو یدک‌کش به فرانت التایر رسیده و یک تیم از متخصصان شرایط و خسارات آن را بررسی می‌کنند. این نفتکش پس از حمله آتش گرفت ولی شعله‌های آتش خاموش شدند.

بیشتر