آرشیو روزنامه شماره ۴۶۳۱ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۶۳۱

 • یورش آمریکایی به بازار نفت

  دنیای اقتصاد: آژانس بین‌المللی انرژی از رشد شدید عرضه نفت آمریکا خبر داده است. بر اساس این گزارش، آمریکا امسال سهم ۹۰ درصدی در رشد عرضه جهانی نفت دارد. همچنین این کشور بیشترین نقش را در رشد عرضه ۳/ ۲ میلیون‌ بشکه‌ای سال ۲۰۲۰ خواهد داشت. اداره اطلاعات انرژی آمریکا نیز در گزارشی از ثبت دومین رکورد افزایش متوسط سالانه تولید نفت این کشور در سال جاری بعد از ثبت رکورد ۶/ ۱ میلیون بشکه‌ای سال ۲۰۱۸ خبر داده است. هجوم عرضه نفت آمریکا در کنار ضعف سمت تقاضا نشان از بازگشت مازاد عرضه به بازار نفت دارد.
 • ادامه بررسی حادثه آتش‌سوزی سکوی شماره ۹ پارس‌جنوبی

  فارس: کارشناسان ایمنی شرکت نفت و گاز پارس هم‌اکنون در حال بررسی علت حادثه در سکوی شماره ۹ پارس‌جنوبی هستند و هنوز زمان مشخصی برای راه‌اندازی این سکو در نظر گرفته نشده است.هفته گذشته رسانه‌های داخلی خبری از آتش سوزی در سکوی شماره ۹ متعلق به فاز ۶ و ۷ و ۸ پارس‌جنوبی در فاصله ۲۰ کیلومتری عسلویه منتشر کردند. یک منبع آگاه اعلام کرد نشت گاز موجب آتش سوزی خفیفی در این سکو شد و بلافاصله کشتی‌های آتشخوار وارد شده و آتش سکو را خاموش کردند.
 • مواجهه شپترو با ۲۳۸ ریال زیان

  گروه بنگاه‌ها: در مجمع عمومی عادی سالانه شرکت پتروشیمی آبادان به دلیل مواجهه شرکت با زیان ۲۳۸ ریالی به ازای هر سهم، سود تقسیم نشد.به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، در جلسه مجمع پتروشیمی آبادان، محسن علوی عطاآبادی مدیرعامل این شرکت گزارش هیات‌مدیره را به استماع حاضران رساند و سپس به پرسش‌های سهامداران درخصوص وضعیت پدید آمده در واحد ۶۰۰ شرکت پاسخ داد. وی گفت:این حادثه منجر به فوت دو تن از نیروهای متعهد این شرکت شد. علوی با اشاره به این مطلب که تغییرات پدید آمده سبب شد تا در تعریف اهداف و استراتژی شرکت تجدیدنظر کنیم، یادآور شد: دستیابی به برنامه‌های اصلاحی در جهت رسیدن به تصویب افزایش سرمایه، پروژه بازسازی واحد ۶۰۰ به‌صورت ویژه و ارتقای راندمان سایر واحدها، کاهش هزینه‌های غیرمولد و بهره‌مندی از ظرفیت‌های بالقوه پتروشیمی آبادان در دستور کار تمامی مدیران شرکت قرار گرفته است.
 • عرضه ۱۰ درصدی سهام جم پیلن در بورس

  گروه بنگاه‌ها: فردا دوشنبه ۱۰ درصد از سهام شرکت پلی‌پروپیلن جم معادل ۲۰۰ میلیون سهم در بورس تهران عرضه می‌شود.این شرکت به‌عنوان پانصد‌و‌سی‌و‌یکمین شرکت پذیرفته شده در بورس با نماد «جم‌پیلن» و در بخش محصولات شیمیایی و گروه تولید مواد شیمیایی پایه قرار دارد.مدیر عرضه این سهام کارگزاری صبا جهاد و متعهدین عرضه آن شرکت پتروشیمیران و پتروشیمی جم هستند. متعهد خرید این عرضه هم تامین سرمایه لوتوس پارسیان با سقف تعهد خرید ۵۰ درصد از کل سهام قابل عرضه است.
 • افزایش ۱۰درصدی هزینه بیمه نفتکش‌ها در خلیج فارس

  تسنیم: هزینه بیمه برای کشتی‌هایی که در خاورمیانه رفت‌وآمد می‌کنند پس از حمله به دو نفتکش در دریای عمان در روز پنج‌شنبه حداقل ۱۰ درصد بالا رفته است و با احتمال افزایش بیشتر درگیری‌های منطقه‌ای باز هم بالاتر می‌رود.
 • افزایش ۳ برابری صادرات نفت آمریکا به کره‌جنوبی در پی تحریم ایران

  تسنیم: در پی عدم تمدید معافیت‌ها از تحریم نفتی ایران، کره جنوبی در ماه مه ‌میلادی ۳۳۷ هزار بشکه در روز از آمریکا نفت وارد کرد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۳ برابر شده است.
 • درخواست گازپروم نفت از اوپک برای افزایش تولید

  ایسنا: رئیس شرکت گازپروم نفت روسیه اعلام کرد تولیدکنندگان اوپک و غیراوپک برای متعادل کردن بازار و حفظ قیمت‌ها در سطح قابل قبول باید از نیمه دوم سال تولیدشان را افزایش دهند.

بیشتر