آرشیو روزنامه شماره ۴۵۷۸ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۵۷۸

 • آتش جنگ لیبی در بازار نفت

  دنیای اقتصاد: نفت با شروع معاملات این هفته در روز گذشته، رکورد تازه‌ای از خود به جا گذاشت و به بالاترین سطح در پنج ماه گذشته صعود کرد. با وجود بالا گرفتن درگیری‌های داخلی در لیبی و افزایش ریسک کاهش عرضه از سمت این عضو اوپک، سیگنال دوباره الفالح درباره تمدید توافق کاهش تولید از سمت اوپک‌پلاس از دیگر دلایل روند رو به رشد قیمت نفت بود. تحریم‌های آمریکا علیه ایران و مشخص نبودن موضع کاخ سفید در رابطه با تمدید معافیت خریداران نفت خام ایران در کنار تشدید تحریم‌های نفتی ونزوئلا و همچنین آمار مثبت اشتغال در آمریکا از دیگر دلایل ثبات قیمت نفت در قله ۷۰ دلاری بود.
 • نگرانی‌های زیست‌محیطی درباره ورود آب به تاسیسات هورالعظیم

  فارس: ورود سیل به منطقه هور‌العظیم که برخی از میادین نفتی ایران در آن واقع شده است نگرانی‌های زیست محیطی را ایجاد کرده است اما کارشناسان می‌گویند تجربه جنگ تحمیلی باعث استفاده از تجهیزات مناسب برای جلوگیری از مشکلات زیست‌محیطی شده است. برخی رسانه‌ها اعلام کرده‌اند هم اکنون در بخش ایرانی هورالعظیم بیش از ٢۵٠ حلقه چاه نفتی مربوط به میادین آزادگان شمالی و جنوبی، یاران شمالی و جنوبی و... وجود دارد که در شرایط فعلی در محاصره سیل رودخانه کرخه قرار گرفته‌اند.
 • توزیع بیش از یک میلیون لیتر سوخت در مناطق سیل‌زده اهواز

  شانا: مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اهواز از توزیع نزدیک به ۹۰۰ هزار لیتر سوخت میان مردم و نیروها و تجهیزات امدادی مناطق سیل‌زده اهواز خبر داد. نعمت‌الله نجفی گفت: از ابتدای وقوع حادثه تاکنون به‌منظور تامین سوخت ادوات امدادی از جمله ادوات احداث سیل‌بندها، از محل ستاد بحران منطقه ۴۸۰ هزار لیتر نفت‌گاز به شهرستان‌های هویزه، سوسنگرد، شوش، اهواز، حمیدیه و شوشتر ارسال شده است.
 • افزایش تقاضای نفت برای نفت اوپک و متحدانش

  ایسنا: پالایشگران نفت از سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش می‌خواهند عرضه نفت را افزایش دهند. به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، یکی از قوانینی که قرار بود به حفظ محیط زیست کمک کند، به‌زودی سبب افزایش تقاضای جهانی نفت خواهد شد.تحلیلگران بخش پالایش اعلام کردند مقررات مربوط به کاهش آلودگی گوگرد در سوخت کشتی‌ها سبب شده است برآورد نفت مورد نیاز پالایشگاه‌ها در سال آینده میلادی ۷۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد.در شرایطی که اوپک و متحدانش رقم چشمگیری از عرضه نفت خود را کاهش داده‌اند و ممکن است این کاهش را تمدید کنند، پالایشگاه‌ها ممکن است برای تامین نفت اضافی موردنیاز خود به چالش کشیده شوند.
 • تغییر ارز تجارت نفت یک شبه ممکن نیست

  ایسنا: وزیر انرژی امارات متحده عربی اظهار کرد استفاده از دلار آمریکا به‌عنوان ارز اصلی تجارت نفت نمی‌تواند یک شبه تغییر کند. سهیل بن محمد المزروعی در پاسخ به احتمال اقدام اعضای اوپک برای کنار گذاشتن دلار آمریکا در تجارت نفت، گفت: تجارت با دلار آمریکا مساله‌ای است که نمی‌توان آن را یک شبه تغییر داد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر