آرشیو روزنامه شماره ۴۵۷۷ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۵۷۷

  • پیدا و پنهان تفاهم نفتی ایران و عراق

    دنیای اقتصاد: «نفت» به‌عنوان یکی از مهم‌ترین نقاط مشترک ایران و عراق به کمک گسترش روابط سیاسی این دو کشور آمده است. جدی شدن مذاکرات برای توسعه دو میدان نفتی مشترک «نفت‌شهر» و «خرمشهر»، این پیام را به همراه دارد که اتحاد دو کشور در شرایط ویژه فعلی ایران که بر اثر تحریم‌های آمریکا بر کشور تحمیل شده، با به کارگیری دیپلماسی نفتی در حال عمیق‌تر شدن است.
  • پنج راز آشکار شده از غول نفتی سعودی

    دنیای اقتصاد: «سعودی آرامکو» شرکت ملی نفت عربستان، عنوان بزرگ‌ترین شرکت نفت جهان را یدک می‌کشد. این شرکت به‌طور متوسط روزانه ۱۳ درصد از نفت عرضه شده در جهان را تولید می‌کند و به غیر از آن در سال‌های اخیر تا حدود ۲ هزار میلیارد دلار ارزش‌گذاری شده است. این ارزش‌گذاری آرامکو را به گران‌ترین شرکت جهان اعم از نفتی و غیرنفتی بدل کرده است.
  • روند توزیع سوخت در مناطق سیل‌زده بررسی شد

    شانا: چهاردهمین جلسه کمیته بحران شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درباره بررسی وضع توزیع سوخت در مناطق سیل‌زده تشکیل شد. به گزارش شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، شرایط توزیع سوخت در مناطق سیل‌زده لرستان، ایلام، خوزستان و گلستان روز گذشته در چهاردهمین نشست کمیته بحران شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با حضور سیدمحمدرضا موسوی‌خواه، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی و اعضای کمیته بررسی شد.
  • آسیب‌دیدگی خط لوله اتیلن غرب تحت کنترل است

    شانا: مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: آسیب‌دیدگی بخش‌هایی از خط لوله اتیلن غرب که به دلیل بارش‌های اخیر و سیلاب رخ داده، تحت‌کنترل است. به گزارش شرکت ملی صنایع پتروشیمی، قدرت‌الله فرج‌پور با اشاره به اینکه بارش بی‌سابقه باران و جاری شدن سیل در بسیاری از مناطق کشور به‌ویژه در استان لرستان، سبب زیر آب رفتن بعضی از روستاها و بخشی از شهر پلدختر شد، اظهار کرد: حجم سیلاب به حدی بود که خط اتیلن غرب نیز در امان نماند و در محل عبور در رودخانه کشکان دچار پارگی شد.
  • روسیه به دنبال یک مرز نفتی جدید در قطب شمال است

    تسنیم: هدف رزنفت، شرکت نفت دولتی روسیه و بزرگ‌ترین تولیدکننده نفت این کشور، تولید نفت در یک مجموعه میادین نفتی قطب شمال تا ۲۰۲۴ و تقویت نقل و انتقال کالا در مسیر دریای شمالی است. به گزارش راشاتودی، رزنفت، شرکت نفت دولتی روسیه و بزرگ‌ترین‌ تولید‌کننده نفت این کشور قصد دارد یک مجموعه از میادین نفتی را در ۵ سال آینده در قطب شمال مورد بهره‌برداری قرار دهد.
  • گاز بخش غربی شهر پلدختر وصل شد

    شانا: گاز مشترکان سیل‌زده بخش غربی شهر پلدختر پس از پایان عملیات شبانه‌روزی نشت‌یابی وصل شد. به گزارش شرکت ملی گاز ایران، عصر روز شنبه (۱۷ فروردین‌ماه) گاز بخش غربی شهر پلدختر در استان لرستان با پایان یافتن عملیات نشت‌یابی و بازیابی تاسیسات گازی وصل شد.
  • تخلیه آب در مناطق سیل‌زده توسط امکانات شرکت‌های تابعه وزارت نفت

    شانا: مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: این شرکت با مردم مناطق در معرض سیلاب تا زمان عادی شدن شرایط جوی در خوزستان همراه و همگام خواهد بود و همه تجهیزات و امکانات خود را برای پیشگیری از تبعات آن و خدمات‌رسانی به‌کار گرفته است.

بیشتر