آرشیو روزنامه شماره ۴۴۸۱ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۴۸۱

 • سورپرایز ۱۰ ساله جهان نفت

  دنیای اقتصاد: قیمت نفت در ماه‌های اخیر نوسانات شدیدی را از سر گذرانده است. در حالی که حدود دو ماه پیش بسیاری از موسسات و سازمان‌های بین‌المللی از احتمال رسیدن قیمت‌ها به حدود ۱۰۰ دلار بر بشکه در ماه‌های پایانی سال‌جاری میلادی خبر می‌دادند، نفت در حال‌حاضر حدود ۶۰ دلار معامله می‌شود. درخصوص چرایی نوسانات اخیر قیمت‌ها دلایل گوناگونی عنوان می‌شود، اما به یقین رشد تولید نفت شیل در آمریکا یکی از مهم‌ترین‌ دلایل افت قیمت‌ها در هفته‌های گذشته است.
 • تولید نفت عربستان در اوج تاریخی

  دنیای اقتصاد: تولید روزانه نفت خام عربستان سعودی به‌‌رغم تمایل این کشور به کاهش تولید، در نوامبر به بالاترین رکورد در تاریخ صنعت نفت این کشور رسید. به گزارش رویترز، یک منبع صنعتی روز گذشته به این خبرگزاری اعلام کرد «همزمان با افزایش فشار رئیس‌جمهوری آمریکا بر حکومت پادشاهی عربستان مبنی بر عدم تصویب کاهش تولید در نشست پیش‌روی اوپک، شاهد این میزان تولید روزانه هستیم.» به گفته این منبع آگاه، تولید روزانه نفت خام عربستان در ماه نوامبر به ۱/ ۱۱ تا ۳/ ۱۱ میلیون بشکه در روز رسیده است. با این حال هنوز مشخص نیست میانگین تولید روزانه نفت خام این کشور در نوامبر چقدر بوده است؛ زیرا هنوز چند روز تا پایان این ماه باقی مانده است. رقم تولید نفت خام عربستان در ماه نوامبر، در گزارش بلومبرگ ۲/ ۱۱ میلیون بشکه در روز اعلام شده است که بیشترین سطح در هشت دهه گذشته است.
 • صادرات نفت روسیه به چین رکورد زد

  ایسنا: حجم صادرات نفت روسیه به چین در اکتبر به رکورد بالای جدیدی صعود کرد و همزمان، واردات نفت از ایران به دلیل ابهامات پیرامون تحریم‌های آمریکا علیه تهران کاهش یافت.
 • ثبت‌نام الکترونیکی کارت سوخت المثنی از صبح دیروز آغاز شد

  شانا: ثبت‌نام کارت سوخت المثنی از طریق سامانه و اپلیکیشن دولت همراه، از صبح دیروز بر اساس رقم آخر سمت راست شماره تلفن همراه افراد آغاز شد. ثبت‌نام الکترونیکی مالکان خودرو ‌و موتورسیکلت فاقد کارت سوخت از ساعت هشت صبح دیروز (دوشنبه، پنجم آذرماه) در سامانه خدمات دولت همراه به نشانی www.mob.gov.ir آغاز شد و اپلیکیشن خدمات دولت همراه با نصب آن در گوشی‌های هوشمند تلفن همراه در دسترس عموم قرار گرفت. بر پایه اطلاعیه‌های صادرشده از سوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، ورود به این سامانه‌های اینترنتی براساس آخرین رقم شماره سمت راست تلفن همراه مالکان خودرو انجام می‌شود و از صبح دیروز با شماره ۹۹ آغاز شده است.هموطنانی که کارت سوخت خودرو یا موتورسیکلت آنها مفقود شده است، می‌توانند با انتخاب یکی از روش‌های حضوری، مراجعه به سامانه دولت همراه یا دریافت اپلیکیشن دولت همراه از طریق ایران اپس (iranapps.ir)، کافه بازار (cafebazaar.ir)، اپ استور (appstore.ir) برابر جدول زمان‌بندی، درخواست خود را ثبت کنند.
 • مردم کرمانشاه نگران سوخت خودرو و گرمایش منازل خود نباشند

  شانا: مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه از ارسال یک میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر بنزین و نفت‌گاز به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه از شامگاه یکشنبه تاکنون خبر داد.مرادحاصل مرادی اعلام کرد: هم اکنون موجودی سوخت جایگاه‌های عرضه در مناطق زلزله‌زده قصرشیرین و سرپل ذهاب مطلوب است و سوخت کافی در دسترس هموطنان قرار دارد. وی افزود: از شامگاه یکشنبه تاکنون ۲۳۲ هزار و ۵۰۰ لیتر بنزین، ۲۷ هزار لیتر نفت سفید و ۲۲۱ هزار لیتر نفت گاز به شهرستان‌های زلزله‌زده سرپل‌ذهاب، گیلانغرب و قصرشیرین ارسال شده است. مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه تاکید کرد: مقدار بنزین و نفت گاز ارسالی به اسلام‌آباد غرب نیز در همین مدت به ترتیب ۱۱۴ هزار و ۵۰۰ لیتر و ۱۱۶ هزار لیتر بوده است. مرادی همچنین از ارسال ۳۸۲ هزار و ۵۰۰ لیتر بنزین به جایگاه‌های عرضه سوخت شهرستان کرمانشاه و توزیع ۴۰۷ هزار لیتر نفت‌گاز در این جایگاه‌ها از شب گذشته تاکنون خبر داد.
 • احتمال افزایش ۲۰ درصدی تولید نفت ایران

  ایسنا: مدیر پشتیبانی ساخت و تامین کالای شرکت ملی نفت ایران با بیان این‌که احتمال افزایش ۲۰ درصدی تولید نفت ایران وجود دارد، گفت: راه مقابله و دور زدن تحریم‌ها را بلد هستیم و تا زمانی که برای نفت ایران مشتری وجود داشته باشد و بتوانیم نفت را بفروشیم، حتی یک بشکه نیز از تولید نفت کشور را کاهش نخواهیم داد.
 • مصرف مازوت در نیروگاه‌ها کاهش یافت

  شانا: رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: در سال‌های گذشته مصرف سوخت مازوت در نیروگاه‌ها بسیار بالا بود، اما هم‌اکنون استفاده از این سوخت به‌طور محسوس کاهش یافته است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر