آرشیو روزنامه شماره ۴۲۳۷ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۲۳۷

 • مثلث ضدتوسعه در صنعت نفت

  سارا مالکی
  دنیای اقتصاد: می‌گویند تعداد آنها محدود است اما صدای بلندی دارند. صدای بلند منتقدان حوزه نفت و گاز کشور که از تریبون‌های قوی و پایگاه‌های حمایتی قدرتمند آنها حکایت دارد؛ در سال‌های گذشته مسیر قراردادها و تصمیمات فراوانی را دستخوش تغییر کرده است. این تغییرات در حالی با اصرار بر «حفظ منافع ملی» مانع اجرای برنامه‌های بسیاری در حوزه وزارت نفت شده است که اتفاقا به نظر می‌رسد «منافع ملی» وجه مغفول این سلسله انتقادها بوده‌‌اند.در این میان می‌توان گفت «پاسخ‌دهی نامناسب» و «عقب‌کشیدن زودهنگام مسوولان در مقابل نقدها» نیز به بیشتر نادیده‌ گرفته شدن منافع ملی دامن زده است.
 • نفتکشی که همچنان می‌سوزد

  دنیای اقتصاد: نفتکش ایرانی سانچی بعد از ظهر روز شنبه (۱۶ دی) با یک فروند کشتی فله‌بر چینی در آب‌های شانگهای برخورد کرد و علاوه بر خسارت‌های مالی بسیار، مفقود شدن ۳۲ تن از خدمه‌های این نفتکش، این واقعه را به یکی از دردناک‌ترین حوادث تاریخ صنعت نفت ایران بدل کرد.
 • سال آینده اعتباری برای واردات بنزین درنظر نمی‌گیریم

  ايسنا: سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به بازدید اعضای این کمیسیون از پالایشگاه ستاره خلیج فارس گفت: مجلس به پالایش و پخش پیغام داد در سال آینده اعتباری برای واردات بنزین در نظر نمی‌گیرد و پالایشگاه باید به نقطه تامین نیازهای بنزینی کشور برسد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر