آرشیو روزنامه شماره ۴۲۳۶ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۲۳۶

 • تصادف ۱۳۰ میلیون دلاری در آب‌های چین

  دنياي اقتصاد: برخورد دو کشتی در دریا، خبری نیست که هر روز به گوش برسد. به همین دلیل تصادف یک فروند نفتکش ایرانی با یک فروند کشتی فله‌بر چینی در آب‌های شانگهای و مفقود شدن ۳۲ نفر از خدمه نفتکش ایرانی در صدر اخبار نفتی روز گذشته جهان قرار گرفت. به عقیده کارشناسان رخ دادن اتفاقی از این دست چندان معمول نیست.
 • سوآپ نفت عراق از خاک ایران به زودی آغاز می‌شود

  تسنیم: وزیر نفت عراق گفت: بغداد صادرات نفت از میادین شمالی کرکوک به ایران را قبل از پایان ماه ژانویه آغاز خواهد کرد.
 • تولید روزانه ۱۰هزار بشکه نفت در یاران جنوبی تثبیت شد

  شانا: برداشت روزانه ۱۰هزار بشکه نفت از میدان مشترک یاران‌جنوبی تثبیت شده است.
 • آمریکا حفاری فراساحلی را آزاد می‌کند

  شانا: دولت ترامپ قصد دارد حفاری در همه مناطق فراساحلی آمریکا را مجاز اعلام کند. به گزارش خبرگزاری رویترز از واشنگتن، دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، هفته گذشته پیشنهاد آزادسازی حفاری نفت و گاز در همه مناطق فراساحلی این کشور را مطرح کرد. این اقدام که با هدف افزایش تولید نفت انجام شده، اعتراض ایالت‌های ساحلی، گروه‌های طرفدار محیط‌زیست و فعالان صنعت گردشگری را به همراه داشته است.
 • تولید گاز سکوهای فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس‌جنوبی از ظرفیت اسمی فراتر رفت

  ایرنا: مجری فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی گفت: برداشت گاز از بخش فراساحل فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی با عبور از ظرفیت اسمی تولید و برنامه مصوب، از مرز ۲ میلیارد فوت مکعب در روز فراتر رفت. به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس به نقل از علیرضا عبادی افزود: هم‌اکنون از این سکوها ۵/ ۱درصد بیش از ظرفیت تصویب شده اسمی، گاز ترش غنی برداشت و به بخش خشکی ارسال می‌شود.

بیشتر