آرشیو روزنامه شماره ۴۱۶۳ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۱۶۳

 • مثلث مهار واردات بنزین

  دنیای اقتصاد: در شرایطی که مصرف بنزین در سال جاری رکورد جدیدی از خود به جا گذاشت و تولید آن رشد چندانی نداشته، می‌توان انتظار داشت که واردات این سوخت نیز رکورد دیگری از خود به جا گذاشته باشد. این در حالی است که جایگزینی بنزین در کوتاه‌مدت امکان‌پذیر نیست و این سوخت، کالایی راهبردی (استراتژیک) محسوب می‌شود. در شرایطی که نگرانی‌هایی درخصوص احتمال بازگشت تحریم‌ها علیه ایران وجود دارد، بررسی راهکارهایی برای کنترل میزان واردات بنزین از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
 • امضای نخستین قرارداد توسعه میادین نفتی مناطق نفت‌خیز جنوب

  ایسنا: مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب از امضای نخستین قرارداد توسعه میادین نفتی در این شرکت تا دی ماه خبر داد و گفت: این قرارداد در قالب مدل جدید قراردادهای نفتی امضا خواهد شد.
 • سیاست حاکم بر انرژی جهان نیازمند اصلاحات اساسی است

  شانا: مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی گاز ایران گفت: برای اجتناب از آثار مخرب بر محیط‌زیست، سیاست حاکم بر انرژی جهان نیاز به اصلاحاتی اساسی دارد. محمدرضا قدسی‌زاده در گردهمایی بین‌المللی گاز آسیا - پاسیفیک ۲۰۱۷ APGC، در شهر «دیگو» کره جنوبی اظهار کرد: برای ایجاد تغییر در سیاست‌های انرژی با هدف ایجاد محدودیت در استفاده از سوخت‌های فسیلی و زغال‌سنگ و کاهش گازهای گلخانه‌ای، می‌توان از طریق امضای توافق‌نامه‌ و همکاری همه‌جانبه میان همه منتفعان این مهم را اجرا کرد. به گفته وی، از ضرورت‌های این توافق‌نامه‌های جهانی، انجام یکسری اقدام‌های پایدار و اساسی، مشتمل بر تغییر در سبد انرژی جهان و نیز در الگوی مصرف است.
 • سود ۴۰ میلیارد دلاری عربستان و روسیه از توافق کاهش تولید نفت

  تسنیم: مدیرعامل صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه گفت: روسیه و عربستان هر کدام ۴۰ میلیارد دلار از توافق سال ۲۰۱۶ کاهش تولید میان اوپک و تولید‌کنندگان غیر اوپکی منتفع شده‌اند.
 • جزئیات تفاهم‌نامه‌های جدید نفتی ایران با روسیه

  ایسنا: نایب رئیس کمیسیون انرژی، صنایع پالایشی و پتروشیمی اتاق بازرگانی ایران ضمن ارزیابی تفاهم‌نامه‌های جدید میان ایران و روسیه در دریای خزر، تصریح کرد که این تفاهم‌نامه‌ها برای ایران اهمیت زیادی دارد و زمینه مناسبی را فراهم می‌کند که در توسعه میادین نفتی و گازی وارد تعامل و همکاری شویم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر