آرشیو روزنامه شماره ۴۱۶۲ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۱۶۲

 • سه گمانه از افت نفت

  دنیای اقتصاد: نفت هفته گذشته با افت شدید قیمتی مواجه شد و بار دیگر بهای نفت شاخص آمریکا را به زیر ۵۰ دلار رساند. انتظار برای وقوع توفانی دیگر در سواحل آمریکا، کاهش اطمینان به تمدید توافق تا پایان سال ۲۰۱۸ و سیگنال تکنیکال برای افزایش معاملات در موقعیت‌های فروش از مهم‌ترین عوامل کاهش قیمت‌ نفت در هفته گذشته بودند. بر این اساس، بازارهای بین‌المللی در حالی روز جمعه به کار خود پایان دادند که نفت آمریکا با نزدیک به ۵ درصد افت بیشترین افت هفتگی از ۱۰ مارس سال جاری را به ثبت رساند. قیمت این نفت شاخص نیز به کمترین سطح ظرف ۴ هفته گذشته رسید. نفت برنت نیز افت هفتگی بیش از ۳ درصدی را تجربه کرد و در پایان هفته روی قیمت ۶۲/ ۵۵ دلار بر بشکه ایستاد.
 • صادرات نفت ایران از مرز ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه در روز گذشت

  دنیای اقتصاد: صادرات نفت خام و میعانات گازی ایران در ماه سپتامبر (ماه گذشته میلادی) از مرز ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه در روز گذشت.
 • کاهش ۵۰ درصدی حوادث صنعت نفت در نیمه نخست امسال

  شانا: مدیر‌کل ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) وزارت نفت از کاهش ۵۰ درصدی حوادث صنعت نفت در نیمه نخست امسال نسبت به پارسال خبر داد.
 • تولید محصولات پتروشیمی ۵ درصد افزایش یافت

  شانا: مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی از رشد پنج درصدی تولید محصولات پتروشیمی کشور در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد.
 • امکان استفاده از پول ملی در معاملات انرژی ایران و ترکیه

  شانا: دبیرکل مجمع کشورهای صادرکننده گاز اعلام کرد استفاده از پول ملی ایران و ترکیه در تجارت انرژی میان دو کشور امکان‌پذیر است. به گزارش خبرگزاری آناتولی، محمد‌حسین عادلی، دبیرکل مجمع کشورهای صادرکننده گاز (GECF) اعلام کرد: تصمیم ایران و ترکیه برای استفاده از پول ملی دو کشور در تجارت دو‌طرفه، به‌ویژه در زمینه انرژی، از نظر فنی امکان‌پذیر است.
 • فرصت سرمایه‌گذاری ۵/ ۵ میلیارد دلاری در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران

  تسنیم: بسته سرمایه‌گذاری برای استفاده از فرصت‌های مالی سرمایه گذاران در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران برای توسعه میدان‌های گازی، نفتی و احداث ایستگاه‌های تقویت فشار مشتمل بر ۵/ ۵ میلیارد دلار برآورد شده که یک میلیارد دلار آن در بسته پیشنهادی میدان محور ارائه شد.

بیشتر