برخی خانواده‌های شهدا جذب شرکت نفتکش شده‌اند

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران اضافه کرد: همچنین طبق مصوبه هیات مدیره این شرکت، یک نفر از اعضای درجه یک خانواده‌های شهدای سانچی به کار گرفته می‌شوند که تاکنون ۱۳ نفر در این شرکت جذب شده‌اند. سردشتی افزود: پرداخت مستمری به برخی از بازماندگان حادثه سانچی نیز همانند خانواده‌های شهدا خواهد بود و اعضای خانواده این شهدا هم که هم اینک سر کار هستند در جاهای مختلف شرکت به کار گرفته شده‌اند. وی گفت: با توجه به نیازمندی شرکت ملی نفتکش ایران به جذب نیرو در دریا، در صورت نیاز برخی از اعضای خانواده‌های این شهدا بدون نیاز به مصوبه و خارج از سهمیه به کار گرفته خواهند شد.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران در عین حال یادآور شد: کمیته ویژه رسیدگی به حادثه سانچی هم گزارش خود را ارائه کرده است و یک بار این گزارش توسط کاپیتان بسنده به همراه فیلم برای خانواده شهدا نمایش داده شده است. وی درباره تاثیر تحریم‌ها بر مساله حادثه کشتی سانچی و مسائل بیمه‌ای آن گفت: این پیگیری مربوط به بیمه‌گران است و درجه تقصیر روی مسائل بیمه‌ای تاثیر نمی‌گذارد. سردشتی در عین حال تاکید کرد که «بحث تحریم‌ها ربطی به سانچی ندارد.»

بر اساس این گزارش، نخستین مراسم یادبود قربانیان سانحه کشتی سانچی عصر پنج‌شنبه در حسینیه ارشاد تهران برگزار شد. شانزدهم دی‌ماه پارسال نفتکش تحت مالکیت شرکت ملی نفتکش ایران به نام «سانچی» که با محموله میعانات گازی به سفارش شرکت «هانوا توتال» کره‌جنوبی عازم این کشور بود، در ۱۵۸ مایلی سواحل شرقی چین با یک کشتی فله‌بر چینی برخورد کرد. در پی این حادثه ۳۲ سرنشین این نفتکش جان باختند که پیکر سه نفر به کشور بازگشت اما ۲۹ نفر دیگر به دریا سپرده شدند.