آرشیو روزنامه شماره ۵۰۹۷ دنیای اقتصاد

اخبار نفت، پتروشیمی و کالاهای پایه - روزنامه شماره ۵۰۹۷

 • صف‌آرایی نفتی در برابر بایدن

  دنیای اقتصاد- سعید نادری: صنعت نفت آمریکا با آمدن جو بایدن و وفای او به تعهدات اقلیمی که در کارزار انتخاباتی خود مطرح کرده بود، بیش از هر زمانی احساس خطر می‌کند و دلتنگ دونالد ترامپ شده است. جو بایدن با صدور دستور اجرایی توقف اجاره زمین‌های فدرال برای استخراج نفت و گاز، خبر از شروع یک انقلاب اقلیمی جدی در کشورش داد. روزنامه نیویورک تایمز در گزارش خود به بررسی فرمان اجرایی بایدن و تبعات آن پرداخته و می‌گوید فرمان‌های اجرایی بایدن تمرکز ویژه‌ای بر سر مساله اشتغال‌زایی در آمریکا دارد و به رغم مخالفت‌های جدی، با حمایت گسترده فعالان اقلیمی، جناح چپ و پراگرسیو حزب دموکرات و حتی اتاق بازرگانی ایالات متحده روبه‌رو شده است.
 • امکان تولید روزانه ۴/ ۷ میلیون بشکه نفت در میدان‌های خشکی

  شانا: «تقویت شرکت‌های E&P برای دستیابی به ظرفیت تولید هشت میلیون بشکه نفت» عنوان آخرین نشست روز پایانی ششمین کنگره راهبردی نفت و نیرو بود که پیش از ظهر پنج‌شنبه، نهم بهمن‌ماه به ریاست محمدرضا مقدم، مشاور وزیر نفت و معاون پیشین مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت و با ارائه‌هایی ازسوی مدیران و کارشناسان برگزار شد.
 • لابی شورون برای تسهیل تحریم‌های ونزوئلا

  ایسنا: شرکت شورون سرگرم مذاکره با وزارت خارجه آمریکا درباره امکان تسهیل تحریم‌هایی است که در زمان ترامپ علیه صنعت نفت ونزوئلا وضع شدند. بلومبرگ به نقل از منابع آگاه نوشت: این ابرغول نفتی آمریکایی که به مدت چندین دهه در ونزوئلا فعالیت داشت سرگرم مذاکره با مقامات دولت بایدن برای دریافت معافیت از تحریم‌ها علیه این کشور آمریکای جنوبی است.
 • بررسی تکنیکال نفت برنت

  سمانه عاملی / تحلیلگر بازار
  روند کلی حرکت نفت برنت صعودی ولی بسیار شکننده برآورد می‌شود. هفته گذشته نفت در محدوده‌های ۵۵ تا ۵۶ دلار معامله شد و تقریبا تغییر قیمت چندانی نداشت. مهم‌ترین اتفاق در چند روز گذشته تثبیت قیمت بالای ۵۵ دلار بود که در صورت ادامه این موضوع، می‌توانیم محدوده ۵۵ دلار را سطح حمایتی خوبی که می‌تواند مانع ریزش قیمت‌ها شود معرفی کنیم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر