آرشیو روزنامه شماره ۵۰۹۸ دنیای اقتصاد

اخبار نفت، پتروشیمی و کالاهای پایه - روزنامه شماره ۵۰۹۸

 • آخرین هلهله در بازار نفت

  دنیای اقتصاد-حسین راشدی: چرخه طبیعی بازار نفت ممکن است به یک جهش قیمتی در دهه جاری منجر شود. سرمایه‌گذاری به شدت کم شده است؛ چراکه سقوط قیمت نفت در سال گذشته پول زیادی برای شرکت‌های بزرگ این حوزه باقی نگذاشت. با کاهش سرمایه‌گذاری، تولید هم کم می‌شود. بنابراین کارشناسان می‌گویند ممکن است کمبود عرضه در سال‌های آینده بهای نفت را به اوج برساند.
 • افزایش صادرات نفت ایران به چین

  ایسنا: افزایش صادرات نفت ایران به چین در روزهای اخیر توجه ناخواسته‌ای را به خود جلب کرد. اندونزی یکشنبه هفته گذشته دو کشتی را که در آب‌های این کشور در حال انتقال نفت بودند، توقیف کرد. این اقدام با صدور دستور آمریکا برای توقیف یک محموله نفت به میزان ۲ میلیون بشکه که ادعا شده نفت ایران است، همزمان شد. نفتکش حامل این محموله نفتی در حال حاضر به سمت آمریکا در حال حرکت است.
 • بن‌سلمان از عرضه بیشتر سهام آرامکو خبر داد

  تسنیم: محمدبن سلمان ولیعهد عربستان اعلام کرد شرکت آرامکو طبق برنامه خود برای تقویت صندوق ثروت حکومتی این کشور، سهام بیشتری را به فروش می‌رساند. به گزارش خبرگزاری رویترز، بزرگ‌ترین شرکت نفت جهان در اواخر ۲۰۱۹ عرضه اولیه سهام خود را که بزرگ‌ترین عرضه اولیه سهام در دنیا بود، به پایان رساند و ۶/ ۲۵ میلیارد دلار به دست آورد. فروش بیشتر سهام این شرکت، درآمد آن را به ۴/ ۲۹ میلیارد دلار رساند.
 • بررسی تکنیکال قیمت فلز سرب

  سمانه عاملی / تحلیلگر بازار
  روند کلی قیمت فلز سرب، صعودی برآورد می‌شود. این فلز در چهار هفته گذشته از محدوده ۱,۹۷۲ دلار به محدوده ۲,۰۲۷ دلار رسید. اگرچه در حال حاضر قیمت با خط روند صعودی درگیر است، ولی هنوز این خط به سمت پایین شکسته نشده، بنابراین در سناریویی محتمل سرب می‌تواند بعد از عبور از سطح قیمتی ۲,۱۰۰ دلار تا محدوده ۲,۲۵۰ دلار افزایش داشته باشد. در این مسیر دو سطح مقاومتی ۲,۱۵۰ دلار و ۲,۲۱۰ دلار به‌عنوان نواحی مقاومتی می‌توانند روند صعودی را با مشکلاتی مواجه کنند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر