آرشیو روزنامه شماره ۵۰۴۳ دنیای اقتصاد

اخبار نفت، پتروشیمی و کالاهای پایه - روزنامه شماره ۵۰۴۳

 • چالش جان کری و سوخت‌های فسیلی

  دنیای اقتصاد- سعید نادری: جان کری، دیپلمات و سیاست‌مدار کارکشته دموکرات بار دیگر به کاخ سفید بازگشت، اما این بار در سمتی جدید به‌عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور در امور اقلیمی منصوب شد. جان کری پیش‌تر و از سال ۲۰۰۴ با جرج بوش پسر بر سر تصاحب کاخ سفید رقابت کرده بود و بعدها نیز در سال ۲۰۱۳ به سمت وزیر امور خارجه کابینه دوم باراک اوباما رسید و تا سال ۲۰۱۷ این سمت را در اختیار داشت.
 • نفت ۶۰ دلاری در تابستان؟

  دنیای‌اقتصاد: طلای سیاه چهارشنبه برای چهارمین جلسه پیاپی با بهبود انتظارات از تقاضا به دلیل پیشرفت‌های بزرگ در ساخت واکسن کرونا بالا رفت. در چهار روز گذشته هر دو شاخص مهم نفت در مجموع حدود ۹ درصد رشد داشته‌اند. بانک آمریکا پیش بینی کرده شاخص جهانی برنت در تابستان سال آینده میلادی به ۶۰ دلار بر بشکه خواهد رسید چراکه تسهیل محدودیت‌های سفر به افزایش مصرف سوخت‌های فسیلی می‌انجامد.
 • جدیدترین آمار واردات نفت چین از ایران

  ایسنا: واردات نفت چین از ایران در اکتبر به ۲۶۳ هزار و ۳۸۸ تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۱۹ کاهش ۶/ ۵۰ درصدی نشان داد. آمار اداره کل گمرک چین نشان داد میزان واردات نفت چین از ایران در فاصله ژانویه تا اکتبر به ۳ میلیون و ۱۳۹ هزار و ۲۰۰ تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش ۳/ ۷۷ درصدی داشت.
 • عرضه نفت در بازارهای جهانی کافی است

  شانا: آژانس بین‎المللی انرژی پس از حمله به تاسیسات نفتی شرکت دولتی سعودی آرامکو اعلام کرد که عرضه نفت در بازارهای جهانی کافی است. به گزارش خبرگزاری رویترز از دوبی، آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) اعلام کرد که با وجود حمله حوثی‎های یمن به تاسیسات نفتی عربستان سعودی، عرضه نفت خام در بازارهای جهانی نفت مطلوب و کافی بوده است. حوثی‌های یمن روز دوشنبه (دوم آذرماه) اعلام کردند که یک موشک به سمت ایستگاه توزیع شرکت نفتی سعودی آرامکو در شهر جده در دریای سرخ عربستان سعودی شلیک کرده‌اند.
 • بررسی تکنیکال قیمت فلز روی

  سمانه عاملی / تحلیلگر بازار
  روند کلی قیمت هر تن فلز روی، صعودی برآورد می‌شود. در چهار هفته گذشته قیمت این فلز با حدود ۸ درصد افزایش از محدوده ۲ هزار و ۵۴۲ دلار به محدوده ۲ هزار و ۷۴۵ دلار رسید. مهمترین اتفاق هفته‌های اخیر شکستن سطح حمایتی ۲ هزار و ۷۰۰ دلار به سمت بالا بود که امید‌ها را نسبت به افزایش بیشتر قیمت‌ها بالا برد. در هفته‌های آتی قیمت فلز روی می‌تواند به دنبال هدف قیمتی ۳ هزار و ۲۹۰ دلار باشد. سطوح قیمتی هستند که مقدار عرضه در آنها زیاد خواهد شد و ممکن است روند نزولی را با اخلال مواجه کنند یا حتی نقطه پایان افزایش قیمت‌ها باشند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر