آرشیو روزنامه شماره ۴۸۵۶ دنیای اقتصاد

اخبار مطالب توصیه شده - روزنامه شماره ۴۸۵۶

 • سنجش دلار برای سطح شکنی

  دنیای اقتصاد: در دومین روز هفته، معامله‌گران دلار تلاش کردند سطح ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومانی را بشکنند، ولی بازار همچنان پشت این سطح باقی ماند. از همان ابتدای روز یکشنبه، دلار در معاملات بازیگران ارزی وارد محدوده ۱۶ هزار و ۴۰۰ تومانی شد که ۵۰ تومان بیشتر از روز شنبه بود. این ارز خیلی زود عدد ۱۶ هزار و ۴۷۰ تومانی را نیز در برابر خود دید و انتظار شکست سطح یاد شده بالا رفت.
 • پنج علامت احتیاط برای بورس‌بازان

  دنیای‌اقتصاد - فاطمه اسماعیلی: بورس تهران روز گذشته نیز به حرکت در مسیر صعودی ادامه داد تا شاخص کل این بازار با ثبت ششمین رشد متوالی در مرز قله جدید ۵۷۴ هزار واحدی قرار گیرد. رشد پرشتاب شاخص کل سهام در حالی به ۶۵۹۵ واحد محدود شد که همچنان شاهد رقابت شدید میان بورس‌بازان به ویژه سهامداران خرد در سمت خرید هستیم. همین عطش بی‌پایان نیز سبب شده تا صعود سهام دنباله‌دار شود. با وجود این مواردی مشاهده می‌شود که افزایش ریسک‌های سرمایه‌گذاری در بازار سهام را نشانه رفته است و در صورت عدم توجه از سوی معامله‌گران می‌تواند کام شیرین سهامداران را تلخ کند. ابهام در روند قیمت‌های جهانی خاصه در بازار نفت و تحرکات سیاست‌گذار برای کنترل بیشتر مسیر پول‌های ورودی به بازار از جمله ریسک‌های سیستماتیک به‌شمار می‌روند که بر لزوم احتیاط بیشتر تاکید دارند.
 • درجه تب قیمت‌ها با کرونا

  دنیای اقتصاد: بررسی‌ها نشان می‌دهد نرخ تورم نقطه به نقطه در پایان سال به رقم ۲۲ درصد و نرخ تورم متوسط نیز به حدود ۳۵ درصد رسید. این دو آمار، پیش‌تر در گزارش «دنیای اقتصاد» پیش‌بینی شده بود و آمارهای منتشرشده نیز در محدوده مورد پیش‌بینی قرار گرفته است. دیگر بررسی‌ها نشان می‌دهد شیوع کرونا می‌تواند سه اثر بر روی روند نرخ تورم داشته باشد. «کاهش تقاضای مصرفی»، «کاهش دارایی‌های ارزی» و « نحوه بهره‌گیری از سیاست‌های پولی» می‌تواند سه بردار اصلی اثرگذار بر آینده نرخ تورم در سال جاری باشد.
 • رد پای کرونا در صنایع مختلف

  نویسندگان: Lizzy Hillier, Nikki Gilliland مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: Econsultancy: ویروس کرونا حالا تبدیل به یک بیماری همه‌گیر جهانی شده و همچنان در حال گسترش است. شیوع این بیماری روی تک تک جنبه‌های زندگی ما تاثیر گذاشته: جاهایی که می‌توانیم برویم، نحوه وقت گذراندن، اولویت‌هایمان و حتی پول خرج کردنمان.
 • اولین نیاز کشور در پساکرونا

  دنیای‌اقتصاد: برای بازار گردشگری هر کشور تعطیلات سال نو یکی از بهترین فرصت‌ها برای فعالیت فعالان این بازار و همین‌طور رونق سفر محسوب می‌شود. فعالان حوزه گردشگری در ایران نیز همه ساله در ایام تعطیلات عید نوروز بیشترین فعالیت اقتصادی خود را در سال تجربه می‌کنند زیرا این تعطیلات شرایط مناسبی را ایجاد می‌کند تا اقشار مختلف جامعه به سفر بروند. اما متاسفانه امسال با شیوع ویروس کرونا و لغو سفرهای غیر ضروری با شعار«در خانه می‌مانیم» دفاتر خدمات مسافرتی به ناچار ملزم به بازپرداخت وجه دریافت شده از مسافران شدند و بیش از ۹۰ درصد از برنامه‌های سفر داخلی و خارجی افراد لغو یا کنسل شد.طبق آمارهای مستند، در تعطیلات نوروز امسال حجم سفرها در کشور ۵۳ درصد کاهش پیدا کرد و حدود ۱۱ درصد خانوارهای ایرانی سفر رفتند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر