آرشیو روزنامه شماره ۴۸۴۹ دنیای اقتصاد

اخبار مطالب توصیه شده - روزنامه شماره ۴۸۴۹

 • خروج تقاضای مسافرتی از بازار ارز

  دنیای اقتصاد: در آخرین روز هفته، دلار و سکه سومین افت متوالی را تجربه کردند. روز پنج‌شنبه، شاخص ارزی ۳۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۱۵ هزار و ۳۵۰ تومان رسید. این ارز در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه نیز شاهد کاهش قیمت بود. به‌رغم افت‌های متوالی، دلار در هفته‌ای که گذشت توانست ۴ دهم درصد افزایش قیمت را به ثبت برساند. علت این افزایش نیز جهش ۱۹۰ تومانی روز دوشنبه بود که این ارز را به آستانه سطح ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومانی رسانده بود و پس از آن بازار هر چقدر افت کرد به محدوده ۱۵ هزار و ۲۸۰ تومانی پنج شنبه دو هفته قبل نرسید.
 • اولویت‌های مذاکراتی طرف‌های برجام

  دنیای‌اقتصاد: صنم وکیلی و نیل کویلیام از موسسه سلطنتی امور بین‌الملل چتم‌هاوس در تحقیقاتی تاثیرات کمپین اعمال فشار حداکثری دونالد ترامپ علیه ایران و قابلیت‌ها برای مذاکرات آتی را بررسی کرده‌اند. در اینجا استراتژی‌های بالقوه و اولویت‌های مذاکراتی چند کشور درگیر با برجام مورد بررسی قرار می‌گیرند.
 • موج جدید انتشار کرونا؟

  دنیای‌اقتصاد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که از ابتدای اسفندماه تا روز گذشته، سه روند حرکتی در آمار مبتلایان بیماری کووید-۱۹ مشاهده می‌شود. روند مبتلایان این بیماری از ابتدای اسفند تا میانه این ماه، صعودی بوده است. پس از رسیدن به آمار بیش از ۱۲۰۰ مبتلا در یک روز در تاریخ ۱۶ اسفند ماه، این روند نزولی شد و تا ۱۹ اسفندماه نیز این کاهش مبتلایان روزانه تداوم پیدا کرده است. اما پس از این تاریخ روند ابتلای روزانه این بیماری صعودی شد، به نحوی که در تاریخ ۲۳ اسفندماه میزان مبتلایان با ثبت رقم ۱۲۸۹ نفر، بیشترین سطح روزانه را ثبت کرد. با توجه به این روند صعودی در روز گذشته، میزان فوتی‌ها در یک روز ۸۵ نفر ثبت شد که بیشترین رقم فوتی‌ها از ابتدای آماردهی بوده است.
 • سه تصمیم جدید ضدکرونایی

  دنیای‌اقتصاد: متولیان وزارت صمت سه تصمیم جدید را در حوزه تولید برای مقابله و کاهش اثرات مخرب ویروس کرونا به جریان انداختند. براساس تصمیم اول، مقرر شده است که به‌دنبال افزایش سطح تولید، محصولات ضدعفونی‌کننده در سطح وسیعی در داروخانه‌های کشور توزیع شود؛ البته یک شرط هم برای این اقدام لحاظ شده است؛ اینکه داروخانه‌ها تنها می‌توانند به‌صورت تک‌فروشی اقدام به فروش محصولات مذکور کنند و حق عمده‌فروشی ندارند. مطابق تصمیم دوم، تولید الکل در کشور تا اطلاع ثانوی نیازمند هیچ‌گونه مجوزی از سوی سازمان‌های صنعت، معدن ‌و تجارت نیست.
 • تغییر گفتمان انتخاباتی در واشنگتن

  دنیای اقتصاد: تمرکز سه نامزد اصلی انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، شکل دادن به یک گفتمان جدید سیاسی است. این تغییر گفتمان هم از یک علت ناشی می‌شود و آن نیز بحرانی است که آمریکا و البته باقی دنیا با آن دست و پنجه نرم می‌کنند: رشد ویروس تاجی شکل، موسوم به کووید-۱۹. حالا با رشد این بیماری گفته زمان واقعی برای آزمون رهبری در شرایط بحرانی فرا رسیده است.
 • کنداکتور نوروزی سریال‌های سیما

  دنیای اقتصاد: سریال‌های نوروزی امسال از هم‌سنخ‌های پیشین خود اهمیت بیشتری دارند. شیوع بیماری کرونا و توصیه‌های مداوم به ماندن مردم در خانه‌، باعث شده است تا اقبال به سریال‌ها و برنامه‌های تلویزیونی بیش از گذشته باشد.امسال نیز مانند سال‌های گذشته گروه‌های تولید مشغول ساخت سریال‌هایی برای تعطیلات نوروزی هستند تا بتوانند اوقات فراغت مخاطبان خود را پر کنند. شاید جذاب‌ترین خبری که بسیاری از مخاطبان را چشم‌به‌راه کرده، پخش سری ششم سریال پایتخت باشد. سال گذشته در همین روزها بود که خبر درگذشت خشایار الوند، تولید سریال را با وقفه مواجه کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر