آرشیو روزنامه شماره ۴۴۶۳ دنیای اقتصاد

اخبار مطالب توصیه شده - روزنامه شماره ۴۴۶۳

 • آغاز گفت‌وگوهای منطقه‌ای با اروپا

  دنیای اقتصاد: حسن روحانی رئیس‌جمهوری در مقاله‌ای که در روزنامه فایننشال‌تایمز انگلیس منتشر شد از آغاز گفت‌وگوهای سیاسی با کشورهای اروپایی درباره مشکلات و بحران‌های موجود در منطقه با هدف یافتن راهکارهای مناسب برای حل این بحران‌ها خبر داد. او همچنین با انتقاد از سیاست‌های یک‌جانبه‌گرایانه آمریکا، خواستار جبران تحریم‌های آمریکا ازسوی اروپا به همراه چین و روسیه شد.
 • گفت‌وگوی ملی برای چهار ابرچالش برق

  دنیای اقتصاد: نسخه مهار چهار ابرچالش صنعت برق در نشست مشترک متولیان نیرو با نمایندگان بخش‌خصوصی پیچیده شد. آسیب‌شناسی‌ها نشان می‌دهد «مکانیزم ناکارآمد قیمت‌گذاری»، «کاهش سرمایه‌گذاری»، «کسری بودجه» و «افزایش بدهی» چهار ابرچالشی هستند که اقتصاد برق و انرژی را در گرداب مشکلات گرفتار کرده است.
 • اعمال فشار به جای تغییر بن‌سلمان

  دنیای اقتصاد: یک ماه از مرگ جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار عربستانی ساکن آمریکا در کنسولگری عربستان در آنکارا می‌گذرد. با وجود فشارهای روزافزون بین‌المللی بر محمد بن‌سلمان، ولیعهد سعودی که گفته می‌شود در پس قتل او قرار داشته، او همچنان با قدرت بر تخت ولیعهدی تکیه زده و قدرت را در قبضه خود دارد. ولیعهد عربستان قدرت خود را مدیون سه مولفه است: یکی، ماهیت قدرت در عربستان سعودی و یک پادشاهی مطلقه در این کشور؛ دوم، بی‌رحمی و قساوت تمام‌عیار شخص ولیعهد؛ سوم و مهم‌تر از همه، دولت ترامپ. سه منبع نزدیک به تصمیمات کاخ سفید می‌گویند: «ترامپ تصمیم گرفت در کنار ولیعهد بماند.»
 • واکنش احتمالی بورس به معافیت نفتی

  سلیمان کرمی
  دنیای اقتصاد: شاخص کل بورس تهران در هفته گذشته رشد ۳/ ۱ درصدی را تجربه کرد. این بازار طی هفته‌های اخیر رویه پرنوسانی را تجربه کرده است. میانگین اندازه نوسانات روزانه شاخص بورس تهران طی هفته‌های اخیر حدود ۵/ ۱ درصد بوده اما نکته جالب توجه اینکه از میانه مهر تاکنون شاخص بورس تهران افت کمتر از یک درصدی را تجربه کرده است.
 • طراحی قوی، قلب موفقیت تجاری

  مترجم: مریم رضایی
  منبع: McKinsey: همه ما نمونه‌هایی از طراحی بد محصولات و خدمات را دیده‌ایم؛ مثلا وصل کردن USB که در بهترین حالت بار سوم موفق می‌شویم.
 • فینال همه فینال‌ها

  دنیای اقتصاد: از ساعت ۹:۳۰ صبح امروز به وقت تهران، مسابقه رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا بین پرسپولیس و کاشیما آنتلرز ژاپن در ورزشگاه اختصاصی و ۴۰ هزار نفری تیم ژاپنی آغاز می‌‌شود؛ مسابقه‌ای که قطعا یکی از مهم‌ترین بازی‌های باشگاهی تاریخ فوتبال ایران است. همه مرثیه‌ها را شما بهتر از ما بلدید؛ اینکه تیم ملی ایران بیش از ۴۰ سال است قهرمان آسیا نشده و هیچ باشگاهی از کشورمان هم در ۲۰ سال گذشته تورنمنت باشگاهی قاره کهن را فتح نکرده است.
 • تحرکات جدید در بازار موبایل

  لیدا ایاز
  دنیای اقتصاد: چراغ سبزی در بازار موبایل روشن نشده و امیدهایی که برای گشایش در انبارهای توقیف شده از گوشی‌های وارداتی و تسهیل قوانین واردات وجود داشت تا امروز نتیجه‌ای در بر نداشته و تعداد انتخاب‌های کاربران در این بازار همچنان اندک و قیمت‌ها سر به فلک کشیده است. اما بارقه‌های جدیدی نیز در بازار به چشم می‌خورد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر