آرشیو روزنامه شماره ۴۴۶۱ دنیای اقتصاد

اخبار مطالب توصیه شده - روزنامه شماره ۴۴۶۱

 • موج‌های ناپایدار در بورس تهران

  مینا افروزی
  دنیای اقتصاد : معاملات روز دوشنبه هفته جاری، با اشتیاق زیاد متقاضیان بازار شروع به کار کرد و منجر به جهش نزدیک به ۳ هزار واحدی شاخص کل در دقایق ابتدایی بازار شد. در ادامه معاملات قدری از این جهش کاسته شد و نماگر مزبور با افزایش بیش از ۲۵۹۳ واحدی در کانال ۱۸۳ هزار واحدی قرار گرفت.
 • پیچ حساس در بازار ارز

  دنیای اقتصاد: در سومین روز هفته، دلار به مرز ۱۵ هزار تومانی نزدیک‌تر شد و سکه تمام بهار آزادی قدم به کانال ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان گذاشت. روز دوشنبه، دلار معاملات خود را در کانال ۱۴ هزار و ۶۰۰ تومان آغاز کرد که حدود ۱۵۰ تومان بالاتر از قیمت ساعت ۴ بعدازظهر یکشنبه بود. بازگشایی بازار با اختلافی ۱۵۰ تومانی نسبت به روز قبل، بیانگر بازگشت نوسان‌گیران به معاملات دلار و تلاش آنها برای افزایش دامنه نوسانات قیمتی بود. با این حال، این عده در ادامه روز دوشنبه تنها توانستند ۱۰۰ تومان دیگر بر قیمت دلار بیفزایند و حدود ساعت ۴ بعدازظهر قیمت روی عدد ۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان جا خوش کرد. این قیمت ۲۵۰ تومان بالاتر از بهای این ارز در روز یکشنبه بود. به گفته فعالان، تحرکات نوسان‌گیران در ساعات انتهایی روز دوشنبه و پس از تعطیلی بانک‌ها نیز ادامه یافت، به طوری که برخی فعالان از ورود دلار به کانال ۱۴ هزار و ۸۰۰ تومان خبر می‌دادند.
 • دو خبر تجاری سکاندار «صمت»

  دنیای اقتصاد: اولین نشست هم‌اندیشی وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت با صاحبان صنایع، تشکل‌های تولیدی و صادراتی، همچنین رئیس کل گمرک برگزار شد. این اولین جلسه‌ای بود که رضا رحمانی به‌طور رسمی در کسوت و جایگاه وزیر صنعت، معدن و تجارت حاضر شد و رو در رو با فعالان بخش خصوصی به بحث و گفت‌وگو نشست. او ضمن تشریح برخی جزئیات برنامه‌های خود، از وعده‌های جدیدش برای بخش تجارت و تولید رونمایی کرد.
 • جهان بدون «ماما مرکل»

  دنیای اقتصاد: مرکل سپر انداخت و گفت دیگر نامزد صدراعظمی برای انتخابات سال ۲۰۲۱ آلمان نمی‌شود. این اظهارنظر پس از آن اعلام شد که خواهرخوانده‌های دولت ائتلافی در دو هفته در دو ایالت مهم آلمان یعنی باواریا و هسن شکست سختی در انتخابات پارلمانی ایالتی خوردند. مطابق نتایج اولیه انتخابات ایالتی هسن آلمان، دو حزب دموکرات مسیحی و سوسیال دموکرات هر کدام به نسبت انتخابات قبلی حدود ۱۱ درصد کمتر رای کسب کرده‌اند. پیروز واقعی این انتخابات نیز حزب سبزها بود. به گزارش خبرگزاری آلمان، در این انتخابات همچنین برای اولین بار حزب آلترناتیو برای آلمان با پشت‌سر گذاردن حد نصاب ۵ درصدی وارد پارلمان شد. به این‌گونه پارلمان ایالت هسن شش حزبی شده است.
 • علائم احیا در بازار «نوساز»ها

  دنیای اقتصاد: جزئیات دو گزارش رسمی از وضعیت بازار معاملات و تغییرات هزینه‌ای ساخت واحدهای مسکونی شهر تهران از بروز علائم احیا در بازار فروش آپارتمان‌های نوساز خبر می‌دهد.
 • جایگاه ایران در تاریخ سینمای جهان

  دنیای‌اقتصاد- شایان ربیعی: به تازگی نتایج یک نظرسنجی درباره برترین فیلم‌های غیرانگلیسی‌زبان در تاریخ سینما از سوی بنگاه خبرپراکنی بی.بی.سی منتشر شده است.
 • خلأ پژوهشی در ایده «تعطیلات زمستانی»

  آزاده باقری
  دنیای‌اقتصاد: از آخرین باری که رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری باز هم بر تعطیلات زمستانی تاکید و اعلام کرد که این تعطیلات به امسال خواهد رسید، حدود یک هفته می‌گذرد. به‌رغم آنکه سایر بخش‌های ذی ربط از جمله وزارت آموزش و پرورش و مجلس موافقت خود را به‌طور کامل با این طرح اعلام نکرده‌اند و حتی نمایندگان مجلس مخالفت خود را بارها و بارها نشان داده‌اند، باز هم علی‌اصغر مونسان تلاش می‌کند تا از راه‌های گوناگون لزوم تعطیلات زمستانی را به نمایش گذارد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر