آرشیو روزنامه شماره ۴۳۹۶ دنیای اقتصاد

اخبار مطالب توصیه شده - روزنامه شماره ۴۳۹۶

  • ظریف: اروپا باید برای برجام هزینه کند

    دنیای اقتصاد: محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران در سخنانی در رابطه با رفتار فعلی دولت دونالد ترامپ در قبال تهران که از یکسو دور اول تحریم‌ها علیه ایران را اجرایی کرده و ازسوی دیگر خواهان مذاکره با ایران است، با تاکید بر سیاست «قلدری و فشار اقتصادی آمریکا» گفت: «بیش از فشار اقتصادی امروز با یک جنگ روانی مواجه هستیم.» به گفته ظریف این جنگ روانی آمریکا علاوه‌بر داخل ایران، علیه شرکای جمهوری اسلامی نیز در حال انجام است.
  • تدارک سومین «حمله تجاری»

    دنیای اقتصاد: ایالات متحده از اول شهریور (۲۳ آگوست) تعرفه ۲۵ درصدی بر ۱۶ میلیارد دلار از واردات تولیدات چین اعمال خواهد کرد. روز سه‌شنبه نماینده تجاری دولت آمریکا فهرستی مشتمل بر ۲۷۹ کالای تولید چین به ارزش ۱۶میلیارد دلار که قرار است از هفته‌های‌ آینده تعرفه واردات آنها افزایش یابد را ارائه کرد. این فهرست بخشی از تهدید ترامپ مبنی بر اعمال تعرفه بر ۵۰ میلیارد دلار از واردات کالاهای چینی است که ماه گذشته ۵۰ میلیارد دلار آن اجرایی شد.
  • «نه» به یک تجزیه و ادغام

    دنیای اقتصاد: داستان تفکیک و ادغام وزارتخانه‌ها در دولت و مجلس همچنان داغ است. چندی پیش بود که با رای مخالف به لایحه «اصلاح بخشی از ساختار دولت» تلاش یک‌ساله دولتی‌ها برای ایجاد تغییر در ساختارها نافرجام ماند. این لایحه که با هدف تفکیک وزارتخانه‌های «راه و شهرسازی»، «صنعت، معدن و تجارت» و «ورزش و جوانان» به مجلس تقدیم شد، نتوانست اجماع نمایندگان را کسب کند. بهارستان‌نشین‌ها این لایحه را دارای بار مالی دانسته و علاوه‌بر اینکه آن را مخالف برنامه ششم توسعه عنوان کردند، آن را در شرایطی فعلی کشور نیز ضروری ندانستند.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر